Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не знаех как точно да кръстя заглавието на въпроса ми за това моля да ме извините. А сега към въпроса : на настолния ми компютър съм с TP Link адаптер (тип флашка) понеже рутера ми е много далеч и не е удобно да опъна кабел и да ги свържа. Та проблема е , че в началото като почнах да го ползвам нета си беше добре , от скоро почна много да пада и да намаля скоростта. Чудех се от какво е и не намирах проблема , реших да го сложа на друго USB и пак си почна да раобти супер. От 2 дни насам пак почна да бави нета на това USB и преди малко го смених на друго (имам 6 USB-та на кутията) , на другото USB си работи идеално сега. Не знам на какво се дължи това , нещо адаптера ли прецаква USB-тата или нещо друго се случва ? Да сега на 3-тото USB , на което съм го сложил отново си работи добре , но до кога ... Иска ми се да разбера от какво е проблема , а не само да менкам USB-тата.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, sa6o написа:

А сега към въпроса : на настолния ми компютър съм с TP Link адаптер (тип флашка)

Тип флашка има много модели.Твоя точно кой  е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай следващия път вместо да местиш "флашката", да деинсталираш безжичния контролер от диспечера на устройства и да рестартираш. Провери и дали няма по-нов драйвър на сайта на TP-Link
Също можеш да деинсталираш устройствата налични като скрити. За целта трябва първо да разрешиш показването на скритите устройства в диспечера на устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Димитър 59 написа:

Тип флашка има много модели.Твоя точно кой  е?

tp link tl-wn722n ми е адаптера.

преди 6 минути, DarkEdge написа:

Пробвай следващия път вместо да местиш "флашката", да деинсталираш безжичния контролер от диспечера на устройства и да рестартираш. Провери и дали няма по-нов драйвър на сайта на TP-Link
Също можеш да деинсталираш устройствата налични като скрити. За целта трябва първо да разрешиш показването на скритите устройства в диспечера на устройства.

Пробвах , няма по-нови драйвъри. Къде от диспечера да вляза за да го деинсталирам ? И това за скритите устройства не го разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В администраторска  конюола изпълни:
SET DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1

Show-non-present-devices.jpg

После в devmgmt.msc

show-hidden-devices-windows.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм с подобен адаптер, решението е периодично изключване/включване на wifi през настройката на windows 10 долу-дясно. Друг вариант е да изключиш и включиш адаптера, без значение на кое USB. Какво ли не съм пробвал, какви ли не драйвери - няма оправяне. Работи известно време нормално и в един момент решава, че ще ограничи скоростта до 2 мегабайта, след рестарт тръгва пак на максимална скорост и така до следващия път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В ncpa.cpl виждаш името на адаптера, примерно Wi-Fi
За автоматизирано превключване:
@echo on
timeout /t 10
netsh interface set interface "Wi-Fi" DISABLED
timeout /t 2
netsh interface set interface "Wi-Fi" ENABLED

Може да се пробва изключването на USB selective suspend:
control panel>power options>change plan settings>
в новия прозорец кликни change plan settings, кликни change advanced power settings, разгърни usb и виж дали USB selective suspend е Disabled. Ако не е, го задай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Raze написа:

И аз съм с подобен адаптер, решението е периодично изключване/включване на wifi през настройката на windows 10 долу-дясно. Друг вариант е да изключиш и включиш адаптера, без значение на кое USB. Какво ли не съм пробвал, какви ли не драйвери - няма оправяне. Работи известно време нормално и в един момент решава, че ще ограничи скоростта до 2 мегабайта, след рестарт тръгва пак на максимална скорост и така до следващия път.

Сега сложих пак адаптера на старото USB и го изключих/включих през онова малкото копченце на флашката. Сега пак се вдигна скоростта , а точно преди да го направя я тествах беше на 3Mbit/s , сега е на 10Mbit/s . Май и това е вариант за да не я места постоянно.

