Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже скоро ще се местя , ми се налага да избера пералня и сушилня.

Като цяло съм чувал че е по-добре да са отделни, а не перанла със сушилня.

Понеже нищо не разбирам и от двете, може ли някой от вас да изкаже мнение относно дадена пералня и/или сушилня за да ме насочи към къде да гледам.

Бюджетът за двете ми е около 1300 лева + - някой друг лев.

Поздрави и благодаря на всички отзовали се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега какви си ползвал - марка/модел?

Какви са + и - на употребяваните до сега?

С какви параметри трябва да са те - най-очевидния е за колко кг. да са?

Някакви физически ограничения на новото място?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пералня Gorenje W8544N/I за 590лв.

Сушилня Gorenje D7564 за 755лв.

Общо 1345лв. Малко над бюджета е, но и двата уреда си заслужават. Сушилнята е енергоефективна-компресорна, пералнята е с голям капацитет 8кг. ,1400 оборота, тих инверторен мотор и добра шумоизолация от вътрешната страна на корпуса. 

Ползвам подобен комплект на Gorenje малко-по висок ценови клас и съм много доволен. Препоръчвам!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да съм пристрастна към марката ама.... GORENJE !!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние пък имаме комбо пералня и сушилня. Няма проблеми. Не знам кой ти ги е казал тия работи. Самия факт, че ги има значи не е случайно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Даниелл написа:

Като цяло съм чувал че е по-добре да са отделни, а не перанла със сушилня.

Това защото от "векове" ако някой в стадото каже бееее, то всички започват и те с беееееееееееееее!

Аз пък мисля, че комбинирания уред е по добър вариант, а с повече търсене се попада и на добри промоции! какъв да бъде? Марка - без значение. Най - евтиния с най - дълга реална гаранция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Black Power написа:

Това защото от "векове" ако някой в стадото каже бееее, то всички започват и те с беееееееееееееее!

Аз пък мисля, че комбинирания уред е по добър вариант, а с повече търсене се попада и на добри промоции! какъв да бъде? Марка - без значение. Най - евтиния с най - дълга реална гаранция!

Чувал е правилно в този случай. 2 в 1 е възможно най-неефективния вариант. 2в1 е краен вариант при липса на свободно място у дома. 

Знам че разбираш руски, така че ето малко по-подробно по темата: 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Soviet Soldier написа:

хххххххххххххххх

Ааа, тоя от клипчето - обичам да го гледам! За това и лайк от мен! Иначе не съм съвсем съгласен. Впрочем с една маркова сушилня само ядове береме. Остави ,че и е много шумна, но и сума дефекти даде. Някак не си заслужава парите! Термопомпа , дрън, мрън.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Soviet Soldier написа:

Чувал е правилно в този случай. 2 в 1 е възможно най-неефективния вариант. 2в1 е краен вариант при липса на свободно място у дома. 

Точно така е.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-machine%26Dryer-INDESIT-XWDE-961480X-WSSS-EU/p/682346

Такава ползваме в къщи от септември миналата година. Перфектна работа. Много е тиха. "Скрили" сме я във вграден гардероб и не се чува. От време на време проверявам дали работи. Има бърза програма за пране + сушене, която се активира с един бутон и е за около 1.5 - 2 кг. сухо пране. Идеална за лятото. Прибирате се от работа, хвърляте дрехите в пералнята, слагате капсула и пускате /точно, като в рекламата/. След 2 часа и нещо са изпрани и сухи, готови за гладене. Иначе слагаш до 6 кг. сухо пране и переш и сушиш директно без да вадиш дрехи, както е при отделни уреди.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията.

Вкъщи не е от най-просторните домове, но имам възможност да сложа сушилнята над пералнята. Ако това е по-добрия вариант ( да са отделни уреди) ще направя така.

Видях че няколко човека са ми препоръчали Gorenje.Явно са добри, аз до сега гледах сушилни на Bosh и перални на Samsung.

