Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.

Багодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв windows 8 пробваш, от къде е изтеглен, каква версия? С Windows 10 x64 пробвал ли си? Ето ти един сайт, от който можеш да си теглиш Windows директно от сървърите на микромеките:

https://tb.rg-adguard.net/index.php?lang=bg-BG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не е заключен. Щом ще инсталираш Windows 8 в Bios трябва да избереш опциите UEFI mode и SecureBoot on. След това трябва да си сигурен, че Windows 8 е читав както и че диска или флашката, на която си го направиш са здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах - на тоя лаптоп имало ли е някога инсталиран работещ Windows 7.

преди 46 минути, asdfj написа:

На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката

На диск - да се разбира ли, че дискът е DVD? 
От къде се инсталира Windows 8? От DVD или от USB драйв?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм с уиндоус изтеглен от официалния сайт и от замунда ефекта е един и същ.Отново записах от замунда и това се показва на снимката и  не мога да продължа,свързал съм външна мишка и клавиатура и без успех,блокира тази на лаптопа и външната.Някаква идея какво може да е ?

Screenshot_20180413-202724.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С windows 10 пак ли е същото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Raze написа:

С windows 10 пак ли е същото?

Да опитах и с 10 и пак блокира.Единствено тръгва на уиндоус 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-B-and-G-Series-Notebooks/G50-30-problem-with-installing-windows-8-or-10/m-p/2213799#M49890
Enter the bios go to exit and choose other OS
Then set default load
Then go back yo configuration and disabled hot key
Save and exit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-B-and-G-Series-Notebooks/G50-30-problem-with-installing-windows-8-or-10/m-p/2213799#M49890
Enter the bios go to exit and choose other OS
Then set default load
Then go back yo configuration and disabled hot key
Save and exit

Хиляди благодарности, тръгна! И на всички благодаря за бързите отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Понеже не знам как конкретно да се свържа с Майкрософт реших да питам вас за помощ. пробвал съм всеки Уиндоус до сега. И до скоро бях с 10... Смених го защото след Априлското обновление някои стари програми и игри започнаха да крашват. Избрах 8.1 защото е по бърз от 7 та дори и от 10. Но 8.1 не показва правилно повечето емотикони. Свързах се с познати с тази ОС и те имат този проблем. Не съм компетентен в сферата на програмирането, но не смятам и че ще ги затрудни да го оправят. Благодаря ви за отделеното време и приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви икони на кое?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като изключиш приставката/опцията за блокиране на реклами какво става? С друг браъзър как е - примерно вградения explorer/edge?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еdge е само за 10 и не е точно браузър а приложение. Но не е от приставките и преди ги ползвах. След някои ъпдейт нещо са осрали.(Не,че се учудвам.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гарантирам ти, че е безопасен. Пжлзвам го от години.

Ползвам*

Иначе не разчитай много на него. По добре си каче друг антивирус. На приятел с дифендъра пред очите ми вирус за 4 секунди сдуха всичко.

от някаква игра

Препоръчвам ти eset nod32

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти изключи си адблокера първо и пробвай и с друг браузър. Проблема е само при теб, в клипа, който си качил, има съобщение, че е блокирано зареждането. Може и антивирусната ти да ги блокира тези неща. И как edge не е браузър - какво е? А какво е приложение имаш ли представа, браузъра също е приложение.

https://www.google.com/search?q=microsoft+edge&ie=utf-8&oe=utf-8

Web Browser

Днес само капацитети във форума.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Божидар Богутев написа:

Препоръчвам ти eset nod32

Аз съм с Дефендера от 2години и нямам проблеми.

А от игри можеш да лепнеш сичко с каквото и да си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

блокираното са реклами и изкачащи прозорци

факт но според мен есет е по сигурен иначе ако някои е с 8.1 да види че съм прав

мога да ви дам и скрийншоти от познати с тази ос

за да се уверите 

значи много мразя като някой спори но не е пробвал нещо като мен :D

То не е и кой знае какво... но все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега тествах 8.1 x64 на виртуална машина с explorer и там е същата работа. Щом ти е голям проблем това, минавай на windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали казах защо се отказах от 10

Аз не минах на 8 защото ми е скучно и да си експериментирам

и идеята беше ако някои знае да ми каже как да се свържа с майкрософт за да го оправят 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dimi99stavrev
      Здравейте! От скоро живея във Варна и се водя спортна натура. Изградил съм що годе физика без никаква химия, занимавал съм се с много различни спортове, но единственият ми досег със боен спорт беше борбата преси около 10 години и то за  има-няма и месец. Та питането ми е следното- понеже наближавам 20-те и някак си се чувствам дърт за начинаещ, та да попитам по-вещите има ли във Варна школи, които се занимават с дърти начинаещи? Единствените бойни спортове,  които не желая да практикувам са кикбокс, бокс и ММА, все пак главата ми трябва😉. Благодаря, ви предварително!
    • от ТерминалТора
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
    • от Lilia Georgieva
      Здравейте!
      Закупих си Amazon Kindle Paperwhite 2018 и имам проблем с разпознаването му от Calibre. Понеже моят лаптоп е на ремонт, а на мъжа ми е много стар и работи с Windows XP, инсталирах Calibre 1.48. Четох някъде,  че трябва да вляза в предпочитания на програмата, оттам get plugins to enhance calibre. Само че оттам насетне нещо не ми се получава. Има поле filter,  в което , ако напиша Kindle, ми излизат няколко неща, но не знам кое трябва да се инсталира. Ако може някой да помогне. Благодаря предварително!
    • от Miroslav Gochev
      Здравейте, имам проблем с тъй наречената платформа Marketplace на Facebook. 
      Проблема е следния блокиран съм от 1 година и половина писал съм кадене ли не изпращал съм снимки докладвал съм проблема не еднократно и нищо. Да не би да не докладвам кадето трябва? Имам някъкво съмнение за проблема и той е :
      Имам някакви случай в пощата за подръжка който не се приключват също от толкова време дали съм докладвал или съм бил докладван незнам. 
      Не мога и тях да ги затворя  "изтрия "или да ги приключа по някъкъв начин . Мисля че ако се приключат ще ми бъде позволен достъпа до Marketplace но незнам как би станало това. 
      Ще приложа снимки за визиално пояснение на проблема. 

• от HollowDemon
      Здравейте, 
      В момента съм бакалавър в техническа специалност свързана с мрежи и искам да се специализирам към системната администрация. Някой компетентен или човек на тази позиция може ли да ми каже от коя OS да започна - Windows или Linux. Aко може да ми препоръча някакви материали - онлайн книги, курсове и т.н. или guide, който да следвам за своето обучение към системната администрация, защото знам че трудно се намира стаж за тази позиция и всичко е self-motivation и ако може да и да ми помогне с избора - например дали да започна с Windows Server 2008 или Windows Server 2016, Hyper-V и други неща, ако е за windows os. Благодаря предварително! 
  • Дарение

• Добави ново...