Премини към съдържанието
kalansuv

Колко отнеха Русия и СССР от България за последните 140 години

Препоръчан отговор

http://www.otizvora.com/2014/11/6539

Ето ви го "братския руски" народ...:

* За Освобождението си Княжество България плаща на Русия около 40 днешни милиарда долара.

* За Съединението си Княжество България и Източна Румелия плащат около 18 днешни милиарда долара, фактически животът на Източна България след Съединението е живот на заеми, поради цената, която трябва да плаща на или заради интригите на руския царски двор.

* Царство България е принудено да плати на Русия „репарации“ за… собствената си Независимост. Като това означава и да поеме изплащането на дълга на Турция към Русия (по капитулационните договори на Руско-турската война, сключени в Сан Стефано и Берлин), на обща стойност днешни 60 милиарда долара.

* Но с това не се свършва - през 1944 г., с нахлуването на руската съветска окупационна Червена армия в България (на който окупатор са издигнати не един и два монумента), от българския държавен резерв се отнема буквално всичко и се изнася в посока Москва - от златните държавни резерви, през резервите на БНБ в ценни книжа до пенсионните фондове на българските държавни служители, военни и вдовиците - резерви, недокосвани през ВСвВ.

* След септември 1944 г. България е принудена да плати за изхранването на Червената армия и за окупацията си – съветските войски остават до 18 март 1948 г., като Георги Димитров подписва със Сталин известния Договор за дружба и взаимопомощ в Москва, според който България трябва “ефективно да се включи в заключителната фаза на Втората световна война” - с 450 хилядна армия, харчейки 91 милиарда днешни лева или 70 милиарда днешни долара за изхранването на окупатора си, Червената армия.

* Отделно България жертва 35 000 български млади мъже, които падат в абсолютно безсмислената за България “заключителна фаза на войната” - нацистките войски са напуснали България и са преминали и Югославия, няма защо да се гонят, те дори не се бият, а се изтеглят безславно в посока Берлин. Множеството български войници са убити от “приятелския огън“ на руснаците и българите зад себе си в мъглите, дъждовете и снеговете на есента и зимата на 1944/1945 г. в бивша Югославия.

След 1947 г. значителна част от стария български държавен архив (или онова, което е останало от него) е изнесен в Русия, в момента от него липсват ценни архивни книжа в мащаб на малко под 60 хиляди страници от български държавни документи - Кремъл и до днес отказва да ги върне.

Русия и СССР никога не плащат на България репарации за отнемането и асимилирането на територии и българско население в Североизточна Добруджа и Бесарабия.

safe_image.php?d=AQC1DjKjaLEDvx_z&w=476&
От Сътрудници на 06.11.2014 г. Политпросвета Диктатура, Избрано, Оттук-оттам
otizvora.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, kalansuv написа:

* За Освобождението си Княжество България плаща на Русия около 40 днешни милиарда долара.

Доста евтино ни е излязло. Ако днес решим да се мерим с Турция примерно и се захванем да спорим военно, 40 милиарда долара  няма да ни стигнат дори да се задържим 3 дена на Стара Планина ;)  Че то за 8 самолета искат милиард и половина, а на нас ще ни трябват поне 80. Отделно ще ни трябват 2-3 подводници да заплашат Цариград и няколко фрегати, да целят по турско отдалеч. Зад Стара планина трябва да има поне 3000 танка, а в Стара Планина поне 10 установки от рода на C-400. За армията ни като бойни единици, ще ни трябва няколко чифта камуфлажни облекла на човек, уреди за нощно виждане, радиостанции и сумати огнестрелно оръжие от най-модерен тип.  Ще трябва да изкараме на орбита двайсет и няколко спътника, за да следим постоянно бойното поле. Отделно на войник ще са нужни по няколко хилядарки за обучение, както и на запасняк. Да кажем, че ще мобилизираме милион калпака, колкото долу горе сме мобилизирали през 1912-та година. Със сигурност щя трябва да имаме поне 50 обучени отлично генерала, около 300 пилота, вероятно хилада моряка, а за обслужващия персонал на Земята да не говорим. Ми ние навремето на летище Щръклево бяхме над 200 наборни войника ( без старшини и офицери) и облужвахме 16 L-39  и долу горе толкова L-29. Освен това се грижехме и за други летища в България, както и те за нас. За обучението на един войник трябваше много време и много полети, за да става всичко като хората. Например аз съм имал случаи, когато заради мен и техниката не е кацал самолет, та искаха да ни наказват. Проблемът бе, че аз замествах титулярния войник заради ползване на отпуск, а не познавах достатъчно добре техниката му. По-точно не познавах добре камиона му, защото не искаше да запали пущината :P Не че и той щеше да го запали, щото реално аз му бях монтьора и му тунинговах ЗиЛ-а, но ето това показва, че старата техника понякога е грешка. Да, другите бяха с чисто нови ЗиЛ-ове  на под 2000 км и пееха, но не всичко може да е ново в армията. Затова и трябва поддръжка. И като казах поддръжка, нека сметнем към тия 40 милиарда и разходи по поддръжка на техниката, както и разходи за горива и тем по-добни неща. Тия 40 милиарда за война по-добре да си обършем задника с тях и се скрием из дупките, отколкото да се излагаме. Вярно, важен е бойния дух, ама няма армия бе! Поне армия да имаше, мъничко подготвена и знаеща за какво иде реч. 

