Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Teddy Bul

Windows 10 ни лишава от права

Препоръчан отговор

преди 4 часа, Year Zero написа:

А ти какво очакваш от това двуядрено гномче с 1MB кеш???Купил си поредната евтина пластмаса и очакваш да работи добре...Бавен 5400 HDD без SSD дори и 128гб памет да има това нещо пак няма да се усети разлика. Вчера преинсталирах уина а самата инсталация мина за 15мин + ъпдейти без слагането на допълнителния софтуер, антивирусни етц...Другото, което е на 10ката си тръгват и старите игри. Щом подкарвам без проблеми Диабло 2, Фифа 06,07...Има една опция Legacy Components->Direct Play в 10 където е предвидена за по стари игрички. Е трябва да си сложиш отметката предварително.

Аз съм на същото мнение. Играл съм san andreas и всичко на моя комп с 10-ка. Относно hdd-то не е чак толкова бавно виждал съм и по бавни, а за SSD това според мен е overkill ако се ползва само за офис работа. Преинсталацията и инсталацията на win 10 стават буквално за 10-15 минути за тва също съм съгласен. 

преди 4 часа, badsector написа:

Най-разумното нещо при покупка на хардуер с предварително инсталиран Уин е пълен формат и инсталиране наново. ВСЕКИ производител на хардуер инсталира множество ненужен софтуер, който си има услуги, които се стартират със зареждането на ОС и бавят неимоверно. С читави машини се ядва, но ако си купил калкулатор, този софтуер го прави почти неизползваем.

Аз даже викам да се купуват компютри или лаптопи без ОС и хората да си ги инсталират сами. Аз така направих с компютъра ми - взех го без ОС, на стария си направих boot-ваща флашка щото нямам dvd записвачка и си инсталирах win 10 без проблеми за има няма 15 минути + update-и, без драйвери и т.н. Между другото хората които още ползват dvd записвачки за драйвери и инсталиране на win за мен са някви мега мега бавно развиващите се. 

преди 4 часа, Teddy Bul написа:

Това и правя в момента. чета по другоезични форуми за решения и свалям драйвъри. Подготвям го за поредна преинсталация с 8.1

Направо знаеш ли к'во? Тегли си една 7ца да нямаш проблеми. Все пак компютъра е за офис работа, нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Teddy Bul написа:

...и от трите ми потвърдиха, че за този модел няма драйвъри за 8.1...

Вероятно и драйверите за 7-ца ще работят безпроблемно. 10-ката е неочаквано стабилна по отношение работа със стар софтуер. Иначе може доста да се окастри, за да стане лека, без излишни глупости. Абе доста цивилизовано са я направили, стига да му се ръчка на човек поне малко.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, MrIvanPlays написа:

Между другото хората които още ползват dvd записвачки за драйвери и инсталиране на win за мен са някви мега мега бавно развиващите се. 

А за мен инсталирането на Windows от флашка е супер мега гига метод за бавноразвиващи се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.04.2018 г. в 18:06, Teddy Bul написа:

Windows 10 ни лишава от права

Ай, добро утро - защо мислиш още си карам с Уиндоус 7? И пари да ми дават, няма да мина на 10-ка! Хвърлил съм око на една Линукс дистрибуция и ако ножът опре до кокала (тоест всички програми и игри спрат да поддържат Уиндоус 7), направо минавам на Линукс.
А то да беше само лишаването от права... Има и още неща, много по-важни от това какви права имаш на собствения си компютър:

image.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

бавноразвиващи се

припознах се в тая група:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, MrIvanPlays написа:

хората които още ползват dvd записвачки за драйвери и инсталиране на win за мен са някви мега мега бавно развиващите се.

Хахахахахаха, много искам да те видя как ще инсталираш опер. система на компютър, чийто всички USB портове са прее*ани и не засичат никаква флашка. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 13 часа, MrIvanPlays написа:

Тегли си една 7ца да нямаш проблеми.

Напълно убеден ли си в това? А к'во прайм с липсата на драйвъри за новия хардуер?

преди 7 минути, rado84 написа:

Хахахахахаха, много искам да те видя как ще инсталираш опер. система на компютър, чийто всички USB портове са прее*ани и не засичат никаква флашка. :D

и който няма DVD ;)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

и който няма DVD ;)

Е, да, това е обратният вариант. Досега още не съм виждал комп. с прецакани портове и липса на оптично у-во едновременно. :D 

П.С. А ако все пак срещна такъв, то единственият вариант е Windows 7, защото той е единственият, който не си инсталира сам драйвери за дъното. Замислен е да може да се "мести" чрез disk2disk копиране след чиста инсталация. Вадя харда от такъв комп., закачам го на моя, гоуствам го с готова чиста инсталация без драйвери и после връщам харда обратно във въпросния комп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, rado84 написа:

Досега още не съм виждал комп. с прецакани портове и липса на оптично у-во едновременно

Това, че ти не си виждал не създава правило, нали? Не значи, че няма.

