Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,сложих наскоро ел.подово под теракот.Става въпрос за 6 кв.Грубо изчислих,че 50 м кабел 850 вата,ще ми стигнат,в магазина ми казаха,че ще ми е силно по- добре 40м 700вата.Послушах ги,но не трябваше.Оказа се,че за 10м не ми стига кабела,наставих още10 от същия.Свързал съм ги така че може да работят заедно и по отделно.Когато работят заедно затоплят много слабо,когато работи първия(дългия 40 м) нагрява нормално,когато е късия много силно и него оставям за да не изгори.Ясно ми е че са изчислени и като са заедно съпротивлението е голямо а като е късия обратното.Въпроса е може ли и какво да се сложи на късия кабел,зада работи нормално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

още един къс кабел

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може плочките са сложени ако стои отвън просто така и не отдава топлина ще изгори.Според мен трябва някакъв електронен компонент,но незнам какъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎28‎.‎4‎.‎2018‎ г. в 15:32, Montelio написа:

Не може плочките са сложени ако стои отвън просто така и не отдава топлина ще изгори.Според мен трябва някакъв електронен компонент,но незнам какъв.

Най-простото решение е да свържеш късия кабел през един диод и така ще му намалиш натоварването на половина ( ще работи само на едните полувълни). Това ще има ефект на удвояване на дължината му. Малко пак ще е над номиналното, но ако има добро отдаване на топлината, ще работи. Диодът трябва да е 5 ампера/ 400волта или повече, монтиран на радиатор и добре изолиран. По-сложно решение е направа на прост еднотиристорен регулатор, но като чета написаното, си мисля, че не е работа за теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.