Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dipsuchos

Твърдението за браузерите се пропуква. Май е физическо износване.

Препоръчан отговор

Хай!
Отново аз, отново сходна спънка. :no-no:

Много често (всеки ден) лаптопът ми настройва дата и час по негово грешно усмотрение, а там, където мога да ги сменя... не ми дава. Няма значение. За мен е по-важно да разбера откъде произлиза проблемът, за да знам как да го предотвратявам в бъдеще. 

(Тези прозорци се отварят директно с включването ми на лаптопа?!?!?!)

Свежи, леки предположения?

Is That A Battery.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Като за начало влез в биос и виж дали датата и часа са коректни. Ако не са си смени батерията на дъното. Ако са верни вече кажи с каква ОС си на лаптопа

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а смисълът на заглавието на темата е ....?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, emil644466 написа:

а смисълът на заглавието на темата е ....?

Заглавието е препратка към контекста на някои от старите отговори, които съм получавала за подобни проблеми. Реших, че би спестило време, а и би било подсещащо за онези, които са ангажирани с проблема. 

1) Системно прецакване на видеата, излъчени от YouTube, без значение от браузера, който се използва
2) Автоматична игра с волюма, ту ниско, ту високо
3) Часът и датата, на всяко включване на лаптопа, без възможност за настройка

Дали всички проблеми са свързани, не знам, но ми се ще да разбирам какво правя. 

П.С.: Не споменах нещо, което може да се окаже ключово: Лаптопът не работи без включен заряд в мрежата (моментално се изключва, щом се дръпне зарядното и това състояние е от време оно). 

преди 48 минути, plamen_petrov_80 написа:

Съмнява ме да е от батерията все пак показва 2037 година.

Моля, би ли пояснил? Какви са предположенията ти?

преди 1 час, Емил Костов написа:

Като за начало влез в биос и виж дали датата и часа са коректни. Ако не са си смени батерията на дъното. Ако са верни вече кажи с каква ОС си на лаптопа

Може ли да обясниш какво отношение има ОС в случая, освен с автоматичните настройки на часова зона и пр.? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато е от слаба батерия на дъното биоса се връща към фабрични настройки и час и дата се връщат назад във времето - горе долу около производството на компонента. Съмнява ме твоя лаптоп да е произведен през 2037 година, ама знам ли .... :)

1) Системно прецакване на видеата, излъчени от YouTube, без значение от браузера, който се използва - това как да го разбирам? Проблем с картината, със звука или изобщо не могат да се гледат?

2) Автоматична игра с волюма, ту ниско, ту високо - на едно и също съдържание или на различни?

Дали всички проблеми са свързани, не знам, но ми се ще да разбирам какво правя.  - И на мен ми се иска да знаеш какво правиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Като за начало влез в биос и виж дали датата и часа са коректни.

Като за начало си свери часовника/датата под Windows - няма нужда да влизаш в BIOS.

преди 1 час, dipsuchos написа:

Лаптопът не работи без включен заряд в мрежата (моментално се изключва, щом се дръпне зарядното и това състояние е от време оно). 

Ако има батерия. просто я премахни, защото е остаряла/дефектирала и може да създава допълнителни проблеми.

преди 1 час, dipsuchos написа:

Може ли да обясниш какво отношение има ОС в случая, освен с автоматичните настройки на часова зона и пр.? 

Настройката на дата/час от Windows се запазва, защото се записва в CMOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от slavi91
      Здравейте! Намерих си разни части по тавана, с които си сглобих един компютър за филми и интернет.Проблемът, обаче е, че bios не си помни настройките и е много дразнещо всичко да се настройва всеки път. Пробвах батерията с мултицет- 3 волта си е. Пробвах и с друга, но ефект няма. Реших да флашна BIOS , но не става- дава грешка cmos cheksum destroyed. Пробвах какви ли не версии на bios от сайта на msi ,но резултатът е все един и същ- cmos cheksum destroyed. 
      Дъното е msi p965 neo- f v2 а версията на bios 02.61
      Флашвам го, както казах с биос от msi, с буутваща флашка.
    • от Атанас Димов
      Здравейте ! За първи път влизам във форума. Така казвам се Атанас на 17 години съм и от известно време (ок.6 месеца) се занимавам с ремонтна дейност на смартфони и компютри. Главно като хоби но от доста време идват доста хора и ремонтирам доста телефони повече от колкото компютри.... В бъдеще желая да се занимавам с това. Не съм профисионалист и се запитвам към вас. Така проблема е следният дойде клиент със Iphone 7 изтърван дъмбел върху телефона. Дисплея беше целият смазан така но това не е главният проблем Днес извърших ремонта смених дисплей-я всочко окей няма забележки но забелязах че от удара дясната част на корпуса е сплескана от удара и само в тази част екрана хлопа от всякъде другата дисплея си е окей но точно в тази видях че корпуса е изкривен и е сплескан и дисплея не се намества от тази страна. Някой професионалист да се е зблъсквал с подобен проблем и би желал да ми погне като даде съвет. Поенеже удара е бил точно в края на дисплея където е и корпуса. Благодаря !
       Нещо подобно е но в средата където е сим картата и е по малко крив не толкова много дали това което прави той ще свърши работа ?
    • от Dominik Georgiev
      Здравейте скъпи приятели , става въпрос за това , че на моят посредствен лаптоп ( казвам посредствен защото не е нищо особено ) му сложих нов windows 10 -64 , активирах го , два дни му пусках всички актуализации . 
      в крайна сметка след като процеса приключих зададох свой настройки , и си инсталирах необходимите програми сложих си други тапети , и разместиха иконите ..Та въпросът ми е защо след рестарт windows, не запазва почти нищо от това настройките се нулират , програмите се дейнсталират , изтриват се и инсталационните файлове .. 
      благодаря на всички , лек ден !! 
    • от Miroslav Gochev
      Здравейте, имам проблем с тъй наречената платформа Marketplace на Facebook. 
      Проблема е следния блокиран съм от 1 година и половина писал съм кадене ли не изпращал съм снимки докладвал съм проблема не еднократно и нищо. Да не би да не докладвам кадето трябва? Имам някъкво съмнение за проблема и той е :
      Имам някакви случай в пощата за подръжка който не се приключват също от толкова време дали съм докладвал или съм бил докладван незнам. 
      Не мога и тях да ги затворя  "изтрия "или да ги приключа по някъкъв начин . Мисля че ако се приключат ще ми бъде позволен достъпа до Marketplace но незнам как би станало това. 
      Ще приложа снимки за визиално пояснение на проблема. 

• от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
  • Дарение

• Добави ново...