Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iLDiavolo

Не зарежда Windows след смяна на процесор

Препоръчан отговор

Lenovo Thinkpad L520 - Смених настоящия процесор с i5-2520m. Според Lenovo въпросният модел лаптоп поддържа този процесор. 

След смяната не зарежда ОС, стига до Windows логото и спира, а връщайки стария няма проблем.

Опитах с нова инсталация на Windows 10, но стига до логото отново и така и не продължава. 

В BIOS показва процесора и модела му, предполагам го открива. 

Моля за съдействие и идеи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е инсталираният Windows? Ако е Windows 7 веднага след преминаване на BIOS теста започни да почукваш клавиш F8. Ако се появи меню с опции за избор на начини на зареждане, избери Safe mode. Ако зареди до десктоп:
Start>Search >изпиши в полето за търсене 
devmgmt.msc
Разгърни Processors, с десен бутон кликни последователно на всеки видим ред за процесор и избери Uninstall. 
Сега разгърни Display adapters и по същия начин деинсталирай всички видими графични адаптери.
Рестартирай.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 10 Home бе досега, него и опитвам да инсталирам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.cnet.com/products/lenovo-thinkpad-l520/specs/

Кой процесор с кой си сменил? Според този сайт, лаптопа Е с i5 2520M, като чипсета HM65 го дават че поддържа като гледам всички процесори от сокета:

https://ark.intel.com/products/52808/Mobile-Intel-HM65-Express-Chipset

долу-ляво " Compatible Products". Сигурен ли си, че не си изкривил пин или не си направил нещо, което не трябва? Всичко закачено ли е? Пробвай да извадиш паметите и да ги вкараш наново, както и ги тествай по отделно ако са на 2 модула. Също така сигурен ли си, че новия процесор работи нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, iLDiavolo написа:

А защо искаш да го преинсталираш? Някакви проблеми ли има със системата или заради това, че инсталираният не зарежда?

Ако всичко е наред при зареждането Windows 10 ще си разпознае процесора и ще обнови HAL. Ще видиш брояча за проценти за обновяване на устройствата. Преди два-три месеца правих подобно упражнение на HP лаптоп и протече точно така.
Но явно при теб има друг проблем. Щом процесорът се разпознава коректно в BIOS, провери (извади и върни на място) модула(ите) RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Raze написа:

Сигурен ли си, че не си изкривил пин

Не четеш, че като върне стария процесор всичко е наред и Windows си зарежда.

Според мен, трябва първо да занули биос и да го флашне с последна версия /ако не е с такава/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, пропуснал съм го това. Ама и автора изчезна нещо, не отговаря на въпросите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирането опитах да направя за пробата, а и защото предположих, че може уинът да е проблема, че не разпознава процесора. Иначе системата беше инсталирана преди дни, оригинална, тъй като сложих и SSD. 

Старият беше Celeron, но точния модел ще мога по-късно да споделя, не е при мен. 

Новият не съм сигурен дали работи нормално, единствено BIOS го отразява засега. Пинове няма изкривени. 

BIOS едва ли е последна версия, ще пробвам да го ъпна и да видим. 

Ram не съм вадил също, ще опитам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си пробвал с последен BIOS и махане на плочки памет и пак не работи, възможно е да са ти продали повреден процесор. Изтегли hiren's boot CD и запиши на USB - там има различни тестове за процесори, памет, дъно и други, пробвай ги дали ще минат нормално. Ако имаш възможност тествай процесора на друга машина или виж в някой специализиран сервиз дали няма да ти помогнат. Огледай и "новия" процесор за липсващи елементи или повреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С паметите не стана номера. 

Сега инсталирам 7-цата със стария процесор, че да ъпдейтна BIOS, а и изглежда наистина 10-ката идва новичка за този лаптоп. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е работил преди с Windows 10, не е това проблема. Казах ти къде има тестове за процесор и дъно - пробва ли ги?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Raze написа:

Щом е работил преди с Windows 10,

Никой не е казвал, че въпросният i5 е работил с windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, hudyr написа:

Никой не е казвал, че въпросният i5 е работил с windows 10.

С предния процесор е работил, къде видя, че сегашния изобщо е работил с нещо? Автора казва, че windows 10 "идвала нова за лаптопа" - това имам в предвид, че лаптопа щом преди е работил с windows 10 не е проблема в OS.

