Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Teddy Bul

Windows 10 ни лишава от права

Препоръчан отговор

преди 5 часа, DarkEdge написа:

Разкажи тук или в нова тема, за да е видно и полезно за всички.

Днес след обед ще опиша нещата тук, а ти, виждам, че си модератор, ако прецениш го премести където смяташ за удачно

преди 1 час, DarkEdge написа:

Има, имааа...

Нам за къф ти е. Освен ако не пишеш дискове примерно за стар плеър в колата... Windows от доста време може да се инсталира и направо от твърдия диск/от iso файл.

Провери го кой им е издател, да не се окаже, че са универсални драйвъри на Microsoft.

Бъди малко по-конкретен с това тук - какво имаш предвид...

Темата за USB  ми е малко спорна. Имам лаптоп на десетина години и 4 порта работят, но си купих преди 4-5 години друг лаптоп и от самото начало имах ядове с USB 3. Само с този порт. Двойките си бачкаха префектно, та дори и до момента.

А къде е това тук :)  Фуертевентура се казва острова  и е един от Канарските острови. Единствено тук няма оптика за нета, а се кара на ADSL 10 MB. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Teddy Bul написа:

имах ядове с USB 3

Когато не е с точния драйвър има проблеми...Странното е, че понякога дори и с точния драйвър не се отчита коректно. Имам един PCI-E SATA/USB 3.0 контролер - с фирмения драйвър се разпознава като USB 2.0, a с универсалния драйвър на Microsoft се разпознава като USB 3.0. Разпознаването е направено с Temple

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, DarkEdge написа:

Когато не е с точния драйвър има проблеми...Странното е, че понякога дори и с точния драйвър не се отчита коректно. Имам един PCI-E SATA/USB 3.0 контролер - с фирмения драйвър се разпознава като USB 2.0, a с универсалния драйвър на Microsoft се разпознава като USB 3.0. Разпознаването е направено с Temple

Проблема не е в драйвърите. Лаптопа е закупен с фабрично инсталиран уйндоус с всичко необходимо. Според мен си беше чисто механичен проблем, тъй като епизодично работеше нормално. Примерно копирам 500 фаила от външен диск, понякога се качват всичките понякога няколко, никога не се знаеше

Както обещах

Първо се прави имидж на оригиналния диск на USB флашка. Това е в случай, че се наложи да се връща компа и е необходимо да е с оригиналниа софтуер. Аз ползвах флашка 32 GB. На друга флашка си бях направил исо фаил за уйн 8.1. Влизам в BIOS и променчм бутващите устройства, така, че USB да е първо. Променям на Legacy /мисля, че така беше, има само две опиции и променям от оригиналната на другата/ . стратирам компа и започва зареждане от флашката. Написва се серийния номер, после се избира нов уйндоус и тук идва тънкото. Оригинално диска е с GPT което трябва да се промени на  MBR , за да се качи осмичката.На прозореца с дяловете на диска не ми даде никаква опция за нищо. Върнах се една стъпка назад и

Shft + F10 Отваря се CMD там се започва кратко писане

diskpart      Enter

list disk        Enter

select disk .. /номера на диска който искате да форматирате , при мен беше 0 /       Enter

clean         Enter

convert mbr         Enter

exit         Enter

Enter   не се пише , а се натиска за да бъде изпълнена командата.

При преминаването на прозореца с дяловете на диска ще видите, че вече е само един и цял. Прължава се със стандартанат инсталация и след някакво кратко време си имате машинка с уйндоус 8. Честито !!!   Ако се наложи да се върне оригинална система, пак през BIOS давате като първо устройство USB и слагате флашката с направения имидж фаил на нея. Всичко се възстановява в оригиналната фабрична конфигурация.

