Премини към съдържанието
kalansuv

Уинстън Чърчил - 10 мисли за комунизма

Препоръчан отговор

http://www.highviewart.com/cvetno/uinstan-charchil-10-misli-za-komunizma-854.html

Уинстън Чърчил - 10 мисли за комунизма

HighViewArt HighViewArt  |  27 юли 2013  

6a56f1b0b2cf35e15e850c72692da4eb.jpg

Сър Уинстън Чърчил е бележит държавник, ненадминат оратор и заклет бохем. Той е един от най-успешните държавни ръководители на Великобритания и ключова фигура във Втората световна война.

HighViewArt.com избра 10 афоризма от Чърчил, в които той заклеймява комунизма: 

1. “Комунистът е като крокодил – когато си отвори устата, не можеш да кажеш дали се усмихва или се кани да те изяде.”

2. “Присъщият порок на капитализма е неравното разпределяне на благата; присъщата добродетел на комунизма е равното поделяне на нищетата.”

3. “Комунизмът е като сън. Рано или късно се събуждаш и се връщаш към реалността.”

4. “Комунизмът е философия на провала, вяра в невежеството, евангелие на завистта.”

5. “Че печалбата е порок е идея на комунистите, а аз смятам, че истинският порок е да трупаш загуби.”

6. “Христофор Колумб е бил първият комунист – той не е знаел къде отива, не е знаел къде е бил … и е направил всичко това за сметка на данъкоплатците.”

7. “Ленин беше изпратен в Русия от германците по същия начин, по който можеш да изпратиш стъкленица с култура от тиф или холера, за да бъде изсипана във водохранилището на голям град и това проработи с удивителна точност.” /Из реч, произнесена в Камарата на общините, 5 ноември 1919 г./

8. “Ето една държава, чиито поданици са толкова щастливи, че се налага да им забраняват да напускат границите й под страх от най-сурови наказания; чиито дипломати и агенти, когато отиват на чуждестранни мисии, често трябва да оставят съпругите и децата си у дома, за да се осигури евентуалното им завръщане.” /Чърчил за Русия, 1919 г./

9. ” В Русия един човек бива наречен реакционер, ако не е съгласен собствеността му да бъде открадната и жена му и децата му убити.” /1919 г./

10. “Никой като мен не ненавижда болшевизма и революционното насилие, което го предхожда … Но омразата ми към болшевизма и болшевиките не се дължи на глупавата им икономическа система или нелепата им доктрина за невъзможно равенство. Тя идва от кървавия и опустошителен тероризъм, който практикуват във всяка страна, която са опустошили, и единствено чрез който тяхното престъпно управление може да бъде поддържано … Режимите, които са взели властта с насилие и узурпация, често прибягват до тероризъм в отчаяните си усилия да задържат онова, което са откраднали.” /Реч в Камарата на общините, 08.07.1920 г./

Ако сме пропуснали вашата любима мисъл от Уинстън Чърчил, добавете я в коментарите!

b0cc040310d6e7dc8beb99ed1d5d6011.jpg
Сър Уинстън Ленърд Спенсър-Чърчил (30 ноември 1874 г. – 24 януари 1965 г.) е британски политик и държавник, известен с дългата си политическа кариера и особено с ролята си във Втората световна война. Член на Парламента в продължение на 64 години, той служи в 13 правителства и два пъти е министър-председател (1940-1945 и 1951-1955). Снимка: Wikipedia.org
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затуй, за да е читаво едно общество е необходим здравословен анти комунизъм.

Кондицио сине кванон

преди 45 минути, kalansuv написа:

1. “Комунистът е като крокодил – когато си отвори устата, не можеш да кажеш дали се усмихва или се кани да те изяде.”

Много точен анализ

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Много точен анализ"

Второто е по важно. Затова се пази и се оглеждай наоколо!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Изповед на окаяния раб Божи Калансув:

"Извинявам се.  Моля Ви не ми обръщайте внимание. По- цял ден седя в къщи без работа и понеже няма с какво да се занимавам ми става скучно и почвам да пиша глупави коментари в Калдата форум и да отварям Безброй еднакви теми в Калдата форум. Простете ме мене Простака, че Ви наводнявам с флууд. От други форуми отдавна съм наритан. Виждам, че в Калдата форум хората разбират и дават компетентни съвети и завиждам. Почвам да си въобразявам, че и аз съм компетентен, и също така си въобразявам, че имам опит, което не отговаря на истината. Чрез заливане и удавяне на Калдата форум с флууд с еднакви и безсмислени теми и коментари аз си въобразявам, че въобще нещо разбирам. По- точка първа от настоящата тема мога да кажа, че с такива подобни на описания уред в точка № 1 имам предостатъчно в излишък в домът си. Като някой работят, а за други няма резервни части. И със сигурност имам нужда да изхвърлям в кофата за смет такива уреди в настоящия момент и за в бъдеще време отколкото да купувам нови подобни устройства и подобна техника. Извинявам, се че Ви наводнявам Калдата форум с безсмислени теми и безсмислени коментари, което се нарича флууд на Английски език, а в превод на Български според мен означава наводнение и  / или бедствие свързано с наводнение..."

