Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте взех нов тв на баба ми но звука е адски слаб.Ужким 6w но се чува слабо.Възможно ли е да се увеличи звука с външна колонка ?

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Screenshot_2018-04-14-01-13-15-798_com.google.android.apps.docs.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колоната няма да ти усили звука
разгледай си опциите за настройка на звука в телевизора

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bojidar999 написа:

Възможно ли е да се увеличи звука с външна колонка ?

Ако е активна може.Например някоя аудио система за компютър или саундбар система за телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Увеличете звука също от приемника за телевизия. :P Да се погледнат и настройките на самия телевизор, както писаха по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че моя Филипс 9002 е 2х15 W  и пак се чува доста слабо. Това обаче зависи и от каналите. Филипс са си доста зле със звука, дори в скъпите модели. Често се правят икономии точно от там, както в моя случай. Иначе звука може да се увеличи и по друг начин, ако си с тунер от кабеларката. Там си има опции за усилване на звука. Или може да има. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, PigManu написа:

Понеже се е опарил от боклука филипс,му предлагаш да се дозакопа пак със същата марка ли?Като ще е за такива пари,по-добре някакви активни колони,например:Edifier R1600T III 2.0 .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигни малко threshold-а и power limit-а от сервизното. Второто е само, ако искаш повече мощност, а не усилване. Което е опасно, защото може да ти заминат говорителите.

Обаче ме съмнява като усилване да е слаб, като мощност съм съгласен, защото все пак е телевизор и крайното стъпало не е повече от 2x3 и говорителите ще са китайски миниатюрни елипсовидки по 3 W,  няма смисъл от повече, нито корпуса му е корпус, нито има обем, но като усилване би трябвало да са го докарали.

Провери си пак нивото от източника. През OSD например като пуснеш нещо от флашка пак ли се чува ниско ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Понеже се е опарил от боклука филипс,му предлагаш да се дозакопа пак със същата марка ли?Като ще е за такива пари,по-добре някакви активни колони,например:Edifier R1600T III 2.0 .

Саундбара не е толкова лош колкото се опитваш да го изкараш.

За увеличаване на звука от тв става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, PigManu написа:

Саундбара не е толкова лош колкото се опитваш да го изкараш.

За увеличаване на звука от тв става.

Не го знам,нито съм го слушал този саундбар.Просто като чуя за марка Филипс,от опит съм си изградил мнение,че по скапана техника от тяхната няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.