Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

9-ти Май! Ден на победата!

Препоръчан отговор

преди 7 минути, miro20 написа:

Оппааа... Аз тези неща отдавна съм ги "схванал" , не знам защо ми говориш за Горби, все едно знаеш какво мисля за него или Путя. :)

Втората част от пасквила ти показва отново пълна аматьорщина от твоя страна.  Именно че в момента Путлер е изнесъл.. хм.. а къде изнася ... ?? много ясно - в "Злия Запад"  ресурсите на най богатата на ресурси в света, държава.

Той и неговите появили се именно не при Горби, а при Путлер , милиардери.

Цели 100-на милиардера, по времето на царуването на сатрапа.

Не при Горби :)

И тези милиардери държат в офшорки милиарди изнесени , да си го кажем в прав текст, откраднати пари .

От статистиката - 1% от богатите руснаци, владеят около 60 % от националните богатства. 98 милиардера са със 500млрд $ богатство, 1 трлн $ е в офшорки  .  към 40 % от руснаците, парите не им стигат за храна и облекло.

Бих казал обикновенния руснак по ниво е като нас. Ние, дето нямаме нито най големите богатства на планетата, нито нищо . :)

Мислим, не ?

:)

Що ли мен не ме интересува ти с каква позивна си , нито интелектуалното ти ниво ? Ах да... просто защото ти не си показал такова. :)

Що за оргазъм е това да тролиш  със заяжданици , подмятаници и офтопици , не знам... но повече от очевидно е че  някои само затова влизат тук :)

Напротив. Аз няма да им харесам. Именно щото оборвам елементарната промита пропаганда за наивници, на която и вие сте се закачили.

Но това е ваш проблем. Даже ми се струва, като ви гледам нивото, с някой мургав сънародник дискусията би била доста по ползотворна и "интелектуална"  .

Тук ти научиха всички РЕПЕРТОАРА. Я сега за следващите 10-тина години посети техническите раздели да видим дали имаш гънки в кратуната си проста! Джуки да разлепя като теб - всеки го умее. Покажи нещо от инженерството си! Ама не смееш, щото си гола вода!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 284
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 11 часа, Колев60 написа:

Тук ти научиха всички РЕПЕРТОАРА. Я сега за следващите 10-тина години посети техническите раздели да видим дали имаш гънки в кратуната си проста! Джуки да разлепя като теб - всеки го умее. Покажи нещо от инженерството си! Ама не смееш, щото си гола вода! 

Според теб, инженерите на НАСА не са такива ако не се докажат във форума на КАЛДАТА за да дадат ценни съвети коя промоция на джифорс е най актуална в момента ???

Смешник :)

И пак за д ане сме офтоп... едно мило видео от парад в Якутия :

Патриотично възпитание на путлерюгенд

image.png.b558c9051c1566ed6d8a427d18d9b92a.png

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, miro20 написа:

Според теб, инженерите на НАСА не са такива ако не се докажат във форума на КАЛДАТА за да дадат ценни съвети коя промоция на джифорс е най актуална в момента ???

Смешник :)

И пак за д ане сме офтоп... едно мило видео от парад в Якутия :

Ама ти сериозно ли? Значи ти си се завърнал от такава престижна и платена работа в NASA за да оправиш България? Ще дойдеш голям инженер!  Не зная дали съм смешник, но в този форум по голям смешник от теб никога не е имало. Именно затова ти казах, че докато си жив ще те броят за комунист.А дали ги обичаш ли не, никой никога няма да те попита.Лошото за теб ще е, когато и работодателите ти разберат, че си ги лъгал.Тогава ще ти се наложи да пътуваш към остров Тамбукту.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, miro20 написа:

Ти акъл за това нямаш.😄

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Колев60 написа:

но в този форум по голям смешник от теб никога не е имало. Именно затова ти казах, че докато си жив ще те броят за комунист.

Да да.. добре :)  Айде  по баира...  :)  

преди 4 минути, Колев60 написа:

Лошото за теб ще е, когато и работодателите ти разберат, че си ги лъгал.Тогава ще ти се наложи да пътуваш към остров Тамбукту. 

Наистина не схващам логиката ти в простотиите ти . Бил ме смятал за комунист, и работотдателите ми /които нямат нищо общо с политика/ ще ме пращали на Тамбукту...

Абе с какво се друсате бе хора :) :)

Аз все още чакам КОЕ наричаш ЛЪЖА. Къде и кога за какво съм ЛЪГАЛ ?

Цитат моля ?

току-що, Тoни написа:

Инженерът, който не участва в техническите теми. Тоя не знае да пише, инженер бил.

Ти знаеш ли какво е думата инженер ?  :)

Мъка мъка...

