Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден! Отново се обръщам към вас с молба за помощ. Не е кой знае какво за някои от вас, но мен ме затруднява махането на фон от гиф. Нямам си ни най-малка представа как се случва. На изображение знам, но гифчетата явно си имат някакъв чалъм, който ако някой знае - да ми сподели. Благодаря предварително и се извинявам, ако въпросът не е към тази графа във форума. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сега? :questions:
Преди или след създаване на GIF махане? Има над 20 вида GIF формации. С наслагване, без наслагване, оптимизирани... какви търсиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Mlechko написа:

Ами сега? :questions:
Преди или след създаване на GIF махане? Има над 20 вида GIF формации. С наслагване, без наслагване, оптимизирани... какви търсиш?

Вече съществуващ гиф. Фонът не е нищо особено, просто цвят, който аз искам да махна и да бъде неутрално. 
Търсих клипчета с фотошоп, обяснения, но няма много информация, поне това, което аз проверих. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я го пусни тоя GIF да го видим какво може да излезе от него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека първо учените се произнесът, после съм аз. ;) 
Защото ако го направя ще е дървено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Mlechko написа:

Нека първо учените се произнесът, после съм аз. ;) 
Защото ако го направя ще е дървено.

Глупости. Сподели какво мислиш за начина на махане на пустия фон. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно, че гиф анимациите са сложна наука и размера има значение с каква програма са направени. Иначе аз най-грубо ще извлеча всеки кадър, ще му махна фона кадър по кадър или ако програмата ми позволява с директна опция за махане на конкретен цвят и пак ще го сглобя на гиф, имаш късмет че фона е много изразен и само един единствен цвят, което го прави лесен за премахване. Нека някой друг да изясни как се процедира с тези изображения, защото аз ги перкам директно по селски. Ако няма ясен начин, ще доложа утре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Mlechko написа:

Точно, че гиф анимациите са сложна наука и размера има значение с каква програма са направени. Иначе аз най-грубо ще извлеча всеки кадър, ще му махна фона кадър по кадър или ако програмата ми позволява с директна опция за махане на конкретен цвят и пак ще го сглобя на гиф, имаш късмет че фона е много изразен и само един единствен цвят, което го прави лесен за премахване. Нека някой друг да изясни как се процедира с тези изображения, защото аз ги перкам директно по селски. Ако няма ясен начин, ще доложа утре...

Аз се надявах, че някъде из фотошоп има опция, която да махне целия фон, вместо кадър по кадър. Защото наистина е просто цвят... не е кой знае какво - предполагам за тези, които добре познават програмата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Fiori написа:

Първо го разбиваш на статични изображения (примерно JPEG) с Easy GIF Animator. Преди време си я купих на примоция за 2 лв. за вечни времена. :)
После на всеки JPEG му махаш фона. Можеш и с Фотошоп, но там това е много усложнено. По-лесно става с Pinta - open-source програма за Линукс, която има версия и за Windows.
След като махнеш фона на всичките JPEG-ове, ги събираш отново в анимиран GIF със същата програма - Easy GIF Animator.

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, rado84 написа:

Първо го разбиваш на статични изображения (примерно JPEG) с Easy GIF Animator. Преди време си я купих на примоция за 2 лв. за вечни времена. :)
После на всеки JPEG му махаш фона. Можеш и с Фотошоп, но там това е много усложнено. По-лесно става с Pinta - open-source програма за Линукс, която има версия и за Windows.
След като махнеш фона на всичките JPEG-ове, ги събираш отново в анимиран GIF със същата програма - Easy GIF Animator.

Благодаря много. Помогнахте ми! 
Получи се и само с Easy Gif Animator... 
Обаче имам и друг въпрос за напред. Как точно да разделя гифа на изображения, имам в предвид дали може от едно запаметяване или трябва всяка снимка една по една. ИЗвинете ме за невежествено ми. :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, rado84 написа:

Можеш и с Фотошоп, но там това е много усложнено

Какво пък му е сложното. Селектираш с магическата пръчица и кликваш delete.

преди 2 часа, Fiori написа:

Аз се надявах, че някъде из фотошоп има опция, която да махне целия фон, вместо кадър по кадър.

Ползвал съм GIF.Movie.Gear. Там има опция глобално да се разкара фона, но зависи дали е с наслагване или не. Не ми беше достатъчно важно да си изясня как става в единия случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Fiori написа:

Благодаря много. Помогнахте ми! 
Получи се и само с Easy Gif Animator... 
Обаче имам и друг въпрос за напред. Как точно да разделя гифа на изображения, имам в предвид дали може от едно запаметяване или трябва всяка снимка една по една. ИЗвинете ме за невежествено ми. :/

Направих ти набързо един клип с твоето гифче да видиш как се разбива на отделни кадри с 1 клик:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кликванията са към 100, но ми убегна смисъла от тях. Защо не триеш фона, ами си играеш да експортираш до 48 отделни файла, както е при втората анимация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, аm-аm написа:

Кликванията са към 100, но ми убегна смисъла от тях. Защо не триеш фона, ами си играеш да експортираш до 48 отделни файла, както е при втората анимация?

