Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблем е като свържа усб кабела към компютъра не го отчита телефона изобщо показва че батерията се зарежда във диспечера не го показва изобщо смених 7 кабела пак така тествах на друг компютър пак така модела е Alcatel Idol 6030x 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Явно слагаш само кабел, който сложи само за зареждане, а не за трансфер. И аз имах преди подобен проблем на предишния си телефон та сеналож да вземам друг кабел.

Ето ти и пълното упътване към телефона. Така като гледам май свързването става само чрез Блутут ( виж страница 91)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Явно слагаш само кабел, който сложи само за зареждане, а не за трансфер. И аз имах преди подобен проблем на предишния си телефон та сеналож да вземам друг кабел.

Ето ти и пълното упътване към телефона. Така като гледам май свързването става само чрез Блутут ( виж страница 91)

7 бройки кабели съм тествал имам оригиналният кабел на самсунг с6 със който съм отварял доста телефони като го свържа само батерията зарежа нито компютъра реагирва нито нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Петър Чакъров написа:

7 бройки кабели съм тествал имам оригиналният кабел на самсунг с6 със който съм отварял доста телефони като го свържа само батерията зарежа нито компютъра реагирва нито нищо

Редактирах си коментара. Явно може само чрез Блутут.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Редактирах си коментара. Явно може само чрез Блутут.

Аз искам със кабел да го свържа защото искам да го флашна телефона е заключен към мтел и ми дадоха код за отключване но не знам как да го въведа и те ми казаха че трябва да се флашне като се постави сим карта да пойска код за отключване 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Петър Чакъров написа:

Аз искам със кабел да го свържа защото искам да го флашна телефона е заключен към мтел и ми дадоха код за отключване но не знам как да го въведа и те ми казаха че трябва да се флашне като се постави сим карта да пойска код за отключване 

Виж това дали ще ти свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://firmwarefile.com/alcatel-one-touch-idol-6030x

https://androidmtk.com/flash-stock-rom-using-smart-phone-flash-tool

Следвай инструкциите във втория линк. Най-добре, ако не знаеш какво правиш, дай телефона на сервиз, за да не останеш без телефон.

@Емил Костов за малко ме изпревари :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Петър Чакъров написа:

Проблем е като свържа усб кабела към компютъра не го отчита телефона изобщо показва че батерията се зарежда във диспечера не го показва изобщо смених 7 кабела пак така тествах на друг компютър пак така модела е Alcatel Idol 6030x 

Минал съм през това. Има телефони с доста "засукани менюта". Убеди се, че познаваш добре менютата и подменютата на телефона за връзка с USB. Виж в диспечера на устройствата при свързан телефон, то съответното устройство стои  като непознато (маркирано с удивителен или жълт триъгълник) то задай опция решаване на проблеми и изтегляне или обновяване на драйвър! Сега би било добре и да дадеш модела на телефона и с коя ОС е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Black Power написа:

Минал съм през това. Има телефони с доста "засукани менюта". Убеди се, че познаваш добре менютата и подменютата на телефона за връзка с USB. Виж в диспечера на устройствата при свързан телефон, то съответното устройство стои  като непознато (маркирано с удивителен или жълт триъгълник) то задай опция решаване на проблеми и изтегляне или обновяване на драйвър! Сега би било добре и да дадеш модела на телефона и с коя ОС е!

преди 3 часа, Петър Чакъров написа:

?!?

Какво не ти е ясно? Ако не е разрешил на телефона да се свързва като устройство за USB трансфер на данни, няма да му излезе. Реално това не му трябва, трябва му да влезе в download режим и да си флашне firmware. Дали сме му връзки как става и какво да прави. Като му гледам познанията, по-добре да отиде в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Raze написа:

?!?

Какво не ти е ясно? Ако не е разрешил на телефона да се свързва като устройство за USB трансфер на данни, няма да му излезе. Реално това не му трябва, трябва му да влезе в download режим и да си флашне firmware. Дали сме му връзки как става и какво да прави. Като му гледам познанията, по-добре да отиде в сервиз.