DarkEdge ако деинсталирам адаптера от там , където ми каза , после като рестартирам windows-а ще си го намери ли пак автоматично или пак трябва да му инсталирам драйвъри и т.н. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! Автоматично ще си инсталира драйвъра за "новото" устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да му ги посочиш през device manager или да ги инсталираш. Каква е целта? Пробвал съм какви ли не драйвери, от години го ползвам този адаптер и няма промяна. Иначе като си захапи висока скорост и си тегля нещо си я държи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Ще трябва да му ги посочиш през device manager

Кога това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, sa6o написа:

tp link tl-wn722n ми е адаптера.

Питах,за да разбера дали е точно този модел.Имах един същия като твоя.Сменявах драйвъри,портове пак същите номера,като тези дето описваш.Сменявах го на друг компютър пак работи известно време,после почва да прави същото.Забелязах,че когато падне скороста,се получава 100% натоварване на процесора.Изключване и включване от УСБ оправя веднага нещата,но после пак започва.В крайна сметка работи,когато му е кеф.Понякога кара цял ден.По често при включване на компютъра си играя на включване изключване от УСБ  или не еднократно рестартиране на компютъра,докато тръгне нормално.Понякога системата пък уведомява,че е включено повредено устройство и ще го изключи.След което не помага изключването от УСБ,а трябва да рестартирам отново.Въобще мъка и губене на време докато го излъжеш да проработи нормално.Понеже беше в гаранция,го смених с по скъпия модел Adaptador WIFI USB TP Link Archer T2UH,който външно е еднакъв,но работи без грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Кога това?

Ако изтрие драйвера, кога и даде да го инсталира от device manager, а не от инсталатора. Между другото сега видях, че няма инсталатор, така или иначе драйвера трябва да се инсталира ръчно от device manager. Моя адаптер е WN 721N 150 Mbps, с чип Atheros AR9271.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Ако изтрие драйвера

Не деинсталира драйвър, а деинсталира устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи, през control panel/add remove programs може да деинсталира и драйвер. Мисля, че имаше и инсталатор за някоя от версиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Зависи

Нищо не виси - написал съм съвсем ясно - от диспечера на устройства! Ай да четем, а не да философстваме, моля!

преди 12 минути, Raze написа:

Между другото сега видях, че няма инсталатор, така или иначе драйвера трябва да се инсталира ръчно от device manager.

преди 9 минути, Raze написа:

през control panel/add remove programs може да деинсталира и драйвер.

Последно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се впрягаш за глупости не ми е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беше ми омръзнало да го преинсталирам този драйвър.Стотици пъти от деинсталиране на програми и от диспечера на устройства.Инсталирал съм го,както от диска,с който го купих,така и от драйвъра изтеглен от официалния сайт за него.Както и през диспечъра на устройства с посочване на пътя на инсталатора.Винаги в началото тръгва да работи,но след изключване на компютъра,си трябваше късмет да проработи.Просто това е най-евтиния им модел,с някакъв дефект,показващ се след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Колев60 през компютъра теглиш ли големи файлове/торенти и със скорост над 30 мегабита и да ги държи постоянни? За windows 10 става драйвера, който е за windows 8.1, windows тегли драйвер за atheros от януари 2010, поне при мен е така, поне от сайта на tp-link драйвера е от ноември 2013.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един източник на драйвъри за тестове.
http://www.driverscape.com/download/atheros-ar9271-wireless-network-adapter

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Колев60 написа:

Тегля, да. Торент с повече сийдъри и  пиъри ми държи до към 75-80 като имаш предвид, че файловете ми обикновено са над 4-5 гигабайта- (примерно Формула 1) Нета ми е гигабитов, на Coolbox. Но с този адаптор не съм стигал повече от 80, независимо, че е 150 мегабитов(на книга)

Това много си зависи и от рутера, както и от разстоянието и състоянието на сигнала. За да ползваш максимума, трябва да имаш перфектна видимост и малко разстояние до рутера, почти трябва да си ги допрял с адаптера, също и рутера да може да развие такива скорости през WiFi, не само на хартия. Аз съм стигал скорост до 9 мегабайта/секунда, което е пак около 70 мегабита, имайки в предвид, че съм на 100 мегабитов интернет.