преди 4 минути, Agentpat™ написа:

Ти акъл за това нямаш.😄

Нали :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И за да не сме отново в офтоп

Безсмътртен полк подводничари :

image.png.bacca98d1b1a5527065512bf8c36df84.pngimage.png.d8616b6204da92908d4b501efd0c779e.png

image.png.c19d2ff4049f36b8eca6d6f1acd789f7.png

image.png.481859b03540046c31aafd0536031d9f.png

няма да коментирам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Тoни написа:

Или единственото, което знаеш е да повтаряш ''джифорс"?

Какво разбираш под "повтаряне" ???

Ако ти ми препрочиташ единственото казано "джифорс" 5 пъти, това не означава че съм го казал 5 пъти аз .

преди 4 минути, Тoни написа:

Ето с какво се занимават българските инженери.

Да, що ?

Проблем ли е да си казвам мнението и да дискутирам  политически теми ?

Аз се забавлявам и разпускам,  но ти вземи се замисли над този въпрос

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тролиш... тролиш е термина :) :) 

Човек разпуска с интересни му нему теми и дискусии. Ти и твоите другари по комплексарщина се занимавате с тролене :)

Цитат

1. Злобнни тролове, които просто се забавляват, като обиждат хората. Обикновено използват глупости и обиди, доста често с правописни грешки.
  2. Платени тролове, които имат за цел целенасочено унищожаване на избран форум,  чрез заливане с безсмислени съобщения или публикации не представляващи интерес за читателите. При спам над 75% от публикациите, трафика на сайта буквално спада до нулата.
  3. Пропагандиращи тролове, разновидност на платените тролове агитиращи с дадена поръчкова мисия. Обикновено работят на групи и знаят правилата във форума.
  4. Дебнещи тролове, които се борят да  поставят първите коментари под публикацията от различни псевдоними с цел  да дадат един отвратителен начален тон на потенциалната дискусия или да я насочат в желана от тях посока. Често следят блоговете на известни личности и след всяка тяхна публикация веднага ги нападат с цел да ги изкарат извън нерви.
  5. Тролове маниаци, които постват навсякъде един и същи дълъг текст, който няма нищо общо с темата и е съпроводен с неверни или преиначени факти.

..........троловете имат за цел отклоняване на вниманието от основната тема и превръщането на конструктивното обсъждане в безкрайни спорове, в размяна на нападки, в дрязга. Един от основните използвани методи на троловете е нападателният стил – агресивното подмятане на клевети, компромати, слухове, задаване на въпроси не по темата, а по адрес на другите автори и публикувани мнения, и т.н.

преди 11 минути, nikssi написа:

Ама нямам един куфар с линкове...

Че откъде да имаш ... то се иска акъл... а за тролене - не 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, nikssi написа:

Разпускам бе! Ама нямам един куфар с линкове...

Той си има няколко помагачи, които следят отделните теми и търсят подходящите линкове, за да му ги подадат за ползване.Казват му "тролски център".

Но се прави на вундеркинд!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nikssi написа:

Баси разпускането, потроши клавиатурата от дращене. Цял куфар с линкове и кой от кой по-злъчен... Разпускал бил...

В интерес на истината, от купеното инженерно образование и инженерната му мисъл, най-много страда клавиатурата му!!! Затова считам за целесъобразно да предложа да я канонизираме и да я обявим за мъченица!!! Един ден в годината ще ядем и ще пием, в знак на съпричастност с мъките и!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 11 месеца по-късно...

В Москва тази година на деня само авиошоу, миналата година нямаше поради ниска облачност

На много места отмениха парадите, но в Беларусия има:

И в Севастопол морско - въздушен:

Има много още, вкл. и далечния изток.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Акад. Георги Марков: Червената армия на СССР победи нацизма, всяко друго твърдение е фалшификат

08.05.2020 08:05
  •  
  •  

Акад. Георги Марков:
„- Без Деня на Победата Европа щеше да бъде съвсем друга. Европа на Хитлер – много обединена, много дисциплинирана, с промишленост, концлагери и с една арийска раса на върха.

Акад. Георги Марков: Червената армия на СССР победи нацизма, всяко друго твърдение е фалшификат

Затова нека не противопоставяме Деня на Европа на Деня на Победата, заради това, че на някои хора не им е приятно, че е имало някога Червена армия, непобедима при това.
Преди имаше идеологическа коректност, сега има политическа коректност. И преди, и сега има цензура.

Сега доминира англосаксонската пропаганда, която е твърде крайна, и според която всичко се решава на този прословут Втори фронт, а той всъщност е Трети, защото е след Италия. Ние не трябва да пригласяме на подобна теза. Русофобите сега са на мода, особено бившият президент Плевнелиев, който често фалшифицира историята… Това увлечение е под американско влияние.

Във Втората световна война Европа воюва не срещу СССР и Сталин, а заедно с тях срещу нацистка Германия. И Сталин се съюзи с „гнилия“ Запад, а антикомунистът Чърчил пръв нарече Сталин „велик“. Трябва да оценяваме събитията от гледна точка на онази епоха, а не от днешната, която е политически конюнктурна.

