Премини към съдържанието
the professor

javascript или html код за затваряне на текущия таб

Препоръчан отговор

здравейте, направих си собствен уеб сървър (minihttpd) на рутера с линукса. ползвам го за да блокирам сайтове (домейни  с реклами и фишинг). тоест имам един  hosts файл в който блокираните домейни са насочени към въпросния уеб сървър и вместо някой сайт да ме редиректне към някой домейн с реклами, редиректва към уеб сървъра, където пише, че администратора (демек аз съм бликирал тоя адрес)... и това работи, но реших да мина на по горно ниво. защо да ми зарежда  блокирания таб и там да пише че съм го блокирал и вместо това като се зареди таба да се само изпълни в него някакъв код (javascript или html) и таба да се самозатвори без да ме пита? алтернативно слагам и сайтове  в ublock origin, но там реално ublock блокира редиректвания сайт със въпрос дали да го разреша временно или постоянно, няма опция да блокира без да пита...

благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственият начин да затвориш прозорец/tab от скрипт в страницата е да извикаш метода window.close(). Особеност обаче е, че този метода затваря само прозорци/tabs отворени с javascript код.

Друго решение е да си напишеш плъгин за браузъра, който да следи за HTTP респонси дошли от рутера ти и автоматично да затваря такива прозорци/tabs!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.