Кликването е само едно - да цъкнеш на "export all frames". И къде видя 48 файла, когато цялото гифче се състои от общо 12 кадъра? Същите 12 кадъра изброени вляво на програмата и които ѝ казах (на програмата) да експортне във вид на статични снимки. Сложи си очила - 5 диоптъра ще ти свършат работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, rado84 написа:

И къде видя 48 файла, когато цялото гифче се състои от общо 12 кадъра?..........Сложи си очила - 5 диоптъра ще ти свършат работа.

преди 2 часа, аm-аm написа:

при втората анимация

Сложи си очила 7 диоптъра. Пак питам, за какво ти е да кликаш 100 пъти за да получиш 48 файла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, аm-аm написа:

Сложи си очила 7 диоптъра. Пак питам, за какво ти е да кликаш 100 пъти за да получиш 48 файла?

В папката, където ги експортнах станаха 12 файла. Грешка - 15. Все тая. Не са 48. Тия 15 файла са целия GIF, няма повече файлове. Ето ти съдържанието на папката, където експортнах всичките кадри и марш към оптиката да си купуваш читави очила.

easy_GIF-export.png

Проблемът на потребителя е решен, а ти явно не искаш или по-скоро не можеш да мислиш, така че спирам да ти отговарям. На път за оптиката мини през райската градина дядо боже да ти подари мозък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Fiori написа:

То с твоето "решение" по-скоро си го отказал да си реши проблема. Но щом се изживяваш като бог е разбираемо, че си въобразяваш, че си непогрешим и грешките са в чуждите очи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Rikemaru
      Здравейте,
      Бих искал да Ви попитам понеже срещам затрудения в оразмеряването на една снимка. Имам снимка която е Weight 16535 и Height 4606. Искам да я направя да е H:280cm x 140cm обаче след, като я оразмеря просто излиза адски разпъната и изглежда доста зле. Та въпроса ми е как да го направя за да изглежда добре(не толкова видимо размазана и разпъната)
      Благодаря!
    • от An-Mari Ivanova
      Здравейте, имам въпрос за MacBook- Можете ли да ми кажете мнение, дали си струва да взема Macbook Pro втора ръка mid 2012 ? Занимавам се с графичен дизайн и ми трябва най-вече за работа с Photoshop, Illustrator, т.н Сегашния ми лаптоп е Lenovo от миналата година, взех го чисто нов, но вече доста забива ( i3 процесор, 4GB ram ) и се чудя дали си струва да го сменя с втора ръка MacBook? Много ще съм благодарна ако ми кажете мнения и дадете съвети!
    • от Кристиян Йорданов
      Здравейте не знам дали мястото на темата е тук но искам да ви попитам дали има някакъв начин когато си под 18 и си web програмист да продаваш това което си направил някъде.  
    • от Йордан Георгиев Йорданов
      Здравейте запознах се с този форум на скоро "kaldata" и видях , че има доста разбирачи в тази свера на Дизайнерство "Уеб&Графичен" дизайн . Сайт линк натисни ТУК ! 
      Екипа които търся е следния ;
      [ Модератор ][ Дизайнер ][ Ресурси ] ( Изисквания ) 
      Дизайнер ;
      Напреднали умения с PhotoShop
      Модератор ;
      Да има поне минималния познания на програмата
      Ресурси ;
      Да има желанието да качва различни и нови ресурси в сайта 
      Към всеки член ;
      Да може да работи в екип ;
      Да има желанието и времето да се занимава ;
      Не е задължитено да сте приятен и позитивен човек  
    • от Йордан Георгиев Йорданов
      Здравейте , искам да ви представя един български форум за PhotoShop : 
      Резюме ;
      Какво представлява форумът?  Това е мястото, където можете да намерите всичко, свързано с фотошоп! Ако си начинаещ и се луташ измежду многобройните опции на програмата, то тук ще намериш подробни уроци, помощ от по-напредналите потребители, контакт с дизайнери. Ако си дизайнер – това е перфектното място. Защо ли? Тук можеш да намериш всякакви ресурси, групирани по категории, но също така и да обмениш опит с другите дизайнери, да научиш нещо ново. Човек никога не спира да се развива и да учи!  Можеш да си полезен на себе си, но в същото време и на другите като изработиш нечия поръчка! А за потребителите, които желаят да се възползват от услугите на форума за изработка на графично изображение,  било то банер, лого, или друго, е предоставена възможността да се свържат с екипа ни от талантливи дизайнери и поръчката им да бъде изпълнена във възможно най-кратък срок!  Не се страхувай и колебай да се включиш в нашето общество, ние нямаме търпение да се запознаем с теб! 
      Нямам търпение да чуя вашите критики  и също така ви чакам , да се запознаете с програмата PhotoShop
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.