Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам лаптоп Asus R510 със AMD процесор,8GB рам. Бях го оставил за известно време,а сега не се пуска.

Като пробвам да го включа,екранът стой черен,светват двете лампички за зарядното и за батерията,а някоя от тях примига в оранжево. От какво може да е? Имам информация на него дали не се е изгубила?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацията не се е изгубила, но лаптопа е за сервиз. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Информацията не се е изгубила, но лаптопа е за сервиз. 

Добре,ясно,че е за сервиз. Може ли да бъдете по-конкретен,дънната платка ли е,захранването й ,колко ще струва ремонта,как мога да проверя от какво по-точно е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, suvetzaecig1 написа:

Добре,ясно,че е за сервиз. Може ли да бъдете по-конкретен,дънната платка ли е,захранването й ,колко ще струва ремонта,как мога да проверя от какво по-точно е?

Това може да се каже след като лаптопа се разглоби и се тества всеки един хардуер. Има вероятност зарядното да ти се е повредило и да не зарежда батерията и от там лаптопа да не тръгва, но само предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е кой може да бъде по-конкретен за каквото и да е , след като  лаптопа си е при теб ?

Проблемите могат да бъдат поне 20 , а от естеството им и съответната цена за отстраняването им .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Това може да се каже след като лаптопа се разглоби и се тества всеки един хардуер. Има вероятност зарядното да ти се е повредило и да не зарежда батерията и от там лаптопа да не тръгва, но само предполагам.

Ясно,но зарядното работи до последно си зареждаше батерията.

преди 16 минути, PC doctor написа:

Е кой може да бъде по-конкретен за каквото и да е , след като  лаптопа си е при теб ?

Проблемите могат да бъдат поне 20 , а от естеството им и съответната цена за отстраняването им . 

Разбирам,може ли да ми кажете кое мога да тествам аз в домашни условия? Да предполагам ли,че е дънната платка изгоряла или може и да е нещо по-дребно,щом все пак светят лампичките й?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо повече от това не можете да направите у дома . Носете в сервиз , там ще установят поне къде е дефекта със сигурност . Ако е дефектирал чипсет или видео чип ( ако е наличен такъв ) , ремонта надеждния се казва ново дъно или работещо такова . Ако сте използвали лаптопа за игри , просто го забравяте и толкова . Информацията ви е на харда и на него по всяка вероятност нищо му няма , но не изключвам напълно възможността да има поражения .

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nesumrobot написа:

НЕ съм играл игри на лаптопа,не е натоварван. Ако някои се е сблъсквал с подобен проблем,отворен съм за съвети.Странно ми е как лампичките светят,а екрана стои черен.

Стой черен защото няма видео изход . Просто светят диодите че има захранване и се въртят вентилаторите , защото така е проектирана системата , при наличие на захранване и стартиране да се върти вентилатора независимо от другите проблеми . Това е всичко .С подобни проблеми съм се сблъсквал и аз и колегите стотици пъти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем оказа се че е от дъното, но в този случеи незнам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, suvetzaecig1 написа:

Като пробвам да го включа,екранът стой черен...

Опитай да включиш външен монитор към лаптопа, ако имаш. Виж дали ще тръгне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, barbuncela написа:

Опитай да включиш външен монитор към лаптопа, ако имаш. Виж дали ще тръгне!

Ще опитам,но по мигането мисля,че има някакъв проблем с дъното,макар и дребен.Мисля,че мигаше лампичката за wi-fi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, nesumrobot написа:

Ще опитам,но по мигането мисля,че има някакъв проблем с дъното,макар и дребен.Мисля,че мигаше лампичката за wi-fi.

То проблем има, и едва ли е дребен. Но ако монитора тръгне може да се каже , че е "по-дребен" ако може така да се нарече една смяна на плазмата...примерно!  :)  Така поне ще имаш възможност за диагностика! Варианта сервиз си остава, макар и на 90% да кажеме! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, barbuncela написа:

То проблем има, и едва ли е дребен. Но ако монитора тръгне може да се каже , че е "по-дребен" ако може така да се нарече една смяна на плазмата...примерно!  :)  Така поне ще имаш възможност за диагностика! Варианта сервиз си остава, макар и на 90% да кажеме! :)

Проверката с външен монитор е добро решение , но не дава гаранция за коректна работа на видео чипа и неговата изправност . Да сте чували за канали на видео чипа ???? Всеки видео чип има два канал при лаптопите , единия за дисплея на самата машина , другия за включването към външен монитор . Да сте чували че при повреда може да работи само единия канал ? 

По мое мнение изобщо тези неща не са ви познати . При изгорял или повреден дисплей , системата си зарежда , чуват се звуци , вентилаторите не въртят постоянно на високи обороти и т.н .Ако системата просто е индикатори и вентилатор , вероятността за повреда по дисплея е минимална . Дано съм Ви бил полезен  с това което написах .

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 23 часа, suvetzaecig1 написа:

Като пробвам да го включа,екранът стой черен,светват двете лампички за зарядното и за батерията,а някоя от тях примига в оранжево

преди 22 часа, Емил Костов написа:

Има вероятност зарядното да ти се е повредило и да не зарежда батерията и от там лаптопа да не тръгва, но само предполагам.