Относно драйвърите . Хубаво е да сте подготвени с няколко варианта ако не разполагате с оригинален диск с драйвъри. за моя лаптоп намерих драйвъри тук :  https://drp.su/en . Доста приятен сайт с доста информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Teddy Bul написа:

Оригинално диска е с GPT което трябва да се промени на  MBR , за да се качи осмичката.

Това не е вярно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

Това не е вярно!

Ха поблъскай се малко и тогава да те видя какво ще кажеш. Всичко което съм написал е потвърдено от Майкрософт и е правено съвмесно с тях. Съвсем друг обаче е момента, ако се опитваш да трупаш рейтинг тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, MrIvanPlays написа:

Няма как да са прее*ани абсолютно всички. 

Има. Собственикът на въпросното дъно незнайно как го беше окъсил, при което му бяха заминали всичките портове и звуковата карта, а чипът се беше сбъгясал здраво и не искаше да рестартира и приспива компютъра. :D И от мен се искаше на този полуумрял комп аз да инсталирам Windows. Добре че поне оптичното му у-во работеше, че иначе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 часа, Teddy Bul написа:

Както обещах

Нищо ново и нищо особено. Даже и флашка може да не се прави, ако е достатъчно голям дискът на лаптопа - и резервен имидж може да поеме, и инсталатор също. И инсталирането да протече без никакви външни носители и в пъти по-бързо от стандартния метод.

преди 11 минути, rado84 написа:

че иначе...

Местиш диска в друга машина, насипваш инсталацията на твърдия диск и го връщаш обратно. При стартирането машината започва същинското инсталиране.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Teddy Bul написа:

Ха поблъскай се малко

С какво да се поблъскам?Нали съм с 8ца на GPT, защо ме занимаваш с небивалици!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

Местиш диска в друга машина, насипваш инсталацията на твърдия диск и го връщаш обратно. При стартирането машината започва същинското инсталиране.

Имаш предвид инсталационните файлове от ИСО-то ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, файловете от install.wim

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Странно, но при мен не тръгна след като съм с десетка. Българския съпорт на Майкрософт са свидетели на това. Пак поетарям лаптоп с фабрично инсталиран уйноус 10, с който след ъпдейти не работят програмите които ми трябват за работа. НЕ за ИГРИ !!!! А и за фабричните инсталации може да поговорим доста, но определено се отклонаваме от темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на служебния с 10 не съм виждал ъпдейт от доста време :)))))))))))) Май са спрени ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Teddy Bul написа:

Странно, но при мен не тръгна

Или не си направил както трябва буутващата медия с 8цата,или не си дойзпипал нещо в биоса,защото няма никакви проблеми да е на GPT диск тази 8ца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Слави Маринов написа:

Както бях писал компа ми е на няма месец, закупен с фабрично инсталиран уйндоус. В оригиналната конфигурация диска беше разделен на 4 дяла. Явно някъде нещо е зключено и НЕ позволяваше инсталирането на друга система. Най-вероятно ти сам си си правил инсталацията и за това не си имал проблеми. А относно биоса, всички знаем колко много са орязани сегашните версий и на практика не можеш да направиш почти нищо.

преди 17 часа, Иво Димов написа:

Аз на служебния с 10 не съм виждал ъпдейт от доста време :)))))))))))) Май са спрени ;)

Тези дни трябва да е влязал пореден ъпдейт с доста нови неща, ако не е дошъл, съвсем скоро ше го получиш. Предишния беше преди около месец -два.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GPT под UEFI BIOS позволява създаване на до 128 дяла.
MBR позволява създаването на 4 основни или 3 основни и един разширен, в който може да се създават множество логически дялове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.05.2018 г. в 20:38, Иво Димов написа:

Което ме подсети да видя какво е положението на WSUS-а, че не се бях логвал от няколко месеца да одобрявам ъпдейти :D

преди 19 часа, Teddy Bul написа:

...колко много са орязани сегашните версий...

