Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Limited or No Connectivity при Local Area Connection

Препоръчан отговор

Значи проблема ми е следния след определено време или навъртян трафик (не си изключвам pc-то денонощно тегля) за деня Local Area Connection-a ми дава Limited or No Connectivity и нета ми спира после давам My Network Places>Properties>Disable после давам Enable и тръгва.Това за да става така от както си

инсталирах Win дали може да е от него или от драиверите ?!?!?! sad.gif

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацията която си дал е много постна. На ADSL ли си? Имаш ли защитна стена? Ако имаш, коя? Не че и да ги дадеш отговорите ще мога да ти помогна, но поне ще ориентираш някой друг. Горе-долу се сещам от какво се получава така, но не съм сигурен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

една от причините е ако за момент се получи IP конфликт Windows моментално си сваля IP-то и дава това съобщение Limited or No Connectivity.Обърни внимание дали когато ти даде това съобщение в Local Area Connection Status --> Support формата не ти пише IP 0.0.0.0, Subnet Mask 0.0.0.0, Default Gateway 0.0.0.0. А сега се сетих и нещо друго кажи кой ти е доставика,че имам нещо впредвид

Редактирано от jigsaw (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Значи настройките ми са автоматично да приема IP - Obtian an IP address Automatically.Така защитната ми стена е Turn Off, не съм на ADSL.Значи IP-то маската сичко си стои със приетите данни, не са нули доставчика ми е EVO сигурно не сте го чували.

Редактирано от v0ida_bg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи настройките ми са автоматично да приема IP - Obtian an IP address Automatically.Така защитната ми стена е Turn Off, не съм на ADSL.

Тогава е ясно, просто на определен период изтича сесията на DHCP-то и PC-то реагира така защото не може да си прихване IP адрес тъй като то се явява клиент на DHCP а доставчика ти е сървър и раздава IP-та.Казано иначе просто проблема е в доставчика ти не е при теб.Обади им се и ги питай дали няма варянт да направят така ,че да не Expire DHCP те знаят за какво става въпрос и ако се опитат да те мотаят им кажи да не се правят на луди :) .Щом не са нули значи няма конфликт ,но това няма значение в случая просто това го написах преди ти да пуснеш следващия си пост и да изясниш какъв е типа на конекцията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ок ще видя какво ще стане !

въпроса има и една друга страна клиенти като теб не са удобни на доставчиците и това е много удобен начин да "регулираш" подобен 24/7 трафик cool.gif Между нас казано няма да си решиш проблема поради споменатите от мен по-горе причини защото ще ти обяснят ,че не може да се направи да не изтича DHCP сесията

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто тегли по-умерено занапред :) Иначе доставчика ти винаги ще го прави това

Със здраве !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем.И знаеш ли какво се указа?Проблем със суича!Така,че се обади на доставчика си преди да преинсталираш,защото аз го направих но бе напразно.

p.s. А ако се получи конфликт,някой знае ли как може да се оправи,защото това е доста често срещан проблем.Поне аз съм го виждал да се получава на няколко компа.

Редактирано от Features (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване