Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.

П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Загряват, разбира се. Все пак е лаптоп и не е подходящ за игри. А за бизнес или домашна употреба. Според твоето описание се насочи към PC. По-лесна поддръжка, по-лесен upgrade за в бъдеще, по-добър от laptop. Няма да имаш проблеми с загряването с добър охладител. И за тези 1600лв ще си вземеш 4 пъти по-мощен и по-добър PC сравнение с laptop

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти всички лаптопи прегряват при игри. Много малко са тези, които успяват да държат нормални температури. Прегряването се проявява най-вече при процесорите, особено I7 4/8. Видеокартата GTX 1050(TI) държи по-нормални температури. Ревю:

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-7-A715-7300HQ-GTX-1050-Laptop-Review.267346.0.html

Долу има температура на компонентите - процесора при стрес тест е почти 100 градуса и има тротълинг (това ще се получава и при игри). Видеокартата държи много по-ниски температури, с GTX 1050 TI няма да е по-различно.

преди 12 минути, iAppleBeats написа:

Загряват, разбира се. Все пак е лаптоп и не е подходящ за игри. А за бизнес или домашна употреба. Според твоето описание се насочи към PC. По-лесна поддръжка, по-лесен upgrade за в бъдеще, по-добър от laptop. Няма да имаш проблеми с загряването с добър охладител. И за тези 1600лв ще си вземеш 4 пъти по-мощен и по-добър PC сравнение с laptop

Направи конфигурация за 1600 лв., да е 4 пъти по-мощна и да има монитор?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема e, че ми трябва както и за университета , така и да разцъквам игрички. Разбира се , знам че псто е 100пъти по-добър вариант, и аз искам пс , но ми е наложително да си закупя лаптоп.Задължителен е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.