Премини към съдържанието
peppone1

Как да инсталирам последната версия на фърмуеъра?

Препоръчан отговор

Здравейте, телефончето беше модел A1000, който в сравнение с моят който е същият модел е много бавен и бъгав, при което беше изгаснал на цяло, но след сваляне на батерията се оправи, но си остана бъгав. Забелязах че е с доста стара версия на фърмуеъра и затова го ъпдейтнах, но след това отново ми показва че има още по-нова версия и така го обновявах 4-5 пъти, което ми отне 2 часа и така и не стигна до последната версия и така го върнах недообновен и по-малко бъгав. Моят апарат го обнових още когато беше нов и веднага си инсталира най-новият фърмуеър, може би защото е старият е бил предпоследен. От къде може и на тоя да се свали последната версия или просто е трябвало да си актуализират телефона редовно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, peppone1 написа:

Здравейте, телефончето беше модел A1000, който в сравнение с моят който е същият модел е много бавен и бъгав, при което беше изгаснал на цяло, но след сваляне на батерията се оправи, но си остана бъгав. Забелязах че е с доста стара версия на фърмуеъра и затова го ъпдейтнах, но след това отново ми показва че има още по-нова версия и така го обновявах 4-5 пъти, което ми отне 2 часа и така и не стигна до последната версия и така го върнах недообновен и по-малко бъгав. Моят апарат го обнових още когато беше нов и веднага си инсталира най-новият фърмуеър, може би защото е старият е бил предпоследен. От къде може и на тоя да се свали последната версия или просто е трябвало да си актуализират телефона редовно?

Ако това е телефона каквото и да го правиш винаги ще е бъгав и няма да работи добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е стара версия, а това което си посочил не е целият фърмуеър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как установи, че не е целия фърм?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По размера на файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ли хорски проблеми решавате? Къде ще преведеш парите от ремонта?

Колко трябва да е размерът според теб? 2GB ти се виждат малко?
Ето ти по-нови версии, но са още по-малки и никой не е роптал, че са непълни. Само ти, експертът, си наясно, че са непълни.
https://firmwareos.com/download-lenovo-a1000-firmware
http://techofile.com/custom-lenovo-a1000-stable-rom-update-5-1-lollipop-flash-file/

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, peppone1 написа:

По размера на файла.

Направи си труда да изтеглиш архива, да го отвориш и да видиш един ~2.5GB файл в папката firmware, който реално съдържа ЦЕЛИЯ андроид. За "компресия" все едно не си чувал...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За компресия на 50% не съм чувал, а това са 800MB и името на файла е друго. А другите както казах са стари версии. Има и за 1 Сим карта, на тия сайтове много не може да се разчита. Мисля че е по-безопасно да се обнови стъпка по стъпка. Благодаря на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.