Премини към съдържанието
Eye of the Tiger

Проблем със усилвател на активен субуфер

Препоръчан отговор

Проблема е следния, когато е включен към захранването/тока има едни смущения от време на време, като при пуквания. При изключване на източник който е включен към същия разклонител се чува пак едно пукане. Всичко е наред със мрежата и разклонителя. Пробвал съм го дори и във приятел който живееше във друг блок и там си пукаше. Не знам дали тоя дефект не е и фабричен, тъй като марката е най евтината китайска сглобка Тъндър. Купуван е сигурно преди 10 години и тоя номер ми го прави от доста време. Не помня точно във началото така ли беше или е минало известно време. При отварянето не се вижда нещо нередно и всичко на пръв поглед изглежда нормално. Въпроса ми е дали някой е имал подобен проблем и какво му е решението ?  Има два филтриращи кондензатора които изглеждат нормално, дали проблема може да се крие във тях ? Чел съм, че във повечето случаи ако проблема е от тях те изменят вида си и във повечето случаи има постоянно бучене, а не пукане през определен период от време. Дайте някакви съвети. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е конструиран. Този е поне на 10 години, новите са много по-зле. Сложи му по-добър входден кабел, предполагам  че си с боклук за стотинки,  дори не и от лед. Като купуваш

на 09 Май 2018 г. в 2:15, Eye of the Tiger написа:

най евтината китайска сглобка

очакваш да е като качествените неща ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се съмняваш в кондензаторите на захранването ги свали и ги измери /капацитет, еквивалентно съпротивление/ не е задължително да са надути или да имат някакви външни белези за да са скапани. Има голяма вероятност проблема да е от там.

Първо смени входящия кабел и пробвай с друг източник на сигнал - може и телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.