Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На флашката има снимки и видео файлове след като са гледани на телевизор "Самсунг" сега не могат да се прехвърлят на друг носител. Не могат да се  изтрият. Идеята е как да се запазат на друг носител имам съмнение за вирус или бъг.

614680217_.thumb.jpg.b67de204251aad96364ae526291e3fa3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква грешка ти дава при опит за копиране??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай да ги копираш в някой комп който не е заразен и пробрай да ги пуснеш после тези файлове като снимки,видео и каквото има бътре ко не стане просто форматирай флашката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва ли да е долното устройство "Е"?

Когато ще можеш да ги преименуваш файловете, тогава ще можеш да правиш операции с тях.

Нормалната настройка при теб ли е да не се показват разширенията на файловете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсплютно нищо не може да се направи с файловете. При всякакъв опит за плейване, копиране, изтриване, преименуване... уиндоус експлорер блокира.

Под Линукс изобщо не вижда флашката. От информацията в нета според името на файла (показва го като текстов на флашката) с име СМ0013 пише, че е вирус. Единствения начи за оправяне на полжението което видях от инфото в нета, о тчно в клип, беше през CMD - Diskpart - List disk - select disk (буква на устройство) - clean.

Обаче няма шанс по този начин да се запазят видео, аудио файловете и снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай флашката с USBFix

Ако това не помогне, посети

прочети, изпълни указанията , създай си там в раздела тема, прикачи логовете от сканирането и спокойно изчакай член на HJT екипа да разпише указания за действие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Сканирай флашката с USBFix

Сканирах, но нищо не става.

Програмата показа това:

739097251_.JPG.0c37babb49f6be6f370aa3ed9a9bc5cd.JPG

Проблема остава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложил съм и алтернатива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложил съм и алтернатива!

Еми нали USBFix използвах или не е това което е трябвало?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Бисер Петков написа:

Абсплютно нищо не може да се направи с файловете. При всякакъв опит за плейване, копиране, изтриване, преименуване... уиндоус експлорер блокира.

Под Линукс изобщо не вижда флашката. От информацията в нета според името на файла (показва го като текстов на флашката) с име СМ0013 пише, че е вирус. Единствения начи за оправяне на полжението което видях от инфото в нета, о тчно в клип, беше през CMD - Diskpart - List disk - select disk (буква на устройство) - clean.

Обаче няма шанс по този начин да се запазят видео, аудио файловете и снимките.

Под какъв линукс пробва и как? Изтегли някоя Live дистрибуция - ubuntu примерно, запиши я на друг USB носител, стартирай компютъра от него и пробвай да включиш повредената "флашка". Малко вероятно е да е заразена от телевизора, възможно е и компютъра, на който я включваш или преди това е била включвана да я е заразил. Може и "флашката" да има хардуерен проблем и затова да не може да се прочете/копира. Изпълни следната команда под Windows command prompt като администратор:

chkdsk /f X:

като X: е буквата на USB устройството и виж след това дали ще имаш достъп. Виж и този линк за монтиране на USB устройство под linux:

https://linuxconfig.org/howto-mount-usb-drive-in-linux

И последно - на друг телевизор или на същия четат ли се файловете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Raze написа:

И последно - на друг телевизор или на същия четат ли се файловете?

Предлагаш ако е заразена флашката да разнесе заразата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм чул досега да има заразен телевизор, а ти? Дай някоя такава тема? Шанса да е заразена флашката от телевизор >> 0.0001%. Още повече да се разнесе така заразата, освен ако ТВ не е с Windows.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагаш ако е заразена флашката да разнесе заразата?

Пуснах тема в другия раздел. Благодаря!

току-що, Raze написа:

Аз не съм чул досега да има заразен телевизор, а ти? Дай някоя такава тема? Шанса да е заразена флашката от телевизор >> 0.0001%. Още повече да се разнесе така заразата, освен ако ТВ не е с Windows.

А ако са блили включени две флашки и тая се е заразила от другата? Де да знам, може и да е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това да не е човек да се пренесе така заразата, тези неща принципно стават под Windows, ако е включен autorun или се стартира изпълним заразен файл от заразената флашка и вируса е такъв, че да се прехвърля на всички включени устройства/дискове. При телевизори няма как да стане - те работят на съвсем друг принцип, дори да са smart с андроид или подобна OS. Там за да стартираш дадено приложение първо трябва да го инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам. Според инфото в нета файл с такова име е от телевизор Самсунг. А как се е получил проблема няма как да знам. Знам само, че нищо не може да се направи с файловете. Даже и форматирене не дава да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

Те хората откъде да знаят, като освен windows не са работили с други OS, още по-малко Smart TV и подобни устройства, linux и т.н. :)

току-що, Бисер Петков написа:

Не знам. Според инфото в нета файл с такова име е от телевизор Самсунг. А как се е получил проблема няма как да знам. Знам само, че нищо не може да се направи с файловете. Даже и форматирене не дава да се направи.

Някои USB устройства имат такива навици да се развалят изведнъж по различни начини. След това единствено стават за рециклиране, затова е препоръчително ценна информация да се държи минимум на 2 носителя (даже 3, като единия е online server/облак). За другия път ще знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само видео файл 1 стартира, но блокира след 10 - 15 секунди плейване

току-що, Raze написа:

Те хората откъде да знаят, като освен windows не са работили с други OS, още по-малко Smart TV и подобни устройства, linux и т.н. :)

Някои USB устройства имат такива навици да се развалят изведнъж по различни начини. След това единствено стават за рециклиране, затова е препоръчително ценна информация да се държи минимум на 2 носителя (даже 3, като единия е online server/облак). За другия път ще знаеш.

Интересното е, че в Ютуб гледах клип в който се обяснява, че въпросния "интелигентен" файл от Самсунг телевизора е вирус и се оправя флашката само през CMD - Diskpart - List disk - select disk (буква на устройство) - clean.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвай на всичко, което гледаш в Youtube. Пробвай както ти казах с друга linux дистрибуция - изтегли, запиши на работещо USB устройство с Rufus примерно (в google има информация от къде се тегли и как се работи с него), стартирай live linux-а и виж дали ще успееш да прочетеш нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако знае как се работи с това, да  копира файловете в харда и после да си оправи флашката с многобройните методи описани във форума

215454569_Bitmap.thumb.png.19ffcf1afe450ce611e57241e2c06533.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Бисер Петков написа:

А какво се случва ако отвориш през програмите който могат файловете. Също и страшния текстов файл-вирус, на който криеш разширението, но знаеш че е такова, какво става ако го отвориш през notepad така - отваряш нотпада и през него навигираш до файла и го отваряш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Бисер Петков написа:

Даже и форматирене не дава да се направи.

Тогава може и да става дума за дефектирала флашка
Виж тази тема

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, дръндю написа:

ако знае как се работи с това, да  копира файловете в харда и после да си оправи флашката с многобройните методи описани във форума

Не става. Програмата показва това (и то за единствения файл, който плейва VLC, но само 10-15 секунди):

1.thumb.JPG.df991dfa321d0aff3cc345ba1d120d37.JPG

преди 18 часа, бат'начо написа:

А какво се случва ако отвориш през програмите който могат файловете. Също и страшния текстов файл-вирус, на който криеш разширението, но знаеш че е такова, какво става ако го отвориш през notepad така - отваряш нотпада и през него навигираш до файла и го отваряш.

Вече казах, че VLC плейва само видео 1 но само 10-15 секунди и забива. При всички останали файлове се налага през диспечера на задачите ръчно да рестартирам Уиндоус експлорер.

преди 19 часа, Raze написа:

Не вярвай на всичко, което гледаш в Youtube. Пробвай както ти казах с друга linux дистрибуция - изтегли, запиши на работещо USB устройство с Rufus примерно (в google има информация от къде се тегли и как се работи с него), стартирай live linux-а и виж дали ще успееш да прочетеш нещо.

Ок, но нито една линукс дистрибуция стартирана от флашка (LiveUSB) или диск (LiveCD/DVD), не вижда флашката. Даже GParted не я вижда. Само под Уиндоус е това което показвам. Тествано на няколко компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Бисер Петков написа:

Не става. Програмата показва това

демек, файловата система е прецакана
не знам как можеш да си спасиш файловете...ъ-ъ-ъ...тъй де, то иначе флашката можеш да я оправиш на цената , изтриване на инфото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.