Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте извинявам се предварително , че на днешния светъл празник ще ви занимавам с проблемите си , но уви живота е твърде жесток и прошка няма ! Съвсем накратко ще се опитам да обясня проблема . Имам  опасения, че май ка ми употребява наркотични вещесва и че вече не знае какво прави с живота си  тя е на 50 г и за съжаление е типичния пример за провален човек във всяко едно отношение от 8 г няма работа а бракът и е пълна катастрофа с баща ми , защото жиевее по милост с него като той  я издържа но непрекъснато повтаря, че нея иска за жена и че иска да се разведе с нея . В следствие на тези вероятно фактори преди няколко години тя изпадна в някакъв тип депересия или по скоро психическо заболяване което се изразява с признаци на психосуматизации на който се получават в нейното тяло или по просто казано фалшиви симптоми на болести които не съществуват , но тя ги усеща като физически болести . Това нещо се получи от 2012 г и от тогава тя започна да посещава различни психотерапевти и психиатри които дълго се лутаха докато намерят подходящи лекарства които да и помогнат последно знам че  приемаше Коаксил , Флоансол и Кснакс като за последното лекарство Ксанакс което приема от от 2 г точно непрекъснато, съм чел доста лоши отзиви включително и такива че садържа наркотични вещества и в редица европейски държави е забранена продажбата му .  Но уви това не е единствената причина която ме кара да мисля че е наркозависима, защото доколкото знам още  зелена рецепта за това лекарство и  дава нейната настояща психиатарка. Притесненията ми идват от това че напоследък забелязвам че  майка ми се държи страннно и потайно и като най шокиращо беше фактът че вчера видях че от домът ми е изчезнала голяма сума пари като достъп до него има само тя . Естествено че веднага е попитах къде са парите които бяха в дома ми тя призна че ги е взела и изхарчила но не можа да ми даде смислен отговор за какво е похарчила  пари колкото един лек автомобил нисък клас и то без даже и да ме оведоми че взима тези пари . Изправен съм пред изключително неприятна ситуация очевидно, че собствената ми майка ме е обрала , но по страшното е, че аз имам ужясното усещане, че е изхарчила тези пари за някакви наркотични вещества и сега не знам какво да направя . Не мога да кажа на баща ми че ме е обрала защото той ще я изхвърли от апартамента вкойто тя живее с него и ще ми я трапоса в моят дом като най парадоксалното е че той самият не знае за това че тя има психически отклонения защото изобщо не му пука за нея и не може да забележи реалната промяна в поведението и от последните 6 г . Тя няма никакви други роднини които да са живи т.е не знам към кого да се обърна . Освен това тя непрекъснато  от началото на  тази година започна да взима заеми от мен и други хора ( включително и от  нейни познати лекари ) уж за да плаща сметки и други битови консумативи в рамките по малко от  6 месеца  аз знам че дължи около 700 лв заеми които тя очевидно не може да възстанови, защото няма никакви доходи разчита само че като вземе  заплата баща ми ще върне тук там по 50 – 100 лв и така до 15- то число на месеца когато пак ще почне да проси нови заеми той разбира се и това не знае.  Чудя се дали да отида в полицията и да кажа за кражбата там с какво ще ми помогонат, ситуацията е наистина много сложна и опасна защото очевидно че тази жена отива към пропаста и трябва нещо да се направи нещо  преди да е станало късно въпроса е какво мога аз да направя след като на никой не мога да споделя . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали е била наркозависима, но след две години редовно на Ксанакс ........ егати лечението, егати терапията, егати психиатърката, тя лекар ли е или наркопласьор. Пий само три дена от това лекарство - споко няма да загинеш - и сам ще видиш майка ти в какъв филм е вкарана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внимавай да не вземе заеми и от бързите кредити че тогава и жилището ще иде и запори ще ви направеят. Виж за процедура по принудително лечение и дори поставяне под запрещение. И да знаеш че като има психопроблем колкото време се е задълбочавало толкова време трябва да се лекува и връща назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не опитате с психолог?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва да я заведеш в психо-диспансер, ако откаже отиваш в съда, съдията ще направи съдебно нареждане и полицията ще ти помогне. Там ще полежи и ще ти кажат какво е положението. лошото в случая е че трябва да гледаш от друга гледна точка на нещата и ще трябва да си промениш начина на живот. ще ти кажа че майка ти има физически проблем, нещата са свързани. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отидох в полицията и им обяснях за случая , но за съжаление там с нищо не ми помогнаха каза че щом е роднина по права линия те не се месят и ми казаха да съм завеждал частно дело срещу майка ми в  районния съд  за кражбата .  Това ще отнеме месеци даже и години и няма да реши проблема който е  много сериозен и може да се превърне в още по тежък с криминални последици и за други хора, защото ако днес е обрала мен друг път може да обере някой друг  , но за съжаление в тая скапана държава трябва да се случи някакво тежко престъпление , за да се вземат някакви мерки думата превенция не се съществува . И най страшното  е че аз си оставам с проблема и никой не може да ми помогне !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имате съмнения, че майка Ви употребява наркотични вещества, защо не я заведете да ѝ направят изследвания?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.05.2018 г. в 23:33, Nero2018 написа:

И най страшното  е че аз си оставам с проблема и никой не може да ми помогне !

Опитах се да си представя нещата и какво бих направила на ваше място. Щом знаете, че има психичен проблем и вече е посещавала психиатри,  на първо време е добре  да разберете дали още ходи на прегледи и при кого. После да се опитате да говорите с този психиатър, да разберете какво е състоянието на майка ви според него и да потърсите съвет. За регулиране на подобни проблеми, ако не за разрешаването им напълно (понякога е невъзможно, знаете) е много важно да има комуникация между близък на болния и лекуващ специалист. Ако един психиатър не ви изглежда надежден, потърсете още мнения от други, намерете начин. Имате право като син и засегнат от ситуацията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.