Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,сложих наскоро ел.подово под теракот.Става въпрос за 6 кв.Грубо изчислих,че 50 м кабел 850 вата,ще ми стигнат,в магазина ми казаха,че ще ми е силно по- добре 40м 700вата.Послушах ги,но не трябваше.Оказа се,че за 10м не ми стига кабела,наставих още10 от същия.Свързал съм ги така че може да работят заедно и по отделно.Когато работят заедно затоплят много слабо,когато работи първия(дългия 40 м) нагрява нормално,когато е късия много силно и него оставям за да не изгори.Ясно ми е че са изчислени и като са заедно съпротивлението е голямо а като е късия обратното.Въпроса е може ли и какво да се сложи на късия кабел,зада работи нормално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

още един къс кабел

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може плочките са сложени ако стои отвън просто така и не отдава топлина ще изгори.Според мен трябва някакъв електронен компонент,но незнам какъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎28‎.‎4‎.‎2018‎ г. в 15:32, Montelio написа:

Не може плочките са сложени ако стои отвън просто така и не отдава топлина ще изгори.Според мен трябва някакъв електронен компонент,но незнам какъв.

Най-простото решение е да свържеш късия кабел през един диод и така ще му намалиш натоварването на половина ( ще работи само на едните полувълни). Това ще има ефект на удвояване на дължината му. Малко пак ще е над номиналното, но ако има добро отдаване на топлината, ще работи. Диодът трябва да е 5 ампера/ 400волта или повече, монтиран на радиатор и добре изолиран. По-сложно решение е направа на прост еднотиристорен регулатор, но като чета написаното, си мисля, че не е работа за теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, бих искал да попитам какво мислите за подовото отопление под ламинат? Обмисляме много сериозно да си направим вкъщи така инсталация, но честно казано се опасявам до колко ще е ок да се направи под ламината. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.