Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

моля за есе на тема "Богатствата ми са у мене"от стихотворението "Сиротна песен" на  Дим4о Дебелянов.Спешно ми трябва за утре!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СИРОТНА ПЕСЕН

• Ако загина на война, 
    жал никого не ще попари - 
    изгубих майка, а жена 
    не найдох, нямам и другари.

Ала сърце ми не скърби - 
    приневолен живя сирака 
    и за утеха може би 
    смъртта в победа ще дочака.

Познавам своя път нерад, 
    богатствата ми са у мене, 
    че аз съм с горести богат 
    и с радости несподелени.

Ще си отида от света - 
    тъй както съм дошъл, бездомен, 
    спокоен като песента, 
    навяваща ненужен спомен.

--------

богатствата на героя  са  горести

Цитат

горестта, само ед., ж. Печал, мъка, скръб.
• прил. горестен, горестна, горестно, мн. горестни.

което значи че е богат на лоши  психически настроения

което значи че е неудачник и лузер

защото човек сам си определя съдбата

а щом при него е така значи  като малък не е учил за да сполучи

а днешното  образование задръства децките мозъци  с ненужни знания

и  в последствие ги прави същите герои с подобни богатства  в кавички.

умните хора са казали че човек започва да живие когато забрави всичко което е учил в  училище

особено в часовете по литература .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

а днешното  образование задръства децките мозъци  с ненужни знания

А какво е това нещо "ненужни знания"? Всяко знание, което не се ползва е ненужно. И всяко знание, което се ползва е нужно. Ако нечие развитие се ограничава до прости неща, то всичко научено отгоре ще му е ненужно. Но нима трябва заради ограничени хора да се ограничават и останалите, които имат по-високи очаквания от живота от това да ходят на чалготеки, да гледат Слави Трифонов и да работят какво да е?

преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

умните хора са казали че човек започва да живие когато забрави всичко което е учил в  училище 

особено в часовете по литература .

Това са го казали глупавите хора, не умните.

Отговора на така поставената тема за есе се крие в творчеството на поета, а не в конкретното стихотворение.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, аm-аm написа:

Но нима трябва заради ограничени хора да се ограничават и останалите, които имат по-високи очаквания от живота от това да ходят на чалготеки, да гледат Слави Трифонов и да работят какво да е?

повечето хора са ограничени

именно защото им е запълнен капацитета още от деца

в училище да са послушни имитатори  и да учат  стихове на сулю и пулю 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

именно защото им е запълнен капацитета още от деца

Мухахаха. Запълнени били. Това да не са ти бидони със зеле! Зарежи всичката информация, която си научил в училище. Не забравяй, че там си изградил няколко милиарда мозъчни връзки. А те се ползват и като ковеш пирон и като смяташ интеграли. Интелекта не са просто запомнени решения на проблеми, но и способността за анализ и решения на непознати проблеми. Но съдейки от отношението ти, по-скоро съм склонен да вярвам, че не си позволил на образователната система да изгради тези връзки и съответно няма за какво да си ѝ благодарен.

преди 1 час, Радецки написа:

Утре е неделя бе! Няма вариант, в който да ти трябва есе за неделя...

На човека му трябва един ден да го препише. Всичко е точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, аm-аm написа:

Но съдейки от отношението ти, по-скоро съм склонен да вярвам, че не си позволил на образователната система да изгради тези връзки и съответно няма за какво да си ѝ благодарен.

съдейки по подчертаното с дебел  шрифт считам че си жертва на образователната система

и не си се образовал от други източници

щото можеше да напишеш-

мисля   че не си станал жертва на образователна система 

преди 1 час, аm-аm написа:

Интелекта не са просто запомнени решения на проблеми, но и способността за анализ и решения на непознати проблеми

има проблем има човек

няма човек няма  проблем туй  

знам аз от алтернативни източници.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смешно е човек, който няма вярно написано изречение, да говори за образование, мозък, акъл и други недокоснали ума му неща.

Нямаш право на мнение!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иван Сергеев,

Излиза, че си привърженик на безпросветието, а както виждам и на неграмотността.  Образованието, колкото и да не е съвършено, ти дава не само знания, но и ако човек има малко акъл,  го кара да мисли.  Човек трябва да има широко образования, за да може да мисли "тясно" по специалността си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие на тоя трол ако му се ядосвате...Той е доказан спамер, де пише във всяка тема, независимо за какво се отнася тя.И пише само глупости.Един нормален пост няма.

преди 12 часа, Yvan Sergeev написа:

в училище да са послушни имитатори  и да учат  стихове на сулю и пулю 

Ти си тъп.Щото ако под "сульо и пульо" разбираш Ботев, Вазов, Славейков, Яворов и т.н, то мисля, че няма какво повече да говорим.Културното ти ниво явно е под това на бездомен плъх.

А относно темата - Автора да си напише есенцето и да не се надява друг да му свърши работата.Тука не се пишат домашни работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на  ниско умствено ниво сте щом не можете да прочетете един текст без препинателни знаци и да си ги сложите сами в  главата докато го четете

преди 3 часа, аm-аm написа:

за какво ми цитираш некви заготовки преписани от американската версия на списание за жената

9317299Z.jpg

естетически категории добро зло хубаво красиво

социология история  биология физика и химия нямало право да се спори .....

Боко е добър  и красив  а левски терориста  се е борил срещу турското присъствие

ваксините са супер полезни- какво ще стане ако не искам да се ваксинирам нали другите като се ваксинират  няма да могат   да се разболяват следователно няма и от къде да се заразя

ама нали  бялата мафия трябва да живее та ако се разбере  гнусната истина за ваксините много хора ще отпаднат от хранителната верига 

що се отнася до физиката и химията  са супер спорни науки

така е както пише в учебниците обаче е така защото е доказано със експерименти 

а не защото се знае защо става така

а наука в която не се знае защо е така я пиши бегала  и може най много да се спори

що се отнася  за референдума  за аеца че трябвало експерти да има и нямал всеки право на глас дрън та пляс

и  точно това се иска бягане от отговорност

после  влака с ядрени отпадъци като се обърне в някое дере да си измият ръцете ама то нямаха право на глас всички.

същото важи и в обратна посока ако българия вземе  забогатее от аеца  същите умни глави да станат още по умни и да ги разкарват по телевизиите като мечки и да разправят

-нали аз ви казах да построиме аеца.

някои  ден и да го изберат за  президент или некъв друг  пост с безплатен превоз жилище и охрана  и кюфтета по 10 ст.

преди 41 минути, The Negative One написа:

Ти си тъп.Щото ако под "сульо и пульо" разбираш Ботев, Вазов, Славейков, Яворов и т.н, то мисля, че няма какво повече да говорим

тъп съм  ама само аз му написах есето

а вие го отпращатете човека

и да цитираните хора са  сулю и пулю  щото са ми натресени от образователната прогнила система  а  не съм ги натресъл аз сам

кой знае на кой са били шуробаджанак едно време да им пишат съчиненията по учебниците 

само ботев където са го застреляли от турското присъствие да сме полит коректни нали не трябва да спориме с учебника по история

щото нали сте умни 

събразявам се с вас по- умните

терориста ботев ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и по математика може да се спори но не сега а когато андромеда се сблъска  с млечния път

и златно сечение се измест от 1.618  на 2.00

а и покрай математиката  и физиката ще замите  на кино .

да не говориме пък за химията като навлезнат  хим елементи от другата галактика .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.