Та да обобщя. С тия 40 милиарда, дето сме платили на Русия за освобождението си, сме били на голяма далавера. Още повече, че България само след 7 години бие Сърбия, а след 34 години премазва Османската Империя.  Да видим, сега. Застанахме на страната на САЩ след 1989-та година. Минаха 29 години. След 5 години ще сме способни ли да стигнем до Цариград както през 1912-та? Ако можем, евала на Щатите, задето ни излезе евтино всичко. 

* След септември 1944 г. България е принудена да плати за изхранването на Червената армия и за окупацията си – съветските войски остават до 18 март 1948 г., като Георги Димитров подписва със Сталин известния Договор за дружба и взаимопомощ в Москва, според който България трябва “ефективно да се включи в заключителната фаза на Втората световна война” - с 450 хилядна армия, харчейки 91 милиарда днешни лева или 70 милиарда днешни долара за изхранването на окупатора си, Червената армия.

И гледай сега кво си написал. За 450 000 сме изхарчили 70 милиарда долара. Само дето не става ясно за какво са изхарчени - за 450 000-та ни армия или за някаква имагинерна, окупационна армия? я се уточни, че не става ясно. Ако е за окупационна армия, колко сме изхарчили за нашата да бием немците?  В тоя ред на мисли днес един колега ми разказва истинска случка от един негов съселянин, участвал в тая война и бил се в Унгария. Свалят немски самолет, а нашите гледат как немеца си хванал мушамата, тръшнал вратата на самолета и си тръгнал. Наште решили да крадат бензин и докато се мотаели около самолета, се появили немци отвсякъде. Естествено, дим да ги няма без бензин. И това случка, разказвана от участник във войната, който решил да си открадне малко бензин и там каквото има в самолета. 

След 1947 г. значителна част от стария български държавен архив (или онова, което е останало от него) е изнесен в Русия, в момента от него липсват ценни архивни книжа в мащаб на малко под 60 хиляди страници от български държавни документи - Кремъл и до днес отказва да ги върне.

То всичкия ни архив е и в Турция. Да си припомним и историята, как си откраднахме История Славянобългарска от гърците ;)  

И топло, топло. Да споменем и за Цветан Цветанов, дето открадна милиарди от народа. Мисля че е българин, макар и временно пребиваващ в Сърбия. Кой по-крадлив не знам. Щом само един човек е способен да открадне няколко милиарда, представи си сега, колко могат да откраднат 500 милионера, колкото са долу горе в България.  

Ако ще си говорим за кражби, нека говорим по същество, а не глупости на търкалета. Аз веднага мога да ти покажа, как милиони изчезват примерно за правене на пътища и как тоя оправен път с 5 пласта асфалт, само за 2 месеца остава почти без горен слой асфалт. И нищо. Вече 7-8 години си чупим колите из дупките, щото някой си решил да прибере няколко милиона за петнайстина километра път. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико!

А ти забеляза ли откровенията на това наше форумно момче, което се утъждествява като "форумният ни инженер-политик" по темите, свързани с Русия ?

Цитат:

"Извинявам се.  Моля Ви не ми обръщайте внимание. По- цял ден седя в къщи без работа и понеже няма с какво да се занимавам ми става скучно и почвам да пиша глупави коментари в Калдата форум и да отварям Безброй еднакви теми в Калдата форум. Простете ме мене Простака, че Ви наводнявам с флууд. От други форуми отдавна съм наритан. Виждам, че в Калдата форум хората разбират и дават компетентни съвети и завиждам. Почвам да си въобразявам, че и аз съм компетентен, и също така си въобразявам, че имам опит, което не отговаря на истината. Чрез заливане и удавяне на Калдата форум с флууд с еднакви и безсмислени теми и коментари аз си въобразявам, че въобще нещо разбирам. По- точка първа от настоящата тема мога да кажа, че с такива подобни на описания уред в точка № 1 имам предостатъчно в излишък в домът си. Като някой работят, а за други няма резервни части. И със сигурност имам нужда да изхвърлям в кофата за смет такива уреди в настоящия момент и за в бъдеще време отколкото да купувам нови подобни устройства и подобна техника. Извинявам, се че Ви наводнявам Калдата форум с безсмислени теми и безсмислени коментари, което се нарича флууд на Английски език, а в превод на Български според мен означава наводнение и  / или бедствие свързано с наводнение........""

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво! Да почетем всички терористи с тяхната величава вяра и висок морал - палили, взривявали убивали, ама имали "идеали". Те и талибаните са идеалисти, и все са им прекрасни идеалите, все за светло бъдеще се борят! Браво на герберистите начело с кмета! "Пременил се Илия...".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.