Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Незнам към обед-следобед може би....пиши на ЛС ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправихте ли го? Като гледам аватара и десктопа и предполагам питащия къде е, може да мине за по едно кафе и да му го продухаме и изчистим. Иначе процесора от мониторинга е подвил крам мъжки и е нормално да цепи. Най вероятно има киче от прах на охладителя и ето го проблема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегряваха му процесора и видеото и тротълваше, каза, че ще го кара в някой сервиз да го репастират и почистят, да видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще го карам и ще кажа как е. Надявам се да е в това проблемът и с едно почистване да се оправи. Ще благодаря и тук на Raze голям е пич и отдели от времето си да разбере какво точно не е наред!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

85 градуса хич не е добра температура...Всичко се пече в собствен сос...За напред можеш да си вземеш и някоя подложка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Реших проблемът със лага при игрите, вече нямам проблеми. Почистиха го доста боклуци е имало вътре и заради това е било цялата работа, но май ще е хубаво да си взема една подложка както написа колегата по-горе да избутам топлите месеци. Бихте ли ми препоръчали някоя стабилна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗДравейте, пак съм аз! Преди  няма и три месеца го носих да го чистят този моя хубавец и сега забелязвам, че пак нагрява копелето. Игрите също започнаха да насичат леко,  а аз не играя дори всеки ден, а като седна 2 часа най-много. Рядко го ползвам, не знам какво му стана пак.  Истината, че в средата която живея си е доста прашно. Дали да не го занеса пак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш го до климатика, пускаш на -20 градуса и играеш :) Лаптоп е,  в тези жеги стават като печки с тези малки охлаждания няма как. Каква термопаста са ти сложили? Най-добре ще е с течен метал, но незнам в кой сервиз ще се навият да го направят. Ако имаш приятел, който е правил такова нещо или поне е сменял термопаста на лаптоп и знае какво прави, може да му кажеш на него, но пък ако машината е в гаранция и искаш да ти остане гаранцията, това става сложно.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, Разе! Ами не знам каква термопаста са му слагали, казах и уж най-добрата, човекът ме увери, че вече няма да ми създава проблеми, ама ето, че сега отново се получи, нагряване, лаг, но няма нищо общо от преди 3 месеца. Много е лек дори не се усеща. Може и да е от жегата, нагряването си го има. Не е в гаранция лаптопа. Другата седмица се прибирам в България ако там продължава ще го нося в нашите сервизи. Нямам приятели и познати които се занимават с това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами виж пак в същия сервиз, ако трябва ги питай за варианта с метал и да го направят пред теб задължително или си вземи термопаста MX-4 и пак пред теб да я сменят.

https://ardes.bg/product/arctic-mx-4-oraco-mx40001-bl-82301

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф,  значи трябва пак да се занимавам с това. :D  ще ходя какво да го правя, като ми се играе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите  след 10 минутна игра, нямат нищо общо от тогава когато го чистех, не мисля, че проблемът е пак това. Нещо рам-а ми е съмнителен ( нещо ми го яде :D  ) , пусках за вируси, хвана ми 2, а както казах по горе, лага почти не се усеща. Сега даже изобщо нямах като поиграх 10 минути. Някакви предположения какво може да е? Има ли смисъл да се преинсталира уиндоус10 за да се реши проблемът?

еееее.jpg

ram 1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак са високи температурите, но като за лаптоп по време на игра това ще е. Моя е подобен и е същата работа, но щом са под 85 градуса, няма проблеми. Правиш ли оборотите на вентилатора на максимум докато играеш? Ползвай това:

https://github.com/hirschmann/nbfc/releases

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали съм ти дал софтуер, провери ли връзката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избери модел, подобен на твоя или някакъв, поне марката да е същата, след това отиваш на "fan configuration" и тестваш. След няколко секунди трябва да се променят оборотите на вентилаторите, ако си уцелил модела, ако не - пробваш с някой друг модел. И моя модел го няма. Не ти трябва този config editor, пусни си другото .exe от папката - NoteBookFanControl.exe.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах, намерих си модела и след 15 минути игра 84-85 градуса. Усещам вентилатора как бучи от вътре и върти на максимална скорост. Като цяло пак ми насича гадно. Пуснах му и един Cleaner да изчисти глупостите. Някакви други предложения  имаш ли, Разе?

84 ГРАДУСА.jpgда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих играл игри на тоя лаптоп.84 градуса на процесор, не е нормално, ако ще и в най-големите жеги да е.При това само за 10 минути.Скъсяваш му животеца драстично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още с първата ревизия на биоса хората пипат нещо по температурите:

Version 201 2014/09/15 2.32 MBytes

BIOS 201
Update thermal policy.

МОЖЕ БИ е добра идея да се флашне биосът. Внимавай! Последната версиа е от 15.01.2015 и има две разновидности. ЧЕТИ!

G771JMCAS204.zip

G771JMAS203.zip

Winflash_Win81_64_VER2420.zip програма за флашване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI Afterburner какви честоти дава на процесор и видеокарта когато почне насичането? Падат ли честотите? 84 градуса са нормални за лаптоп, дори са в нормата. Някои достигат и минават 90 градуса на процесорите при стрес тест или по-голям товар. Има ли климатик в помещението, какви са околните температури? Възможно е на видеокартата да е зададен температурен лимит и затова да тротълва при температури над 80 градуса. Пробвай с NVIDIA Inspector да увеличиш лимита. Може да се наложи и да се флашне custom BIOS, за да може да променяш тези стойности, за моя лаптоп съм намерил такъв и съм го направил по този начин, но ако ти е в гаранция не ти препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го нося в България и те да се разправят с него, аз не смея да пипам каквото и да било,че да не го прецакам още повече. Ще ви държа в течение какво е станало.  Високи температури, лага се завърна както преди 3 месеца, играя, играя нямам проблем 5 минути и изведнъж пак започва да насича...Некачествена термопаста са му сложили тогава? Не знам. Както писах, стаята ми е много прашна от всякъде прах, може пак да е станал за чистене. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занесох го днес на сервиз и ми предложиха да инсталират уин7, тай като уин10 имал много ъпдейти и прочие и може това да натоварва лаптопа. Честно казано много стара ми се вижда при положение, че има и 8, 8.1.  7-цата добра идея ли е? Възможно ли е от уин10 да ми цепи компа? А по новите игри как ли ще вървят на тая 7-ца?Ще се усеща ли някаква разлика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...