Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, как мога да оправя този проблем: видеокартата ми е 2 GB а компютърът ми използва само 512 MB или нещо подобно. Влязох в BIOS-а и няма опция за повече от 512 MB. На Windows 7 съм ако има някакво значение. Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност не е проблем и няма какво да правиш.

А информацията, която даваш, е съвсем обща. Аз предвиждам вградена интелска/амд графика, за която в свойствата пише 2GB, които въобще не са това, което си мислиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Victor Vulchev написа:

Здравейте, как мога да оправя този проблем: видеокартата ми е 2 GB а компютърът ми използва само 512 MB или нещо подобно. Влязох в BIOS-а и няма опция за повече от 512 MB. На Windows 7 съм ако има някакво значение. Благодаря предварително. :)

Дай марка и модел на въпросната видеокарта, че на мен и на колегата hudyr ни е свършил бобът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз като цяло не разбирам много. Намерих ето това Adapter type:  Intel (R) HD Graphics, Chip type: Intel (R) HD Graphics Family, DAC type: Internal, Adapter String: Intel (R) HD Graphics. Не знам дали е полезно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно полезно е да ти кажа две неща:

1. Твоят "проблем" въобще не е проблем.

2. Желателно е да се изчисти сегашният драйвър за видеото и да се инсталира правилният, но това ще го направи някой вещ. Не се занимавай сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си "Speccy" и дай снимка от данните за видеото - раздела "graphics" - трябва да е нещо подобно:

SpeccyGraphics.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Speccy няма да ти даде инфо за вградената графика 
за това стартирай dxdiag и дай снимка като тази:

132721924_.PNG.febde1112142c35587ae13f511d61657.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, дръндю написа:

Speccy няма да ти даде инфо за вградената графика 

Не съм съгласен. Виж хубаво снимката, ще видиш Device ID 8086(Intel)-0102(HD 2000) - HD Graphics 2000, вградена в някои Sandy Bridge процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, hudyr написа:

Не съм съгласен. Виж хубаво снимката, ще видиш Device ID 8086(Intel)-0102(HD 2000) - HD Graphics 2000, вградена в някои Sandy Bridge процесори.

а той вижда ли инфо за ползвана памет?

пп

знам, че си спец и не споря, въпросът е в това, автора да може да види графиката му каква памет ползва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната информация въобще не го касае. Нито има контрол върху нея, нищо ще има някаква разлика, ако имаше.

Единственото, което е от значение, е точния модел на видеото(което се вижда по ID-то) и правилен драйвър за него(64-bit / 32-bit).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, hudyr написа:

Въпросната информация въобще не го касае

мисля, че точно от това се интересува
знае колко е заделената, но не знае, колко е споделената памет
а това, че си дал линк, може да му е от полза, ако е инсталирал грешен драйвър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

мисля, че точно от това се интересува

От началото на темата спамя, че върху цялата тая ситуация със собствената и споделената памет на видео картата потребителят няма грам контрол. :D В най-добрия случай в bios-a има някаква настройка дали видеото да е 64MB, 128MB или 256MB. Дори да я има тая настройка, положението е все същото - вграден графичен процесор.

При него най-вероятно е като при теб - 64MB собствена, 1.6GB споделена RAM памет. Тия неща си работят без потребителска намеса. Това, че някой си е втълпил, че може да променя нещо по въпроса, е отделен проблем.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, hudyr написа:

Това, че някой си е втълпил, че може да променя нещо по въпроса, е отделен проблем.

разбира се
ама нали трябва да го види бре
:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е...

преди 12 часа, hudyr написа:

По всяка вероятност не е проблем и няма какво да правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, hudyr написа:

Е...

dxdiag
аз спирам да пиша в темата, а вий му обяснете как  да го стартира, за да си види нещата

пп

от свойствата на графичната карта и там може да си види нещата как са

8350232_.PNG.43f33f7b9501a6e88450be7c34587955.PNG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интелското видео колкото повече рам ползва толкова по-зле става защото ти остава по-малко системна памет

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това май е валидно за всички вградени видеокарти, използващи споделена памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако компютъра на автора на темата е с 2-4ГБ оперативна памет, колко да остава за вграденото видео ,6ГБ ли? То си взима, когато може, колкото му е потребно, стига да има свободна памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно е така - вграденото видео ползва от системната памет според нуждите, но в някои системи има опция в BIOS да и се задава максималния размер, въпреки че освен в BIOS няма къде другаде да го видиш колко е. И да се напълни, пак си ползва от системната памет - споделена памет, стига да има достатъчно. Но работите си зависят от конкретната конфигурация и от ОС/драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.