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kalansuv написа:

6a56f1b0b2cf35e15e850c72692da4eb.jpg

Това ли ти е идолът? Долен пияница и наркоман, типичен островен сноб, чиято ерудираност се съдържа между четирите стени на домът му. И да не забравяме - ционистки слуга, от най пропадналите. Нека си припомним някои други, негови "мъдрости":

"Тия, дето си казват "честита баня" - те ли са ни обявили война?" - по отношение на България, след като е научил, че е обявила война на Великобритания и САЩ.
"За да падне България трябва да падне само София.Тя трябва да бъде изравнена със земята и в развалините и да се засеят картофи.“
"Държава на име България не трябва да съществува." - на Парижката мирна конференция.

"Аз познавам българите от 30 години. Те са грешен народ, който заслужава да му бъде предаден строг урок... София трябва да бъде бомбардирана колкото се може по-скоро"

"Ако на българите им е харесал обядът, който им поднесохме, да се готвят за нова порция" - след първата бомбандировка на София.

Толкова сте жалки платените соросоидчета и психичноболните мозъци, че идолите са ви отявлени българомразци. Да си го сложиш на портрет до този на Макейн. Донякъде ми е ясно, че ти си просто идиот и болен човек и не знаеш какво пишеш и говориш, но пълниш ефира с глупости и дезинформация. А на ден като днешният е ясно, че ще си хиперактивен. Но трябва да ти кажа, че ако ми възхваляваш подобни плужеци и душмани на народът ми (знам, че ти самият си турчин, или циганин, или поне натам те влече, ако съдя по музикалните ти вкусове), ще мина границата на добрият тон и ще си ти кажа някои неща чисто по български.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
No hay texto alternativo automático disponible.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Извинявам се.  Моля Ви не ми обръщайте внимание. По- цял ден седя в къщи без работа и понеже няма с какво да се занимавам ми става скучно и почвам да пиша глупави коментари в Калдата форум и да отварям Безброй еднакви теми в Калдата форум. Простете ме мене Простака, че Ви наводнявам с флууд. От други форуми отдавна съм наритан. Виждам, че в Калдата форум хората разбират и дават компетентни съвети и завиждам. Почвам да си въобразявам, че и аз съм компетентен, и също така си въобразявам, че имам опит, което не отговаря на истината. Чрез заливане и удавяне на Калдата форум с флууд с еднакви и безсмислени теми и коментари аз си въобразявам, че въобще нещо разбирам. По- точка първа от настоящата тема мога да кажа, че с такива подобни на описания уред в точка № 1 имам предостатъчно в излишък в домът си. Като някой работят, а за други няма резервни части. И със сигурност имам нужда да изхвърлям в кофата за смет такива уреди в настоящия момент и за в бъдеще време отколкото да купувам нови подобни устройства и подобна техника. Извинявам, се че Ви наводнявам Калдата форум с безсмислени теми и безсмислени коментари, което се нарича флууд на Английски език, а в превод на Български според мен означава наводнение и  / или бедствие свързано с наводнение..."

"Извинявам се.  Моля Ви не ми обръщайте внимание. По- цял ден седя в къщи без работа и понеже няма с какво да се занимавам ми става скучно и почвам да пиша глупави коментари в Калдата форум и да отварям Безброй еднакви теми в Калдата форум. Простете ме мене Простака, че Ви наводнявам с флууд. От други форуми отдавна съм наритан. Виждам, че в Калдата форум хората разбират и дават компетентни съвети и завиждам. Почвам да си въобразявам, че и аз съм компетентен, и също така си въобразявам, че имам опит, което не отговаря на истината. Чрез заливане и удавяне на Калдата форум с флууд с еднакви и безсмислени теми и коментари аз си въобразявам, че въобще нещо разбирам. По- точка първа от настоящата тема мога да кажа, че с такива подобни на описания уред в точка № 1 имам предостатъчно в излишък в домът си. Като някой работят, а за други няма резервни части. И със сигурност имам нужда да изхвърлям в кофата за смет такива уреди в настоящия момент и за в бъдеще време отколкото да купувам нови подобни устройства и подобна техника. Извинявам, се че Ви наводнявам Калдата форум с безсмислени теми и безсмислени коментари, което се нарича флууд на Английски език, а в превод на Български според мен означава наводнение и  / или бедствие свързано с наводнение..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След узурпирането на властта на 9.Септември.1944 г.
от Червената каскетаджийско-цървулска БКП измет , благодарение присъствието на Съветските въшливи памуклийки от т.н. " Цървена армийка " , Червените каскети премахват един „ ОПАСЕН “ за тях ред от Химна за " Св.Св. Кирил и Методий " -
Става дума за последното изречение на втори куплет, „ и Бог ще те благослови “ – то е заменено с „ Напред и все напред върви ......... “!?!
В четвъртия куплет „ Духовно покори страните, които завладя с меч “, биват пренаписани от Червената просташка сган като : „ ведно със другите СЛАВЯНИ ?!, кръстосай дух със огнен меч “.
Впоследствие цели куплети пък напълно са премахнати от читанките в Българските училища ......и така за 45 години каскетаджийско-цървулска т.н. " Народна О.Ф. власть " !

La imagen puede contener: una persona, texto
La imagen puede contener: 3 personas, multitud
La imagen puede contener: una persona
La imagen puede contener: una persona, texto

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чърчил комунист ли е бил?

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, кви годинки беха, дрогаре! Конференции, конгреси, съвещания, пленуми, заседания, тестиси - пърдон, тезиси, доклади... бе, отживехме си. А сега ?!?! Бе, па капе, ма не е същото...

La imagen puede contener: texto

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.