Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, от дълго време не бях писал във форума. Така, трябва ми препоръката за следното нещо - бюджетен фотоапарат. В какви модели мога да се ориентирам в бюджета от 600-650 лева ?

Не държа на някакви модерни функции. (като wifi) Трябва ми просто някакъв DSLR апарат за любителско снимане и лесен за употреба. В цената трябва да върви и обектив. Не ми е и проблем да е по стар модел. Държа обаче да може да запаметява снимките в RAW формат.

Благодаря ви за времето което ще отделите, както и за отговорите на идиотските ми въпроси. :)

П.П. Не е проблем да е от Англия или Германия.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон-втора употреба.Тяло на малко кадри и обектив без дефекти.Никон,канон,пентакс...Само дето не знам какво визираш под "лесен за употреба".Лесни за употреба са сапунерките-насочваш и щракаш.DSLR също може да се ползва на автоматични настройки,но се губи смисъла от купуването му.На гаджето взех никонска безогледалка "насочваш и щракаш",но качеството на снимката е доста над качеството на щракнато от сапунерка.Някак прецизирай въпроса си за да получиш адекватен отговор.Какво мислиш да снимаш,какъв е опита ти-такива неща.

Дано не е прозвучало менторски или претенциозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон - Canon 600D/650D с китов 18-55 IS II , или Nikon D3200/D3300/D5100 с 18-55 VR/VR II . Много добър вариант е D90 с 18-105VR, ама да го намериш за толкова пари се иска малко късмет. 

Иначе всеки DSLR може да снима в RAW. С какъв софтуер смяташ да обработваш?

ПП. Този Canon 700D направо го отнасяй, добра сделка е. Обективът е най-новата версия, със STM мотор, най-острият китак в момента. 

преди 17 минути, мики маус написа:

DSLR също може да се ползва на автоматични настройки,но се губи смисъла от купуването му.

Не съм съгласен. Даже и на автоматичен режим предимството на голямата матрица и острия светлосилен обектив са значителни, в сравнение със "сапунерките".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, RudeBoy написа:

Не съм съгласен.

Има си хас...Във форума право на мнение по тема фотография имат трима души.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки има право на мнение във всеки раздел на форума :) . Друг е въпросът, че за фотоапарати пишем максимум 5-6 човека.

И всеки има право да пише, че не е съгласен с мнението на другия, и да се обоснове, нали?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.