@DarkEdge тъкмо това тествам сега и аз, видях, че там драйвера е от 2012 година октомври.

Същия х** - оставям последния драйвер, че с него ми е най-голям % на сигнала - имам DD-WRT на рутера и мога да си го следя. Интересно, че като ограничи скоростта, силата на сигнала и мегабитите на връзката са си същите, просто си тегли по-бавно. Понякога като "захапе" си върви с добра скорост с часове, понякога тегли няколко минути и пада, до следвашия рестарт на адаптера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Колев60, пробвал ли си да зададеш твърдо 802.11n на адаптера. А в рутъра 802.11n/ac?

А тук попаднах на проблем с антивирусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На адаптера няма как да му зададеш само N стандарт да ползва. И това с антивирусната няма връзка със скоростите, също така аз антивирусни и дефендър не ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Raze написа:

На адаптера няма как да му зададеш само N стандарт да ползва.

Щом казваш - явно си по-компетенте днес, а аз падам от Джомалунгма

Enable-802.11n-_Mode-4-387x400.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този, за който си намерил картинка, може и да става. При мен няма такова нещо. Колегата ще каже дали има при неговия адаптер:

tl_cr.jpg.78e98e1ead4bb32107d0b363647366fa.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
    • от totkov
      Здравейте, отдавна не бях писал тук, но днес се сблъсках с един проблем за който бих се радвал да чуя мнението и съветите ви.
      Ползвам оптичен интернет и телевизия от Vivacom, до днес ползвах само интернета, но реших че е време да почна да ползвам и IP телевизията. Те препоръчват да се ползва техният рутер, но тъй като е ограничен до 40Mbps реших да си ползвам моя TP-LINK WR740N v7. Проблема е че рутера ми няма опции за настройка на IPTV в менюто.
      Бихте ли ми препоръчали подходящ firmware за моя рутер, който да поддържа настройки за IPTV.
      Благодаря предварително!
      Поздрави, Никола!
    • от terrawar
      Здравейте,  рутерът ми се брикна наскоро, моделът е TP-Link Archer C7 v2, една сутрин просто се изключи и започна да се ресетва сам постоянно.
      Пробвах да го дебрикна с TFTP сървър - не става, пробвах и със serial връзка - успях да го флашна с DD-WRT, но ресетването не спира.

Да знаете случайно кой разбира от тези настройки/ремонти за София?
    • от Ангел Богатинов
      Здравейте,
      От известно време имах проблем със стария рутер - губеше се мрежата или при стартиране на копа, след като не е бил ползван няколко дни, трябваше да се чака по 10-20 мин. за връзка.
      Смених рутера, защото мислих, че проблема е в него. Сега съм с TP-LINK TL-WR841N(EU). В началото всичко беше на ред, но няма и два месеца започна да се губи безжичната връзка. Реших, че локалния комп. може да създава проблем, за това го вкл. в допълнителния порт на медията. И отново се повтори същия проблем - ако локалния комп. не работи след няколко часа прекъсва връзката към рутера.
      Днес се оказа, че рутера не отчита връзка с интернет, а компа да. Проверих WAN порта на рутера - работи и не изгорял. Рестартирах до фабрични - нищо. Ъпдейтнах фърмуера до последна версия - отново нищо.
      Някакви идеи къде може да е проблема?
      П.П. Тествах кабелите първо на компа после и на рутера. Свързах и лаптопа към медията - след няколко минути го разпозна и свърза, т.е. имаше връзка към мрежата. Рутера е с клониран мак от настолния комп.
  • Дарение

• Добави ново...