Младо-зелено - има още много неща да видиш [/spoilert]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не съм казал за "правило". Виж послеписа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, rado84 написа:

Замислен е да може да се "мести" чрез disk2disk копиране след чиста инсталация. Вадя харда от такъв комп., закачам го на моя, гоуствам го с готова чиста инсталация без драйвери и после връщам харда обратно във въпросния комп.

А при Win 8/10 местиш диска на друга машина и той автоматично си инсталира hal за новия хардуер.
Няма гости, няма занимавки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, rado84 написа:

Е, да, това е обратният вариант. Досега още не съм виждал комп. с прецакани портове и липса на оптично у-во едновременно. :D 

в момента се продават машини без дивидита и кът се прецакат юесбитата, става манджъ с грозди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

А при Win 8/10 местиш диска на друга машина и той автоматично си инсталира hal за новия хардуер.
Няма гости, няма занимавки.

Зависи от компа, на който го местиш. 8-цата така и не я довършиха и все още си е доста скарана с някои модели дъна на Асрок и Гигапръц, а 10-ката пък въобще не бих и помислил да я инсталирам, където и да било. Тя е за мазохисти. И какво му има на гоуста? Имиджът с бездрайверна инсталация на 7-ца е 5.51 ГБ и се разархивира за около 3 мин. То повече време ще отнеме да чакаш 8-цата или 10-ката да си свалят и инсталират нужните драйвери.

преди 3 минути, дръндю написа:

в момента се продават машини без дивидита и кът се прецакат юесбитата, става манджъ с грозди

Знам. Затова като си купувах кутията, гледах да е с шина за опт. у-во. Все пак времето на комп. клуб "Матрицата" отмина отдавна...

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, дръндю написа:

в момента се продават машини без дивидита и кът се прецакат юесбитата, 

се инсталира по мрежа

преди 9 минути, rado84 написа:

Зависи от компа,

Нищо не виси
местиш и тръгва

DVD - архаизъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми нека е архаизъм. Имам 15-годишни архаизми, някои са и на повече от 15 години, които работят като току-що записани, нямат и една прашинка или драскотина по тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 33 минути, =Ivan= написа:

припознах се в тая група:D

аз също, мъ нищъ да си призная :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се с добри намерения за помощ.

Вчера реших проблема и сега компа е с 8.1 и като цяло зарежда доста бързо, до момента не чух вентилатора да работи на макс за разлика от десетката, където постоянно работеше. Всичко което ми е необходимо за работа работи перфектно.  Едно от хубавите неща е, че мога да си ползвам компа веднага след като качи уиндоус, а не да го чакам 10-20 мин. както беше при десетката. Сега остава да го тествам на натоварване, ама яко няколко дена и да го включа в работа.

Ако някой има интерес, как са се случили нещата да пише на лично, ще разкажа подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Teddy Bul написа:

Благодаря на всички отзовали се с добри намерения за помощ.

Вчера реших проблема и сега компа е с 8.1 и като цяло зарежда доста бързо, до момента не чух вентилатора да работи на макс за разлика от десетката, където постоянно работеше. Всичко което ми е необходимо за работа работи перфектно.  Едно от хубавите неща е, че мога да си ползвам компа веднага след като качи уиндоус, а не да го чакам 10-20 мин. както беше при десетката. Сега остава да го тествам на натоварване, ама яко няколко дена и да го включа в работа.

Ако някой има интерес, как са се случили нещата да пише на лично, ще разкажа подробно.

Има разлика нали? ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, barbuncela написа:

Има разлика нали? ;) 

:) не , че има разлика, просто няма прилика. Въпреки упреците за компа който съм купил, машинката се оказва страхотна. От снощи се кефя как бачка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.04.2018 г. в 12:09, Teddy Bul написа:

Колко глупости се изписаха, направо отказвам да повярвам !!! Пак да повторя за неграмотните:

1. Не живея в България !

2. В тукашните магазини това беше единствения възможен вариант !!! Защото ползвам програми за РАБОТА /ако някой от гениите тук знае какво е това/ . За целта ми трябва VGA и HDMI изходи. Програмите които ползвам си имат системни изисквания !!! Единственото което отговаряше беше този лаптоп !!!

3. С фабричната инсталация всичко тръгна и около три дена след покупката компа беше готов за работата ми. След ъпдейт на любимия Ви windows 10 НЕ мога да си пусна програмите за работа. И за да няма поредни ТЪПИ коментари - всичко е абсолютно легално /странно за някои от Вас/ закупено и лицензирано !!!

Благодарение на титаничната компания Майкрософт с техните  ъпдейти в момента възстановявам стар комп за да мога да работа и да си изкарвам хляба !!!

Нещо неясно ?

А ти защо не спреш да ми цапаш темата ?