ъхъ
и аз така предполагам и предлагам като идея, да намери зарядно от някъде за да пробва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не работи зарядното ,как ще светва диода за захранване (по думите на автора ) .После ако няма ток достатъчен в батерията , и зарядното не работи , ще премигне няколко пъти и ще изгасне всичко , а автора не споменава такова нещо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

погледни пак това което съм цитирал

а заключенията са ми такива, защото на моята машина, когато падне батерията, сигнализацията си променя цвета в оранжево
а лампичката на зарядното, свети нормално

:(
тъй де, прецаках едно зарядно от мързел
дърпам кабела с крак и се счупи пластмасовия щифт в буксата на лаптопа
извадих щифта и набутах пак зарядното, работеше ве, ама един път не нацелих както трябва и смачках розетката, даде на късо и до там беше
:sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, PC doctor написа:

По мое мнение изобщо тези неща не са ви познати .

Един компютър който работи до последно, изключва се и след време просто не тръгва. Няма мотив за прегряване , не е бил претоварен защото не е работил. Как точно решихте че е видео чипа?

Когато може просто при отваряне на капака да се скъса лентовия кабел! Или ако връзката към плазмата е с кабелен жгут просто да се измъкне от конектора на дъното. Което се е случвало много пъти!

А мнението ви...! Моля запазете си го за себе си. Благодаря!

Поздрави и на вас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен повредата е съвсем в началото. Когато се включи БИОС  се чува характерен сигнал /поне при лаптопите ,с които съм си имал работа/ ,после при зареждане на системата се усилват вентилаторите и т.н. При този лаптоп това го няма.Да провери захранването, примерно да свали батерията и да почисти контакти , да премери връзки-кабел букси и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, bigiadri написа:

Когато се включи БИОС

и как ще се включи, ако зарядното е сдало багажа и батерията е паднала?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

и как ще се включи, ако зарядното е сдало багажа, а батерията е паднала?

Така е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, bigiadri написа:

Според мен повредата е съвсем в началото. Когато се включи БИОС  се чува характерен сигнал /поне при лаптопите ,с които съм си имал работа/ ,после при зареждане на системата се усилват вентилаторите и т.н. При този лаптоп това го няма.Да провери захранването, примерно да свали батерията и да почисти контакти , да премери връзки-кабел букси и т.н

Въобще не мога да стигна до БИОС. Вентилаторите не въртят.Единствено лампичките на дъното светят.тази за интернета премигва в оранжево,може да е някаква индикация за проблема.Зарядното е проверено,пробвах и без батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 2.05.2018 г. в 16:25, suvetzaecig1 написа:

светват двете лампички за зарядното и за батерията,а някоя от тях примига в оранжево

мен това ме заблуди, а сега казваш:

преди 19 часа, suvetzaecig1 написа:

тази за интернета премигва в оранжево

ако някой от форума ти намери service manual, за да си видиш индикациите, ще ти е от помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сервизно ръководство  Изберете точния модел от серията и език.

1361136815_.jpg.86c7a5baf76634d4970c43624974ec0a.jpg

Това е само пример! Изберете точния модел от серията!

А това са звукови сигнали на биос за грешки!      Beep code Asus

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.05.2018 г. в 17:25, barbuncela написа:

Един компютър който работи до последно, изключва се и след време просто не тръгва. Няма мотив за прегряване , не е бил претоварен защото не е работил. Как точно решихте че е видео чипа?

Когато може просто при отваряне на капака да се скъса лентовия кабел! Или ако връзката към плазмата е с кабелен жгут просто да се измъкне от конектора на дъното. Което се е случвало много пъти!

А мнението ви...! Моля запазете си го за себе си. Благодаря!

Поздрави и на вас!

Когато един лаптоп е работил до последно , след изключване може да не светне изобщо , и ИМА МОТИВ за прегряване . Системата изключва само ако прегрее процесора , и никой друг чип ( видео или чипсет ) , това първо . Второ : разсъждавате типично аматьорски за скъсани кабели и т.н . Професионално ще ви кажа че когато един чип е прегрял и е тръгнал да се отлепя , от долу под него има много , много спойки ( топченца ) които се разпояват от високата температура и докато работи системата всичко е ок , защото в разпоено състояние все пак дават контакт с контактната площ . Когато лаптопа се изключи и охлади , съответно тези спояващи топченца се свиват и вече контакта с контактната площ на дънната платка или на чипа не съществува и при ново включване .....лаптопа не изгрява .

Случва се да се прекъсне лентов кабел , и да се измъкне от дъното , но при това положение системата ще си зарежда , ще индикира работа , без дисплей . Скъсан и откачен кабел на матрицата , не пречи на стартиране и зареждане на системата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, PC doctor написа:

Системата изключва само ако прегрее процесора , и никой друг чип?!?!!! 

Прав сте!!!! Другите неща се палят, но системата не изключва и работи! :lol6:

преди 5 часа, PC doctor написа:

Професионално ще ви кажа че когато един чип е прегрял и е тръгнал да се отлепя , от долу под него има много , много спойки ( топченца ) които се разпояват от високата температура и докато работи системата всичко е ок ...

Калаено оловната композиция - припой, тинол, както искате го наречете.Се топи минимум на 190 градуса целзий !

Значи във вашия случай спойките (пардон- топченцата) се разтопяват защото чипа е на 190 градуса но "докато работи системата всичко е ок

Лаптопа може би пуши, гори но не изключва и системата работи! Защото установихме вече, че "Системата изключва само ако прегрее процесора , и никой друг чип"

Явно трябва да си предледам учебниците...вероятно много съм отсъствала и някой неща не са ми ясни! Но нямам и намерение да пиша повече по темата, за каквото и да било!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...