Премини към съдържанието
respekt86

Искам на газ, но в града няма газопреносна мрежа

Препоръчан отговор

Здравейте!

Търся отговор на въпроса: Възможно е ли е да се отоплявам на газ, без в града да има газопреносна мрежа, и сложно ли е много? Търся икономичен и ефективен начин за отопление на двуетажна къща.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид пропан бутан- забрави. Хем скъпо, хем хамалогия по мъкнене на бутилки, особено ако не разнасят по домовете.

Пелетите са за теб.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-икономично засега е на дърва. Локално парно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, lupis написа:

Ако имаш предвид пропан бутан- забрави.

По-вероятно е да има предвид метан под газопреносна мрежа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, DarkEdge написа:

По-вероятно е да има предвид метан под газопреносна мрежа.

и там е доста скъпо

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хамалогията е повече с дървата и пелетите, това е малко дразнещо. Да оставим това(ще го преживея), по важното-с твърдото гориво ще успея ли да достигна такива градуси, каквито с газта?! Тя е по скъпа-да, но за сметка на това пък нали загубите на енергия са по-малки?!

Табличка за сравнение

Screenshot_20180427-202545.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, respekt86 написа:

Хамалогията е повече с дървата и пелетите, това е малко дразнещо. Да оставим това(ще го преживея), по важното-с твърдото гориво ще успея ли да достигна такива градуси, каквито с газта?!

Щом не ти харесва хамалогията на ток я няма никаква - а дали ще стигнеш градусите ? Ами не знаем какво ти е жилището , каква ти е системата на отопление и так дале. На така зададения въпрос - да ще стигнеш градусите. И да може и на газ(каквато и да е газта) без газопреносна мрежа, природна газ се доставя и в едни палета с бутилки, но дали ще ти изнася финансово е друг въпрос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, respekt86 написа:

Редактирах

Редакцията  ти е реклама на пелети. Ама зависи и от какво са пелетите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, respekt86 написа:

Здравейте!

Търся отговор на въпроса: Възможно е ли е да се отоплявам на газ, без в града да има газопреносна мрежа, и сложно ли е много? Търся икономичен и ефективен начин за отопление на двуетажна къща.

Благодаря предварително!

Много искаш без централна газопреносна мрежа, но не е и невъзможно, но..... Мит е ,че е "евтино на газ" Големи инвестиции, голям разход на газ и  се получава едно равнение т.е искаш топло -  плащаш много, искаш вкусна манджа и парна баня - плащаш. Това като при мобилните оператори. Говориш много и плащаш много, макар ,че упорито те убеждават в обратното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, явно на пелети и дърва ще е най-разумно. Решението е взето. Благодаря на всички! :) А по запознатите ще ми кажете ли коя марки котли са най-добри? Трябва ми за 2 етажа по 80кв. Доста от стените са външни. Вътре сега ще се шпаклова, а вън може би ще е с каменна вата(това още не сме го решили), покрив-гредоред(и там още не сме решили дали да го оставяме така или не). Като цяло предстои основен ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Близо 20 години на дърва баце - върнаха ме у преди соца, къде турско нейде - ма неам нерви повече: от тази година минавам на газ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.