Според днешните опорни точки за историята излиза, че цяла Европа е воювала срещу Сталин. И не им пука, че лъжат. В САЩ бомба не е паднала. Германците са много добри войници, имат и много добри стратези, големите им пълководци са по-добри от американските.

Какъв е този генерал Патън, ами Айзенхауер или Монтгомъри – в сравнения с германските им колеги те са много по-слаби. Войната беше спечелена с решаващата помощ на Червената армия.
Историята не трябва да се пренаписва, а да се преосмисля. Стига с тези политически поръчки. За стотен път ще го кажа: Историята не е слугиня на политиците. Това важи и за Втората световна война.

И ако някой поднесе венец пред паметника на Червената армия на 9-и май, това е благодарност и поклон. Защото става въпрос за жертвите, дадени от милионите бойци на Червената армия.

И не може да ги наричаш болшевики, защото те са дали живота си срещу нацизма.“

Труд

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Какъв е този генерал Патън, ами Айзенхауер или Монтгомъри – в сравнения с германските им колеги те са много по-слаби. Войната беше спечелена с решаващата помощ на Червената армия.
Историята не трябва да се пренаписва, а да се преосмисля. Стига с тези политически поръчки. За стотен път ще го кажа: Историята не е слугиня на политиците. Това важи и за Втората световна война.

преди 59 минути, dedidi написа:

Според днешните опорни точки за историята излиза, че цяла Европа е воювала срещу Сталин.

Не точно. Проблема на съветската, а сега и руска пропаганда е че... войната и победата са във времевия интервал '41-45 година.

Наречена Велика ОТЕЧЕСТВЕНА война. И никой не отрича героизма на хората, смесено с често излишни и прекомерно дадени жертви.

Само че войната започва две години по рано. И тогава немците и съветите бяха първи дружки.

Ех ако можеше да се изрежат от историята тези пусти две години....

Ех и този пусти Ленд-Лиз . Само с фалшифициране на снимки  с американска техника не става.. .не става...

Цитат

- Без Деня на Победата Европа щеше да бъде съвсем друга. Европа на Хитлер – много обединена, много дисциплинирана, с промишленост, концлагери и с една арийска раса на върха.

Ами да си представим какво би било ако Хитлер не бе нападнал СССР ?

Ако се бяха разбрали някакси двамата сатрапи и бяха се задоволили с това което си разделиха до него момент ?

Щяхме да имаме пак кнонцлагери, пак от двете страни, само че за съветската пропаганда Хитлер нямаше да е злодей , а национал социализма /нацизма/ щеше да е първа идеологическа дружка в съветската пропаганда .

И щяха заедно да  правят паради, съвместни празници и да работят за общото "светлото социалистическо бъдеще" .

Това не е някаква фантазия.

Точно това правиха първите две години от ВСВ. Които така искат да забравят сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не мисля, че има какво да празнуваме. Онези усилия не са били достатъчни, нацизмът не е окончателно унищожен. Съпругите, децата и внуците на нацистите са живи, нацистката идеология не е напълно унищожена, днес отново се издава "Моята борба", много нацисти са си уредили живота в Южна Америка и дори, след като са арестувани, съдени и осъдени на домашен затвор (Ерих Прибке, с ужас научих, че са му позволили да ходи на морски почивки, въпреки домашния затвор).

Нацистката идеология не е изтрита от лицето на земята,  днес продължава да има антисемитизъм срещу евреите,  както и срещу хората с увреждания. Ние нямаме право на лично щастие, на любов, брак и секс,  на нормален живот, отношението към нас е като към боклуци  и ниска категория хора,  дискриминират ни, като ни карат да се женим за себеподобни.

Няма какво да се празнува, защото истината за "Берген - Белзен" не е разкрита навреме, и защото днес част от въпросния лагер са превърнали в развлекателен комплекс.

Няма какво да се празнува, защото славяните сме всекидневно дискриминирани и тормозени от запада, пренаписват историята ни, грабят богатствата ни, отнасят се към нас като към роби, търсят ни за чистачи на посуда и тоалетни,  за берачи на плодове и зеленчуци, за чистачи и слуги.

Не съм очаквала да живея в толкова отвратителен свят, в общество, което ни излъга и се подигра жестоко с надеждите и мечтите ни за истинска интеграция на хората с увреждания в обществото.

На два пъти ми беше отказано да уча "елитния" английски език,  не ми позволиха да уча народни танци, да се занимавам с модерен балет, да бъда мажоретка, обществото не ми позволи да бъда щастлива в личен план. Живея в общество, където жените трябва да чакат да бъдат избрани, сякаш са стока. А те нямат право да избират.

Не, няма какво да се празнува днес, защото руснаците не се бориха съвсем докрай, както трябваше! Ако бяха го направили, сега обществото щеше да е друго и хората днес нямаше да слушат откачената музика на Вагнер, да цитират психичноболния Нишце,  нито "Моята борба" щеше да види бял свят.

А аз можех да имам съвсем различен живот................

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване