Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ProudlyTM

Как да разделя IP адрес от клас "B" на 11 подмрежи?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам за задача да разделя следния IP адрес на 11 подмрежи (LAN0-LAN10): 172.16.8.0

Единствените неща, които знам са, че тъй като трябва да разделя IP-то на 11 подмрежи, Subnet ID ще бъде 4 (2^4 = 16 - най-близко и по-голямо от 11) и до колкото знам, би трябвало да правя сметките само в 3-тия октет, тъй като адреса е от клас "B". Но как да процедирам в този случай, при който в 3-тия октет числото е 8? Как по-точно трябва да направя сметките?

Благодаря предварително и се извинявам, ако поствам на грешното място - стори ми се най-удачно тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pa_pa написа:

Благодаря за препратката, но не ми е особено полезна, тъй като при мен в хост частта 3-тия октет е 8, а там не се споменава за подобен случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, ProudlyTM написа:

Благодаря за препратката, но не ми е особено полезна, тъй като при мен в хост частта 3-тия октет е 8, а там не се споменава за подобен случай.

А защо ви е необходимо  това

преди 2 часа, ProudlyTM написа:

Здравейте,

Имам за задача да разделя следния IP адрес на 11 подмрежи (LAN0-LAN10): 172.16.8.0

Единствените неща, които знам са, че тъй като трябва да разделя IP-то на 11 подмрежи, Subnet ID ще бъде 4 (2^4 = 16 - най-близко и по-голямо от 11) и до колкото знам, би трябвало да правя сметките само в 3-тия октет, тъй като адреса е от клас "B". Но как да процедирам в този случай, при който в 3-тия октет числото е 8? Как по-точно трябва да направя сметките?

Благодаря предварително и се извинявам, ако поствам на грешното място - стори ми се най-удачно тук.

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, pa_pa написа:

А защо ви е необходимо  това

?

За курсова работа ми трябва.

P.S: Поправка - трябва да разделя на 12 подмрежи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, ProudlyTM написа:

За курсова работа ми трябва.

P.S: Поправка - трябва да разделя на 12 подмрежи.

А какво сте слушал по време на занятията?

Подсказка: делим на две и двете парчета на 4 и 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В днешно време маските могат да бъдат и много полезни, особено, ако са мрежови ... , а пък ако и знаеш какво да правиш с тях, са просто незаменими ...

Лек ден и приятно смятане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, capnemo написа:

А какво сте слушал по време на занятията?

Подсказка: делим на две и двете парчета на 4 и 8

Слушал съм, но явно не достатъчно. :D 

Благодаря за подсказката все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.04.2018 г. в 18:20, ProudlyTM написа:

Здравейте,

А някакъв префикс на тази мрежа (172.16.8.0) има ли в условието на задачата? 172.16.8.0/16 ли е или е някакво друго число?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...