Премини към съдържанието
kalansuv

Колко отнеха Русия и СССР от България за последните 140 години

Препоръчан отговор

http://www.otizvora.com/2014/11/6539

Ето ви го "братския руски" народ...:

* За Освобождението си Княжество България плаща на Русия около 40 днешни милиарда долара.

* За Съединението си Княжество България и Източна Румелия плащат около 18 днешни милиарда долара, фактически животът на Източна България след Съединението е живот на заеми, поради цената, която трябва да плаща на или заради интригите на руския царски двор.

* Царство България е принудено да плати на Русия „репарации“ за… собствената си Независимост. Като това означава и да поеме изплащането на дълга на Турция към Русия (по капитулационните договори на Руско-турската война, сключени в Сан Стефано и Берлин), на обща стойност днешни 60 милиарда долара.

* Но с това не се свършва - през 1944 г., с нахлуването на руската съветска окупационна Червена армия в България (на който окупатор са издигнати не един и два монумента), от българския държавен резерв се отнема буквално всичко и се изнася в посока Москва - от златните държавни резерви, през резервите на БНБ в ценни книжа до пенсионните фондове на българските държавни служители, военни и вдовиците - резерви, недокосвани през ВСвВ.

* След септември 1944 г. България е принудена да плати за изхранването на Червената армия и за окупацията си – съветските войски остават до 18 март 1948 г., като Георги Димитров подписва със Сталин известния Договор за дружба и взаимопомощ в Москва, според който България трябва “ефективно да се включи в заключителната фаза на Втората световна война” - с 450 хилядна армия, харчейки 91 милиарда днешни лева или 70 милиарда днешни долара за изхранването на окупатора си, Червената армия.

* Отделно България жертва 35 000 български млади мъже, които падат в абсолютно безсмислената за България “заключителна фаза на войната” - нацистките войски са напуснали България и са преминали и Югославия, няма защо да се гонят, те дори не се бият, а се изтеглят безславно в посока Берлин. Множеството български войници са убити от “приятелския огън“ на руснаците и българите зад себе си в мъглите, дъждовете и снеговете на есента и зимата на 1944/1945 г. в бивша Югославия.

След 1947 г. значителна част от стария български държавен архив (или онова, което е останало от него) е изнесен в Русия, в момента от него липсват ценни архивни книжа в мащаб на малко под 60 хиляди страници от български държавни документи - Кремъл и до днес отказва да ги върне.

Русия и СССР никога не плащат на България репарации за отнемането и асимилирането на територии и българско население в Североизточна Добруджа и Бесарабия.

safe_image.php?d=AQC1DjKjaLEDvx_z&w=476&
От Сътрудници на 06.11.2014 г. Политпросвета Диктатура, Избрано, Оттук-оттам
otizvora.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, kalansuv написа:

* За Освобождението си Княжество България плаща на Русия около 40 днешни милиарда долара.

Доста евтино ни е излязло. Ако днес решим да се мерим с Турция примерно и се захванем да спорим военно, 40 милиарда долара  няма да ни стигнат дори да се задържим 3 дена на Стара Планина ;)  Че то за 8 самолета искат милиард и половина, а на нас ще ни трябват поне 80. Отделно ще ни трябват 2-3 подводници да заплашат Цариград и няколко фрегати, да целят по турско отдалеч. Зад Стара планина трябва да има поне 3000 танка, а в Стара Планина поне 10 установки от рода на C-400. За армията ни като бойни единици, ще ни трябва няколко чифта камуфлажни облекла на човек, уреди за нощно виждане, радиостанции и сумати огнестрелно оръжие от най-модерен тип.  Ще трябва да изкараме на орбита двайсет и няколко спътника, за да следим постоянно бойното поле. Отделно на войник ще са нужни по няколко хилядарки за обучение, както и на запасняк. Да кажем, че ще мобилизираме милион калпака, колкото долу горе сме мобилизирали през 1912-та година. Със сигурност щя трябва да имаме поне 50 обучени отлично генерала, около 300 пилота, вероятно хилада моряка, а за обслужващия персонал на Земята да не говорим. Ми ние навремето на летище Щръклево бяхме над 200 наборни войника ( без старшини и офицери) и облужвахме 16 L-39  и долу горе толкова L-29. Освен това се грижехме и за други летища в България, както и те за нас. За обучението на един войник трябваше много време и много полети, за да става всичко като хората. Например аз съм имал случаи, когато заради мен и техниката не е кацал самолет, та искаха да ни наказват. Проблемът бе, че аз замествах титулярния войник заради ползване на отпуск, а не познавах достатъчно добре техниката му. По-точно не познавах добре камиона му, защото не искаше да запали пущината :P Не че и той щеше да го запали, щото реално аз му бях монтьора и му тунинговах ЗиЛ-а, но ето това показва, че старата техника понякога е грешка. Да, другите бяха с чисто нови ЗиЛ-ове  на под 2000 км и пееха, но не всичко може да е ново в армията. Затова и трябва поддръжка. И като казах поддръжка, нека сметнем към тия 40 милиарда и разходи по поддръжка на техниката, както и разходи за горива и тем по-добни неща. Тия 40 милиарда за война по-добре да си обършем задника с тях и се скрием из дупките, отколкото да се излагаме. Вярно, важен е бойния дух, ама няма армия бе! Поне армия да имаше, мъничко подготвена и знаеща за какво иде реч. 

