Премини към съдържанието
GeorgiD25

Как да свържа aux кабела към усилвателя и как да изчисля какво захранване ще ми е нужно

Препоръчан отговор

Здравейте , от скоро искам да си направя колонка , но уви не знам как да свържа aux кабела към усилвателя и как да изчисля какво захранване ще ми е нужно да сложа.Като примерно усилвател - 25 W ,говорител-20 -25-30W.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете. :)

Примерен усилвател какъвто ще взимам.

image.png.e3b6e54b45e6f32b916642c94e8f1b12.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, GeorgiD25 написа:

Здравейте , от скоро искам да си направя колонка , но уви не знам как да свържа aux кабела към усилвателя и как да изчисля какво захранване ще ми е нужно да сложа.Като примерно усилвател - 25 W ,говорител-20 -25-30W.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете. :)

Навремето и аз  се занимавах с какви ли не аудио китове,но към днешна дата няма смисъл,ако не се реализира някоя по особена схема.Има сглобени и в кутийка усилватели,не са хай-енд ,но предвид снимката не се търси такова, това е усилвателчето .

Има още много други модели както и по-качествени,но и по скъпи.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, GeorgiD25 написа:

Ето ти техническите данни на това от картинката!

Усилвателят е удобен за използване в автомобил, т. к. захранването му е еднополярно и е в границите от 8 до 18 V. Интегралната схема има термична защита от претоварване и защита от късо съединение в изхода.

Той има следните качества:

• изходна мощност -20 W при коеф. на нелинейни изкривявания: 10%, RL= 4 Ω и Vs= 14,4 V;
  • максимален импулсен ток: 3,5А;
  • разсейвана мощност: Ptot= 30 W;
  • честотна лента 40 Hz до 20 kHz при -3 dB;

Захранвaщите проводници трябва да са къси и със сечение 0.75мм При необходимост от намаляване на входния сигнал на входа на усилвателя може да се постави резисторен делител. Корпусът на интегралната схема е свързан с „-“. При необходимост между захранващите проводници, близо до усилвателя, може да се постави електролитен кондензатор с голяма стойност.

Към интегралната схема задължително трябва да се монтира охлаждащ радиатор с размери 50х105х25mm !

Технически характеристики :

• Захранващо напрежение Ucc= +8V до +18V;
  • POUT = 20 W при КНИ : 10 % и RL = 4 Ω , Vs=14,4V;
  • Работен температурен обхват от -40°С до +85°С;
  • Честотна лента 40 Hz до 20 kHz при -3 dB;
  • Размери на платката: 50x30 mm;

Едно захранване 12v 5A  ще ти свърши работа!

инфо от тук   Още по подробна информация от тук!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите и на двама ви оценявам го .Това за захранване ми помогна много.Но все още си нямам представа как да свържа aux кабела , чел съм по сайтове навсякъде е различно и се обърках тотално. :)

преди 53 минути, GeorgiD25 написа:

Да , след като си направя тази ще видя усилвател като този.Тази колонка предимно ще си я ползвам като се съберем с приятели и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, GeorgiD25 написа:

Благодаря за отговорите и на двама ви оценявам го .Това за захранване ми помогна много.Но все още си нямам представа как да свържа aux кабела , чел съм по сайтове навсякъде е различно и се обърках тотално. :)

Aux кабела се свърза към in ,тоест към входа,а другата страна към нещото което ще възпроизвежда звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Aux кабела се свърза към in ,тоест към входа,а другата страна към нещото което ще възпроизвежда звук.

Да там където пише in но от aux кабела излизат 3 жици или се бъркам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, GeorgiD25 написа:

Да там където пише in но от aux кабела излизат 3 жици или се бъркам

Червена-десен канал,бяла-ляв канал,екрана е маса,кита е моно в случая ползваш червена или бяла и маса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усилвателя в случая е моно. На входа ще вържеш само единия от трите и общия, или маса, или ширмовката на кабела. Другия не се свързва ако сигнала е стерео!

п.п. Виждам, че вече ти обясниха! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, barbuncela написа:

Усилвателя в случая е моно. На входа ще вържеш само единия от трите и общия, или маса, или ширмовката на кабела. Другия не се свързва ако сигнала е стерео!

преди 5 минути, GeorgiD25 написа:

Значи свързвам едната жица към in а другите две в другия канал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, GeorgiD25 написа:

Примерно - червения на in белия остава свободен. Черния на маса. Масата е другата дупка до in   това е знака image.png.5aad2299e8c554d7ef29a1608819753a.pngза маса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, barbuncela написа:

Примерно - червения на in белия остава свободен. Черния на маса. Другата дупка до in

Ще поясня само,че масата е оплетката,да не стане фал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, barbuncela написа:

Примерно - червения на in белия остава свободен. Черния на маса. Другата дупка до in

преди 8 минути, barbuncela написа:

преди 13 минути, GeorgiD25 написа:

Ето така значи

orca-image-1524766037060.jpg_1524766037106.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така! И не забравяй, че трябва да сложиш радиатор на интеграла!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря @barbuncela и @AAUUXX .

преди 4 минути, barbuncela написа:

Точно така! И не забравяй, че трябва да сложиш радиатор на интеграла!

Благодаря че ме подсети , иначе бях забравил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.