Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, хора! Имам едно малко проблемче и се нуждая от помощ. Качил съм снимка на характеристиките. http://laptopmedia.com/review/asus-rog-g771-review-n751s-more-powerful-gaming-sibling/

Преди 5 месеца като го взех нямах абсолютно никакъв проблем със игрите всички вървяха страхотно. Фифа 18 ми сечеше на улта и я намалих и си опитах да реша проблема със клипчета от ютуб. Тук идва проблемът, разбъринкъл съм някакви настройки в Power Options (Balance , High ) сменях процентите  и там като го ставя на на High пак сече  и в  System Configuration в опит да оправя лага  при ултра  на фифа   и сега всички игри цепят.  Мисля, че е от тях проблемът. 
Пробвах със нулиране на лаптопа, но пак не се оправя!
Помагайте , моля Ви!!!

dsdsdsdds.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най ниския клас на asusa    , а и не каза нов или втора употреба ,морално и визически остарял  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто нов, човек.. И аз със времето осъзнах, че не съм направил правилния избор на лаптоп.  Ще се опитам да го продам като се прибера в България, но дотогава искам да реша проблемът със сеченето. Все пак нямах никакъв проблмем със която и да е игра и то на High настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нещата са омазани пробвай да върнеш Windows с по стара дата, където нещата са работили. Ако не правиш чисто нова преинсталация. След като не се знае какво си разбърникал, не ти излиза грешка или предупреждение ние няма как да ти помогнем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих го, но ми дава да възтановя системата от най рано 24.04.. Тогава май правих нулиране, не ми дава по стара дата. Иначе съм написал какво точно съм разбърникал и не мога да ги върна както си бяха настройките в самите програми.  Power Options, System Configuration. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия лаптоп (даже май се води по-стар модел - от подписа) и си подкарвам и най-новите игри на HD резолюция, средни/ниски детайли и 40+ кадъра, дори и при някои мога да пусна FullHD 30-35 кадъра и нагоре - това и с малко overclock на видеото с моднат BIOS. Лаптопа не е нисък клас, видеокартата 860м, мобилна версия на 750 TI, за времето се водеше среден клас и е с I7 процесор - какво му е ниското?!?

Виж си температурите по време и малко след игра на видеокарта и процесор - много вероятно е да трябва лаптопа да се почисти и да се смени термопастата - възможно е да тротълва процесор/видео и затова да падат кадрите. Другото което е, ако играеш на батерия, видеокартата работи на много ниски честоти - игри се играят с включено зарядно. И последно - провери дали ти работи нормално NVIDIA картата и дали се стартират игрите с нея. След като направиш всичките тези неща, ще си отговориш сам на въпросите има ли или няма проблеми с лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Raze написа:

Аз съм със същия лаптоп (даже май се води по-стар модел - от подписа) и си подкарвам и най-новите игри на HD резолюция, средни/ниски детайли и 40+ кадъра, дори и при някои мога да пусна FullHD 30-35 кадъра и нагоре - това и с малко overclock на видеото с моднат BIOS. Лаптопа не е нисък клас, видеокартата 860м, мобилна версия на 750 TI, за времето се водеше среден клас и е с I7 процесор - какво му е ниското?!?

Виж си температурите по време и малко след игра на видеокарта и процесор - много вероятно е да трябва лаптопа да се почисти и да се смени термопастата - възможно е да тротълва процесор/видео и затова да падат кадрите. Другото което е, ако играеш на батерия, видеокартата работи на много ниски честоти - игри се играят с включено зарядно. И последно - провери дали ти работи нормално NVIDIA картата и дали се стартират игрите с нея. След като направиш всичките тези неща, ще си отговориш сам на въпросите има ли или няма проблеми с лаптопа.

А пипал ли си нещо по някакви настройки или? Фифата от край време първото полувреме играя без проблем, а воторото като започне едно лагене мани, мани. 
Дали да не си дам лаптопа на почистване и едно преинсталинаре на Уин10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си първо последния драйвер за видеокартата от сайта на NVIDIA, като сложи отметка за "Clean isntall" - така ще занули настройките и ще изтрие стари неща, ако са останали да правят проблеми. При стартиране на играта и задай да се стартира с NVIDIA видеокартата - десен бутон - "Run with graphics...." - "High performance NVIDIA...". Принципно FIFA не играя и незнам как се държи, но едва ли ще имам проблем. Може да си инсталираш и MSI Afterburner. Настрой си го да ти показва по време на игра температури на видео, процесор, както и честотите им и гледай какво е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих всичко каквото каза. Направих си и профил в nvdia, влезнах, но няма нито едно от двете неща които си написал със десния бутон.

offf.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвера инсталира ли както ти казах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвера инсталира ли се нормално? В "Device manager" / "Display adapters" има ли я видеокартата? Дай снимка да не би да има удивителна нещо или да липсва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето..

От нвдиа контрол панел мога да задам High performence на самата игра, но лага още си го има. С десния бутон на иконата на играта нищо не става.

1222.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи ли си MSI Afterburner да наблюдаваш температурите, честотите и колко се товари и коя видеокарта по време на игра и най-вече като има лагване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега започна още от 4 минута на мача да цепи... Направо..
Като крайно мнение какво ще ме посъветваш?

dfsdffifaaasf.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в настройките на MSI Afterburner, активирай си мониторинг на температури и честоти на видео и процесор - маркираш примерно GPU temperature в списъка, долу слагаш отметка на "Show in on-screen...." и т.н. за останалите компоненти, за които решиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това след колко време игра? Кадрите къде са? Сложи и използване на видеокартата да показва и виж като почне да влачи на колко % я ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложил съм ти всички отметки хаха не знам какво точно какво е та заради това..  :D  иначе още от самото начало започва. Вече не ме чака и едно полувреме. 

xaxa.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам FPS. Като гледам, процесора ти работи на много ниска честота - 1.1 GHz. Видеото, доколкото виждам, се ползва на 47% и честотата му си е нормалната. Възможно е процесора ти да прегрява, особено ако са му задали нисък температурен лимит. Аз така и не разбрах в други игри имаш ли проблеми? Сложи отметка и на "Framerate" и виж какви са ти горе-долу кадрите. Виж си и настройките за работа на процесора в power options - трябва да са така:

pw.jpg.b645b3b06ece4a8e66a466710624de76.jpg

Особено долното "Maximum" да е на 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ли трябва да са, нямам сетингс.. Бяха други настройките там.. Вече всичките ми игри цепят., a и аз от самото начало именно казах, че ръчках нещо в  power options-a. Би ли ми постнал и настройките ти в System Configuration - General - Boot timeout sec   и advanced options да ги сравня със моите?

power options.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко % ти беше максимума, нищо не разбрах? Промени ли сега нещо и има ли разлика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре ако искаш инсталирай TeamViewer и ми прати на ЛС ID и парола, ще видя за какво става въпрос и ако има нещо за оправяне ще го оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ще е най-добре пък ако стане работата имаш черпене като се прибера лятото. Трябва да се разберем нещо за утре. Сега ще бягам за нощна смяна. Към колко часа ще си тук? Вярвам, че проблемът е нещо в настройките. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...