Бе, не знам кво не ми е ясно! Да са му честити съветите на питащия„ Аз моите проблеми съм си ги решил и сприм до тук!  Само ще чета и ще се смея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на телефона е даден, не виждам каква връзка имат менютата за флашване на фирмуеър? Трябва да си извади батерията на телефона, да стартира софтуера, да избере настройките и да включи кабела в телефона и да задържи определени бутони. Видя ли линковете по-горе? Като гледам обясненията на автора, най-добре да се обърне към сервиз, за да не си убие телефона с неговите познания.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Raze написа:

Като гледам обясненията на автора, най-добре да се обърне към сервиз, за да не си убие телефона с неговите познания.

:lol6:

Ти не разбра ли досега, че авторът на темата се опитва да се прави на техник в сервиз?... Толкова телефони се опитва да ремонтира, че няма начин всичките да са негови. Явно са на "клиенти", които са му повярвали, че може нещо.

А той, горкият, на всеки по-специфичен случай, реве в Калдата за помощ :D 

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.05.2018 г. в 7:28, RudeBoy написа:

:lol6:

Ти не разбра ли досега, че авторът на темата се опитва да се прави на техник в сервиз?... Толкова телефони се опитва да ремонтира, че няма начин всичките да са негови. Явно са на "клиенти", които са му повярвали, че може нещо.

А той, горкият, на всеки по-специфичен случай, реве в Калдата за помощ :D 

Слушай ме внимателно преди да пишеш разни глупости мисли преди това телефона го оправих със къстом ром не се правя на техник просто изкопувам телефони 2ра ръка и ги продавам но за жалост понякога има такива проблеми нали сайта е направен да си помагаме аз колко пъти съм помагал на хората тук точно от такива като теб ми омръзна не помагат на никой само хейтвът

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.05.2018 г. в 22:56, Raze написа:

Модела на телефона е даден, не виждам каква връзка имат менютата за флашване на фирмуеър? Трябва да си извади батерията на телефона, да стартира софтуера, да избере настройките и да включи кабела в телефона и да задържи определени бутони. Видя ли линковете по-горе? Като гледам обясненията на автора, най-добре да се обърне към сервиз, за да не си убие телефона с неговите познания.

Братле говориш пълни глупости знам как се флашва и първо на първо няма нужда да се вади батерията дори не знаеш за кой телефон става въпрос четете преди да одговаряте пълни глупости дори не си прочел темата като хората и братле за твое сведение със такива китайки модели се справям много добре да не би в сервиза ще го оправят те като видят телефони със MTK ако знаеш какво е не се занимават ще остане там 1 седмица и ще ми го бъгнат апък аз си го оправих със къстом ром

на 2.05.2018 г. в 22:27, Black Power написа:

Това го знам но проблема не беше във ос чети какво съм писъл че и на друга машина съм го тествал ако искаше драйвери щях да кача и да го флашна нямаше да пусна тема

на 2.05.2018 г. в 22:31, Raze написа:

?!?

Абе пич ти чети малко нали ако не го отчита във диспечера според теб и във  download  mode ще го намери лии ? Дори и след смяна на firmware със къстом ром пак не я оъваря дори не го отчита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, с "много китайски" телефони не съм се занимавал. Може и телефона да има хардуерен проблем и за това да не може да се свърже с компютъра. Просто потърсих в google информация и линка, който съм дал, ми се стори достоверен, не съм се ровил много. Щом имаш опит с подобни устройства, успех с ремонта, аз няма да пиша повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Прав си, с "много китайски" телефони не съм се занимавал. Може и телефона да има хардуерен проблем и за това да не може да се свърже с компютъра. Просто потърсих в google информация и линка, който съм дал, ми се стори достоверен, не съм се ровил много. Щом имаш опит с подобни устройства, успех с ремонта, аз няма да пиша повече :)

Той е готов вече причината за флашването че беше заключен от умниците мтел но като смених андройда се отключи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.