Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

накратко имам проблем с рутер, който ми е предоставен преди доста време и вече е морално остарял. В стаята където се намира проблем няма, но в останалите стаи сигналът сериозно се губи и почти става неизползваем. Решил съм да си набавя нов и да го сменя и понеже съм малко лаик по темата, възниква основния въпрос:

Самата смяна как се случва? Просто изключвам стария и включвам новия или е необходимо да се правят някакви настройки, като изключвам разбира се промяна на потребителско име и парола на мрежата евентуално?

Благодаря на всички, включили се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е казано, че рутера е виновен! Може да сте станали много на този канал на който е твоя рутер. В смисъл, че ако наоколо има много рутери на този канал, почват да си пречат! Ако е така се сменя канала от настройките.

Нов рутер, естествено, че се правят настройки! А и възможно е да ти поиска пин за активиране. Някой оператори ползват такъв пин. Примерно Мтел. Трябва да се обадиш на подръжката за да ти дадат пин за активиране!

Настройките са общо взето еднакви, но си зависи и от модела на рутера!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така в зависимост от разпределението можеш да помислиш за включването на втори рутер (след основния), като между двата трябва да има кабел.

Хубаво е да се знае какъв е рутера сега и какви са крайните устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай на този рутер марка/модел, да го видим какво му е остарялото. Как не се научихте да пишете правилно теми. Също няма да е лошо да кажеш на какви точно устройства се ползва и те какви WiFi стандарти поддържат.

"Аз имам едно което е такова......." ???? - някой разбра ли какво имам и какво е?!?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.