Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,от скоро започнах да уча английски език,в училище не се интересувах от такива неща,затова започнах от основите.Купих си учебник самоучител и започнах с думите и усвояване на граматиката от всеки урок,доста неща ми станаха ясни и понаучих доста думи+ думи които като се сетя си превеждам от български на английски(това е някаква си моя тактика за научаване на повече думи :Д).Проблема идва с говоренето и произнасянето на думи,използвам най-често гугъл преводач,за да разбера произношенито,но като говоря звуча неуверено.Другия ми проблем е че не мога примерно да гледам филм без субтитри или клипчета,защото имам чувството,че говорят твърде бързо,нямам толкова проблем примерно с филми и клипове където говорят ясно и отчетливо,примерно исторически филми и други и имам чувството че тъпча на едно място.Около мен няма хора,които да говорят на английски постоянно и не знам как да си скилна уменията с произношението и разбирането и да продължавам да уча нови неща с процеса,уча защото искам да използвам английския за научаване на нова информация,не с цел излизане в друга страна,въпроса е евентуални частни уроци как биха ми помогнали с проблема ми  или други тактики?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай филми със субтитри на английски, така ще разбираш какво си говорят, ще чуваш как се произнасят думите и като видиш някоя непозната дума можеш да спреш, да си я преведеш, запишеш и ако трябва да върнеш и да я чуеш пак. Също е хубаво да си намериш някого, с когото да се упражняваш да говориш на английски - примерно някой познат или дори може да си платиш на учител и да изкараш няколко урока. Много помага и четенето онлайн, както и на книги на английски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, акаунт007 написа:

Здравейте,от скоро започнах да уча английски език,в училище не се интересувах от такива неща,затова започнах от основите.Купих си учебник самоучител и започнах с думите и усвояване на граматиката от всеки урок,доста неща ми станаха ясни и понаучих доста думи+ думи които като се сетя си превеждам от български на английски(това е някаква си моя тактика за научаване на повече думи :Д).Проблема идва с говоренето и произнасянето на думи,използвам най-често гугъл преводач,за да разбера произношенито,но като говоря звуча неуверено.Другия ми проблем е че не мога примерно да гледам филм без субтитри или клипчета,защото имам чувството,че говорят твърде бързо,нямам толкова проблем примерно с филми и клипове където говорят ясно и отчетливо,примерно исторически филми и други и имам чувството че тъпча на едно място.Около мен няма хора,които да говорят на английски постоянно и не знам как да си скилна уменията с произношението и разбирането и да продължавам да уча нови неща с процеса,уча защото искам да използвам английския за научаване на нова информация,не с цел излизане в друга страна,въпроса е евентуални частни уроци как биха ми помогнали с проблема ми  или други тактики?

Първо, това "скилна"... нито има смисъл на английски, нито на български.

Второ - говори на английски и хич да не ти пука, че звучиш неуверено. Увереността идва с говоренето. Друг начин няма. Rosetta Stone може да ти помогне в това отношение, но...

Трето - намери си англоезични форуми по интересни за теб теми и започни редовно да пишеш там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учих английски преди години , когато щях да заминавам за чужбина. Изкарах два курса ,ходих на интервюта и мислех че имах някакво минимално ниво за работа извън БГ. После останах тук и с годините го забравих. Езикът трябва да се практикува и може да се каже , че го знаеш когато се потопиш в него и започнеш да мислиш с него. Недей да смяташ , че всички англоговорящи  говорят английски, едни фъфлат, други някакъв сленг, трети тяхен си Зинбабве, ЮАР и т.н. Думите най-лесно се запомнят по метода на матрьошките -научаваш една корен дума и после други образувани с нея  и се получава семейство. Има ежедневни думи и изрази  във всеки език ,гледал съм цигани колко бързо се управят  като запомнят най-напред тези изрази и думи,те имат изключителна способност да се оправят с езици, колко и чудно да е това. Истински правилен английски само от говорители по Тв и радио.В днешно време човек без английски е като с едно око, така че УСПЕХ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет - забрави транскрипцията. Най-лошото нещо, което се прави когато се учат думи е да се учи и транскрипция, която е като втора азбука. Излишно е.
Учи се как се произнасят звуците. Рано или късно ще го усвоиш така, че вече по навик ще знаеш как се произнася която и да е дума.
Като цяло аз не обичам да уча езици, но съм принуден да говоря 2 чужди..И така.

преди 20 часа, акаунт007 написа:

и не знам как да си скилна уменията

Селфни ги тогава. Ся, като почна да учиш английски дай да изродяваме българския?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Даскала написа:

Селфни ги тогава. Ся, като почна да учиш английски дай да изродяваме българския?

Като се замислиш, че "skill" преведено на български е "умение", то

"не знам как да си умение-(някакво окончание) уменията"

Иначе, към автора на темата - успех с научаването на езика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, A.com написа:

Като се замислиш, че "skill" преведено на български е "умение", то

Ай стига бе, аз не знаех :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.