преди 23 часа, iLDiavolo написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЧОВЕК, ГЛАВАТА ЛИ ТИ Е УДАРЕНА? АВТОРЪТ Е СМЕНИЛ CELERON-A С I5 И НЕ МОЖЕ ДА ЗАРЕДИ/ИНСТАЛИРА НИКАКЪВ WINDOWS. КЪДЕ ВИДЯ ИЗРИЧНО ДА Е НАПИСАНО, ЧЕ ТОЯ I5 Е РАБОТИЛ В ТОЗИ ЛАПТОП С КАКЪВТО И ДА Е WINDOWS?!?

Нека си обнови биоса и тогава да пробва новия процесор. Има нов микрокод, напълно възможно е това да му липсва в момента!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iLDiavolo написа:

Сега инсталирам 7-цата със стария процесор, че да ъпдейтна BIOS, а и изглежда наистина 10-ката идва новичка за този лаптоп. 

преди 1 минута, hudyr написа:

ЧОВЕК, ГЛАВАТА ЛИ ТИ Е УДАРЕНА? АВТОРЪТ Е СМЕНИЛ CELERON-A С I5 И НЕ МОЖЕ ДА ЗАРЕДИ/ИНСТАЛИРА НИКАКЪВ WINDOWS. КЪДЕ ВИДЯ ИЗРИЧНО ДА Е НАПИСАНО, ЧЕ ТОЯ I5 Е РАБОТИЛ В ТОЗИ ЛАПТОП С КАКЪВТО И ДА Е WINDOWS?!?

Нека си обнови биоса и тогава да пробва новия процесор. Има нов микрокод, напълно възможно е това да му липсва в момента!

Май на теб ти е ударен мозъка! Автора иска да сменя OS, защотот се съмнява, че това е причината да не работи процесора, а след това аз му казвам, че проблема не е в OS  и да тества новия процесор с HIRENS! На теб с подробности май трябва да ти се обяснява, докато схванеш, после аз съм си "ударил главата"!?!? Ще видим и с обновяването на BIOS дали ще има промяна, дано да  е това проблема, а не в процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакъв брутален пристъп си получил, щом ти бягат черно на бяло написани изречения(буквално).

на 4/14/2018 в 17:20, iLDiavolo написа:

Смених настоящия процесор с i5-2520m.

След смяната не зарежда ОС, стига до Windows логото и спира, а връщайки стария няма проблем.

Опитах с нова инсталация на Windows 10, но стига до логото отново и така и не продължава. 

на 4/14/2018 в 18:08, iLDiavolo написа:

преди 3 часа, iLDiavolo написа:

Старият беше Celeron, но точния модел ще мога по-късно да споделя, не е при мен. 

Новият не съм сигурен дали работи нормално, единствено BIOS го отразява засега. Пинове няма изкривени. 

BIOS едва ли е последна версия, ще пробвам да го ъпна и да видим. 

преди 1 час, iLDiavolo написа:

Кое не разбираш от написаното? Кое те кара да мислиш, че процесорът въобще изпълнява инструцкии като хората, че да стига до каквато и да било ОС, била тя инсталирана или жива? Да не криеш кристална топка някъде?

преди 6 часа, baikolio95 написа:

Според мен, трябва първо да занули биос и да го флашне с последна версия /ако не е с такава/.

Най-логичното предложение - сменш процесор, нямаш представа иска ли/ не иска ли нов биос -> проверяваш. После търсиш проблема другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се разбере от какво е, но такива като теб, дето се заяждат с хората, накрая отиват в ignore листа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@iLDiavolo, слагаш Селерона, актуализираш BIOS Зареждаш в BIOS настройки по подразбиране (F9), запазваш (F10), гасиш, сменяш процесора и тестваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, не се карайте, заради неуки като мен, дето опитват с минимални усилия (сменяш процесор, паста и готово) да постигнат максимални резултати. Справих се най-накрая.

Инсталирах свежото копие на 7-цата, ъпдейтнах BIOS-а, сложих "новия" процесор и всичко е пушка вече.

Съжалявам, че нямах време да го направя далеч по-рано, че да ви спестя и на вас главоболията. Благодаря за усилията да помогнете. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...