БИОС-ите на евтините лаптопи от над десет години са орязани до основни функционалности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, badsector написа:

Което ме подсети да видя какво е положението на WSUS-а, че не се бях логвал от няколко месеца да одобрявам ъпдейти :D

БИОС-ите на евтините лаптопи от над десет години са орязани до основни функционалности.

Щом за теб ефтин лаптоп на над 10 години е ACER E5-532G  купен чисто нов от магазин , с  две години гаранция. Фабрично инсталиран windows 10 / май е от преди повече от 10 години ? / за 630 евра, оки , така да бъде. В същата тази категория слагам LENOVO IDEAPAD 100 ЗА 310 евра купрен преди година и четири месеца от магазин и все още в гаранция  пак с фабрично качен Win 10 разбира се на повече от 10 години, да не продължавам с другите. Странни идеи имате някои хора в България за цени и ползващи компове за социални мрежи и игри, набъкани с нелегален софтуер !? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Teddy Bul, явно нещо недоразбра по-горния пост - става дума, че BIOS от над 10 години се режат от възможни настройки.
А не, че конкретно твоята машина е над 10г и е орязана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Teddy Bul написа:

Щом за теб ефтин лаптоп на над 10 години е ACER E5-532G  купен чисто нов от магазин , с  две години гаранция. Фабрично инсталиран windows 10 / май е от преди повече от 10 години ? / за 630 евра, оки , така да бъде. В същата тази категория слагам LENOVO IDEAPAD 100 ЗА 310 евра купрен преди година и четири месеца от магазин и все още в гаранция  пак с фабрично качен Win 10 разбира се на повече от 10 години, да не продължавам с другите. Странни идеи имате някои хора в България за цени и ползващи компове за социални мрежи и игри, набъкани с нелегален софтуер !? 

Нормален и мислещ човек не би си купил такава пластмасова пръчка още повече с Windows 10 напълнен с глупавия софтуер на даден производител. А някакъв стикер има ли тоя лаптоп за Win???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.05.2018 г. в 19:02, Year Zero написа:

Нормален и мислещ човек не би си купил такава пластмасова пръчка още повече с Windows 10 напълнен с глупавия софтуер на даден производител. А някакъв стикер има ли тоя лаптоп за Win???

Явно доста хора в България нямат идея за комп с оригинален лицензиран софтуер. Ама нормално да е така. ДА има си всичко необходимо и е легален от всякъде, както и всичко което ползвам като програми на него, също са закупени и лицензирани. Относно покупката ми, както съм писал по-горе, това беше единствения възможен вариант в тукашните магазини, който отговаряше на изискванията ми за моята работа/ама някой трябва да чете, а не само за се зажда, нали ?/. Някакви други въпроси ?

на 9.05.2018 г. в 20:54, Pavel! написа:

въй маняк, сигурно цяла година си брал гъби в Холандия, за да си купиш тези чудеса на техниката??? умирам от завист!

Въй, чи ниграмотиен. Ко ма напрай ? Мноо мии странно къ ша полвам комп за да бира гъби ?

Ама то първо трябва да научиш български , а после да вземеш да четеш по малко, та да не се изказваш неподготвен. 

Най-лошото е, че простотията мяма почивен ден и все по хората ходи !!!

на 9.05.2018 г. в 13:23, DarkEdge написа:

@Teddy Bul, явно нещо недоразбра по-горния пост - става дума, че BIOS от над 10 години се режат от възможни настройки.
А не, че конкретно твоята машина е над 10г и е орязана.

Да така го разбрах. Съжелявам ако съм се объркал. Но това си е факт за който и аз съм писал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Teddy Bul написа:

Явно доста хора в България нямат идея за комп с оригинален лицензиран софтуер. Ама нормално да е така....

Еле тия, дето го работим от години на корпоративно ниво, дори не знаем какво е лицензиран софтуер. Та така е, прости и невежи сме в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Teddy Bul написа:

Най-лошото е, че простотията мяма почивен ден и все по хората ходи !!!

Ти си пример.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...