Случайно попаднах на темата и на същия проблем, като моя с Уиндоус 10 . Смених си лаптопа преди 5 месеца / Aser Aspire E5-575G-79GL/  ,  взех си Уиндоус 10 Pro- да е по -подходящ за  професионалните ми  дейности/ никакви игри или филми/, лицензирана антивирусна ESET,  и какво?  Постоянно ме изненадва неприятно, даже ме стресира вече, защото незнам кога няма да мога да работя с някоя от специализираните ми програми или с електронния си подпис.  Естествено не мога да дам отново  2 х.лв за друг лаптоп и софтуери,  а и толкова време и нерви ми отне докато тръгнат програмите.  Заради това си плащам най-редовно на компътърен спец, който бързо да идва да му оправя своеволията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.05.2018 г. в 10:43, Teddy Bul написа:

Разкажи тук или в нова тема, за да е видно и полезно за всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, pepit написа:

Случайно попаднах на темата и на същия проблем, като моя с Уиндоус 10 . Смених си лаптопа преди 5 месеца / Aser Aspire E5-575G-79GL/  ,  взех си Уиндоус 10 Pro- да е по -подходящ за  професионалните ми  дейности/ никакви игри или филми/, лицензирана антивирусна ESET,  и какво?  Постоянно ме изненадва неприятно, даже ме стресира вече, защото незнам кога няма да мога да работя с някоя от специализираните ми програми или с електронния си подпис.  Естествено не мога да дам отново  2 х.лв за друг лаптоп и софтуери,  а и толкова време и нерви ми отне докато тръгнат програмите.  Заради това си плащам най-редовно на компътърен спец, който бързо да идва да му оправя своеволията. 

Точно за това аз минах на уиндоус 8.1 про. Изненадите спряха, мога да си ползвам компа когато и както ми е необходим. Беше ми доста странно когато от съпорт на майкрософт от няколко държави НЕ успаха да ми решат проблемите. Все пак това си е техен продукт и би трябвало да могат да се оправят с него. На темата компютърен спец, тук най-добрия е доста по-зле от мен. А да не казвам, че ако го занеса в гаранциония сервиз ще трябва да чакам минимум месец за някакъм минимален временен ефект. Знам, че звучи странно всичко написано от мен, но за мое голямо съжаление тук е така и на никой не му пука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.05.2018 г. в 7:12, дръндю написа:

Трудно е да се прецакат usb-тата на чисто нов комп.

на 1.05.2018 г. в 6:52, rado84 написа:

много искам да те видя как ще инсталираш опер. система на компютър, чийто всички USB портове са прее*ани и не засичат никаква флашка. :D

Няма как да са прее*ани абсолютно всички. 

на 1.05.2018 г. в 6:52, DarkEdge написа:

Напълно убеден ли си в това? А к'во прайм с липсата на драйвъри за новия хардуер?

и който няма DVD ;)

И като няма dvd вече отивам купувам external записвачка и работата е решена. А за 7цата все още няма липсващи драйвери и дано да няма за в близкото бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, MrIvanPlays написа:

Няма как да са прее*ани абсолютно всички.

Има, имааа...

преди 46 минути, MrIvanPlays написа:

И като няма dvd вече отивам купувам external записвачка и работата е решена.

Нам за къф ти е. Освен ако не пишеш дискове примерно за стар плеър в колата... Windows от доста време може да се инсталира и направо от твърдия диск/от iso файл.

преди 48 минути, MrIvanPlays написа:

А за 7цата все още няма липсващи драйвери

Провери го кой им е издател, да не се окаже, че са универсални драйвъри на Microsoft.

преди 1 час, Teddy Bul написа:

тук най-добрия

преди 1 час, Teddy Bul написа:

тук е така

Бъди малко по-конкретен с това тук - какво имаш предвид...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Teddy Bul написа:

Точно за това аз минах на уиндоус 8.1 про. Изненадите спряха, мога да си ползвам компа когато и както ми е необходим. Беше ми доста странно когато от съпорт на майкрософт от няколко държави НЕ успаха да ми решат проблемите. Все пак това си е техен продукт и би трябвало да могат да се оправят с него. На темата компютърен спец, тук най-добрия е доста по-зле от мен. А да не казвам, че ако го занеса в гаранциония сервиз ще трябва да чакам минимум месец за някакъм минимален временен ефект. Знам, че звучи странно всичко написано от мен, но за мое голямо съжаление тук е така и на никой не му пука.

Е, поне в България се намират и добри компютърни професионалисти, тъй като аз съм специалист в друга област и не мога да се оправя с тези, сложни за мен неща. Макар че от дългогодишния си опит  при работата ми с компютри мога да кажа, че повечето от т.н. компютърни специалисти са много едностранно компетентни , обикновено с геймърската област и почти си нямат представа за какво става въпрос при използване на компютъра за работа със специализирани професионални програми и приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...