Премини към съдържанието
Otilia Kopirech

Проблем след свързване с програма за възстановяване

Препоръчан отговор

Така,здравейте! Та,мисля че тук е мястото да споделя моя проблем,въпрос,както искате. Вчера по невнимание изтрих важни снимки от телефона си,моделът е Samsung Galaxy J7 (2016), не ги бях записвала никъде другаде и не бях правила резервни копия. Впоследствие се поразрових в Интернет и открих възстановяваща програма - Dr. Fone на Wondershare. Инсталирах я, привързах телефона с компютъра и всичко по ход, но когато стигна до сканирането се оказа, че тази програма е платена и то изобщо небюджетна, отказах се и изключих всичко, но проблемът беше при самото свързване - първоначално ми излезе син прозорец (на телефона имам предвид), на когото в горния ляв ъгъл има информация за телефона, а по-долу пише ,,Downloading..." и под него ,,Do not turn off target". Оставих това цяла нощ, ала падна батерията и си остана същото, изваждах батерията няколко пъти, но си остава или на синия прозорец или на включване, там където свети ,,Samsung" и не иска да се включи, опитах се да вляза в самата система, но само ми се редува включване и син екран с надписите, за това превключване използвах бутон за включване, home бутона и този за намаляне на звука. Ако някой може да ми обясни какво да правя ще съм много благодарна, принципно не разбирам много от софтуер, но ако ми дадете препоръки ще се справя някак. Хубав ден!:helpwanted3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носиш телефона в сервиз - трябва да му се инсталира нов софтуер, незнам каква е тази програма и какво е правено с телефона, но като гледам е затрила андроида.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Може да пробвате да направите хард-ресет както е показано в клипа. Ако и тогава не тръгне ще се наложи да се преинсталира софтуера както каза Raze.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-j7-2016/SM-J710FN/

Ползва се:

Google

Чете се внимателно. Има клипчета, може и тях да изгледаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах преинсталация през самия телефон, но остава на режим включване. Някакви други идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашване с odin. Линкове как става е дал Raze

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самият компютър не иска да инсталира драйвери в момента за телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се ли разпознава телефона от Odin, след като се включи в "Download mode"? Какви драйвери няма и какви инсталираш? Дай снимка на Odin, след като вкараш телефона в "Download mode", закачиш кабела и стартираш "Odin".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато е в "Download mode" не иска да се свърже, пише че не са открити драйвери и не може да се свърже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като инсталирахте драйверите рестартирахте ли компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, не, забравих да рестартирам компютъра. Принципно да, преди синия екран има друг, на който пише, че има проблем с операционната система и едно, съответно за ''Download Mode'' и едно за рестарт, който, разбира се, не води доникъде.

Рестартирах компютъра, но резултатът е същият. На PC-то не показва, че той и смартфонът са се сдвоили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Otilia, най-добре е да намерите някой приятел или познат, който да ви преинсталира телефона. Не се мъчете сама, не си правете експерименти, да не го докарате до състояние, в което ще става само за боклука.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко направих по точки с програмата, проблемът е, че когато свържа телефона в състояние на ''Download mode" няма отговор от програмата и от самия компютър, че е свързано някакво устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го свържеш към компютъра виж дали се появява в device manager. Ако можеш пробвай и с друг кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да го включиш в друго USB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише, че не са открити драйвери.

Да, всички портове изпробвах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи компютъра го разпознава просто не намира драйвери. Влез пак в device manager и се пробвай да качиш драйверите ръчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път:

- нямаме информация за каква OS става въпрос;

- нямаме информация какви драйвери са пробвани да се инсталират;

- нямаме информация какво се показва в "device manager" като се закачи телефона.

Както казах, телефона се носи в сервиз и там ще кажат какво ще се прави и колко ще струва. Ако е само преинсталиране на софтуер, не би трябвало да е повече от 20-30 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операционната система, която искам да инсталирам и с която съм била е Android 7.0, а по отношение на драйверите се опитах да инсталирам онези, които ми препоръчаха по-горе в темата, а в ''Device Manager" ми излиза, че за ''Gadget Serial"  не са открити драйвери, също има ''Unknown Device" - Failed.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай линк към драйверите, които пробваш да инсталираш и за OS, с която ти работи КОМПЮТЪРА. Също и снимка от Device manager - да се види проблемното устройство и каква грешка дава - това при включен в download mode телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.