Премини към съдържанието
tisivi

Помощ за създаването на програма в Паскал

Препоръчан отговор

Здравейте!

Трябва ми помощ за създаването на програма в Паскал. Условието на програмата е следното:

Създайте програма за проверка валидността на въведена дата във формат Дата и Месец.

Сложността идва в това, че различните месеци имат различен брой дни и не знам как да направя така, че в определени месеци да се въвеждат до 31 число, а в други до 30.

Ще ви бъда изключително благодарна ако съумеете да ми помогнете, защото е изключително важно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Days:Array [1..12] of integer = (31,29,31,30,31,30,31,31,30,31,30,31);

Опиши ги дните на месеците в масив и си ги ползвай когато ти трябват. Ако знаеш и годината може да определиш дали е високосна и февруари да е 29 дена или ако не  - 28 дена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tisivi написа:

Здравейте!

Трябва ми помощ за създаването на програма в Паскал. Условието на програмата е следното:

Създайте програма за проверка валидността на въведена дата във формат Дата и Месец.

Сложността идва в това, че различните месеци имат различен брой дни и не знам как да направя така, че в определени месеци да се въвеждат до 31 число, а в други до 30.

Ще ви бъда изключително благодарна ако съумеете да ми помогнете, защото е изключително важно.

function EndOfTheMonth(

const AValue: TDateTime

):TDateTime;

Arguments

AValue

Day in the month of which the last day should be returned.

Function result

DateTime value representing the last day of the month in which AVAlue is a day.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.