Та да обобщя. С тия 40 милиарда, дето сме платили на Русия за освобождението си, сме били на голяма далавера. Още повече, че България само след 7 години бие Сърбия, а след 34 години премазва Османската Империя.  Да видим, сега. Застанахме на страната на САЩ след 1989-та година. Минаха 29 години. След 5 години ще сме способни ли да стигнем до Цариград както през 1912-та? Ако можем, евала на Щатите, задето ни излезе евтино всичко. 

* След септември 1944 г. България е принудена да плати за изхранването на Червената армия и за окупацията си – съветските войски остават до 18 март 1948 г., като Георги Димитров подписва със Сталин известния Договор за дружба и взаимопомощ в Москва, според който България трябва “ефективно да се включи в заключителната фаза на Втората световна война” - с 450 хилядна армия, харчейки 91 милиарда днешни лева или 70 милиарда днешни долара за изхранването на окупатора си, Червената армия.

И гледай сега кво си написал. За 450 000 сме изхарчили 70 милиарда долара. Само дето не става ясно за какво са изхарчени - за 450 000-та ни армия или за някаква имагинерна, окупационна армия? я се уточни, че не става ясно. Ако е за окупационна армия, колко сме изхарчили за нашата да бием немците?  В тоя ред на мисли днес един колега ми разказва истинска случка от един негов съселянин, участвал в тая война и бил се в Унгария. Свалят немски самолет, а нашите гледат как немеца си хванал мушамата, тръшнал вратата на самолета и си тръгнал. Наште решили да крадат бензин и докато се мотаели около самолета, се появили немци отвсякъде. Естествено, дим да ги няма без бензин. И това случка, разказвана от участник във войната, който решил да си открадне малко бензин и там каквото има в самолета. 

След 1947 г. значителна част от стария български държавен архив (или онова, което е останало от него) е изнесен в Русия, в момента от него липсват ценни архивни книжа в мащаб на малко под 60 хиляди страници от български държавни документи - Кремъл и до днес отказва да ги върне.

То всичкия ни архив е и в Турция. Да си припомним и историята, как си откраднахме История Славянобългарска от гърците ;)  

И топло, топло. Да споменем и за Цветан Цветанов, дето открадна милиарди от народа. Мисля че е българин, макар и временно пребиваващ в Сърбия. Кой по-крадлив не знам. Щом само един човек е способен да открадне няколко милиарда, представи си сега, колко могат да откраднат 500 милионера, колкото са долу горе в България.  

Ако ще си говорим за кражби, нека говорим по същество, а не глупости на търкалета. Аз веднага мога да ти покажа, как милиони изчезват примерно за правене на пътища и как тоя оправен път с 5 пласта асфалт, само за 2 месеца остава почти без горен слой асфалт. И нищо. Вече 7-8 години си чупим колите из дупките, щото някой си решил да прибере няколко милиона за петнайстина километра път. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико!

А ти забеляза ли откровенията на това наше форумно момче, което се утъждествява като "форумният ни инженер-политик" по темите, свързани с Русия ?

Цитат:

"Извинявам се.  Моля Ви не ми обръщайте внимание. По- цял ден седя в къщи без работа и понеже няма с какво да се занимавам ми става скучно и почвам да пиша глупави коментари в Калдата форум и да отварям Безброй еднакви теми в Калдата форум. Простете ме мене Простака, че Ви наводнявам с флууд. От други форуми отдавна съм наритан. Виждам, че в Калдата форум хората разбират и дават компетентни съвети и завиждам. Почвам да си въобразявам, че и аз съм компетентен, и също така си въобразявам, че имам опит, което не отговаря на истината. Чрез заливане и удавяне на Калдата форум с флууд с еднакви и безсмислени теми и коментари аз си въобразявам, че въобще нещо разбирам. По- точка първа от настоящата тема мога да кажа, че с такива подобни на описания уред в точка № 1 имам предостатъчно в излишък в домът си. Като някой работят, а за други няма резервни части. И със сигурност имам нужда да изхвърлям в кофата за смет такива уреди в настоящия момент и за в бъдеще време отколкото да купувам нови подобни устройства и подобна техника. Извинявам, се че Ви наводнявам Калдата форум с безсмислени теми и безсмислени коментари, което се нарича флууд на Английски език, а в превод на Български според мен означава наводнение и  / или бедствие свързано с наводнение........""

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво! Да почетем всички терористи с тяхната величава вяра и висок морал - палили, взривявали убивали, ама имали "идеали". Те и талибаните са идеалисти, и все са им прекрасни идеалите, все за светло бъдеще се борят! Браво на герберистите начело с кмета! "Пременил се Илия...".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дрогаре, да ви прилича тоз основен текст от 1948-а годин на днешни славоизлияния? Който комсомолец познае за кого прогресарията дъдре тъй днес ще получи почетна усмивка пред строя на ленинскио съботник.

No hay texto alternativo automático disponible.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.