Ето тези бях гледал последно - http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-SAMSUNG-WW80K5410UW-LE/p/681635 - пералня 

и сушулня на Bosh за около 500 лева, която не мога да открия в интернет.

Какво ще кажете за тази комбинация ? 

Открих и още една сушилня https://www.emag.bg/sushilnja-za-drehi-heinner-kondenzacija-8-kg-16-programi-klas-b-bjala-hcd-80b/pd/D8XV52BBM/ 

П.с бюджета може да се доизтегли до 1500 лева за двете или един уред общо

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Даниелл написа:

Благодаря на всички за мненията.

Вкъщи не е от най-просторните домове, но имам възможност да сложа сушилнята над пералнята. Ако това е по-добрия вариант ( да са отделни уреди) ще направя така.

Видях че няколко човека са ми препоръчали Gorenje.Явно са добри, аз до сега гледах сушилни на Bosh и перални на Samsung.

Ето тези бях гледал последно - http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-SAMSUNG-WW80K5410UW-LE/p/681635 - пералня 

и сушулня на Bosh за около 500 лева, която не мога да открия в интернет.

Какво ще кажете за тази комбинация ? 

Открих и още една сушилня https://www.emag.bg/sushilnja-za-drehi-heinner-kondenzacija-8-kg-16-programi-klas-b-bjala-hcd-80b/pd/D8XV52BBM/ 

П.с бюджета може да се доизтегли до 1500 лева за двете или един уред общо

Поздрави.

Сушилнята към която сте се насочил не е никак разумен избор. Тя е от стария тип 2700w плюс това е китайска и не се знае, колко ще живее. Тя работи на друг принцип, от Gorenje, което ви пратих 800w. Разликата между двете сушилни е, че в едната камерата за охлаждане на въздух и отделяне на влагата от него, е много по-неефективна, тази камера се охлажда само от входящия въздух, а при тази на "Gorenje" въпросната камера е един вид хладилник с компресор. По този начин много по-бързо се извлича влажността и е много по-икономично. 

На първо време компресорната сушилня на "Gorenje" изглежда по-скъпа, но е с повече от 3 пъти по-ниска консумация на електроенергия. Китайската ще ви излезе по-солено, за около година само със сметката за ток. Иначе казано, не си заслужава тази сушилня. 

Най-добре вземете уреди от една и съща марка, стоят добре един до друг. Някак скъпа пералня и евтина китайска сушилня не ми се връзват добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Soviet Soldier написа:

Сушилнята към която сте се насочил не е никак разумен избор. Тя е от стария тип 2700w плюс това е китайска и не се знае, колко ще живее. Тя работи на друг принцип, от Gorenje, което ви пратих 800w. Разликата между двете сушилни е, че в едната камерата за охлаждане на въздух и отделяне на влагата от него, е много по-неефективна, тази камера се охлажда само от входящия въздух, а при тази на "Gorenje" въпросната камера е един вид хладилник с компресор. По този начин много по-бързо се извлича влажността и е много по-икономично. 

На първо време компресорната сушилня на "Gorenje" изглежда по-скъпа, но е с повече от 3 пъти по-ниска консумация на електроенергия. Китайската ще ви излезе по-солено, за около година само със сметката за ток. Иначе казано, не си заслужава тази сушилня. 

Най-добре вземете уреди от една и съща марка, стоят добре един до друг. Някак скъпа пералня и евтина китайска сушилня не ми се връзват добре. 

Да , прав сте.

Благодаря ви за мнението, значи или ще бъдат двете на Gorenje или пералнята на Samsung + Gorenje Сушилня, но първият вариант ми се струва по-добър.

Благодаря на всички за участието. Разбира се ако все още някой желае да се изкаже по темата, нека го направи, всяко мнение е добре дошло за мен.

Поздрави и приятна вечер,

Дани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.