Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

WebRTC - kak  да спра теча? Имам Хокс и от там ми се показа стоп лиик Web RTC,  инсталирах разширението, пуснах тест, казва че отново има теч, махнах това разширение, сложих 2 други- WebRTC   мрежов ограничител, иконата е тъмна/ тоест не е активно разширението, сложих друго -тогл, иконата е активна, но като пуснах теста отново казва същото. Защо се получава така

image.thumb.png.2994836a2f326dd7be358ff0c0928d55.png

Тук е пуснат VPN, но ме интересува защо тези разширения не работят. Аз ли не правя нещо или пък правя нещо което не трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да спреш теч, първо почваш от най големият, а при теб е самият шпионски браузър на google (don't be evil, says who?) - Chrome. Във Firefox можеш да изключиш WebRTC на 100% през about:config. Ако все пак държиш на chromium двигателят, поне ползвай отвореният оригинал - Chromium. За него (както и за гугълският, шпионски инструмент Chrome), има само едно официално разширение, което гледам, че и ти ползваш - WebRTC Leak Prevent и там има само една опция, с която се изключва частично - Disable non-proxied UDP (force proxy). Това няма да изключи WebRTC напълно, в chromium базираните това не подлежи на коментар, но поне ще ти скрие локалното IP, иначе ще ти остави достъп до периферията (микрофон, камера) от браузърът. За пълно изключване ползвай Firefox, там просто се изключват тези две неща - media.peerconnection.enabled, media.navigator.enabled, в about:config и няма повече WebRTC. Плюс това, най добре проверявай с този сайт - https://browserleaks.com/webrtc.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RagnerBG написа:

Ако искаш да спреш теч, първо почваш от най големият, а при теб е самият шпионски браузър на google (don't be evil, says who?) - Chrome. Във Firefox можеш да изключиш WebRTC на 100% през about:config. Ако все пак държиш на chromium двигателят, поне ползвай отвореният оригинал - Chromium. За него (както и за гугълският, шпионски инструмент Chrome), има само едно официално разширение, което гледам, че и ти ползваш - WebRTC Leak Prevent и там има само една опция, с която се изключва частично - Disable non-proxied UDP (force proxy). Това няма да изключи WebRTC напълно, в chromium базираните това не подлежи на коментар, но поне ще ти скрие локалното IP, иначе ще ти остави достъп до периферията (микрофон, камера) от браузърът. За пълно изключване ползвай Firefox, там просто се изключват тези две неща - media.peerconnection.enabled, media.navigator.enabled, в about:config и няма повече WebRTC. Плюс това, най добре проверявай с този сайт - https://browserleaks.com/webrtc.

Благодаря за отговора, поиграх си малко - инсталирах и деинсталирах разни разширения като проверявах през тези 2 сайта  https://www.expressvpn.com/webrtc-leak-test,      https://browserleaks.com/webrtc   koj пуска информация, накрая стигнах до  uBlock Origin. Единствено него успях да настроя да не показва адреса. Пробвах и други разширения, но според мен не успях да ги настроя- всъщност какво имаше за настройка- не разрешаваха никаква настройка. На едно от разширенията си видях дори локалния адрес, да не говорим за публичният/ даден от доставчика/

Знаеш ли как може да се проследи IP след даден сървър?? От време на време се псуваме в един форум и един ми изпрати моето публично IP със заплахи. Тогава питах тук, но смислен отговор не получих

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, v_tin написа:

Знаеш ли как може да се проследи IP след даден сървър?? От време на време се псуваме в един форум и един ми изпрати моето публично IP със заплахи. Тогава питах тук, но смислен отговор не получих

Мисля, че помня темата и мисля, че и там писах същото - публичното ти IP може да го види администратор на сайта. Всъщност публичното ти IP се вижда от всяка страница, която посещаваш, нали така се идентифицираш, няма как да го скриеш без VPN и WebRTC няма отношение към това. Иначе uBlock Origin наистина имаше филтър и за WebRTC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RagnerBG написа:

Мисля, че помня темата и мисля, че и там писах същото - публичното ти IP може да го види администратор на сайта. Всъщност публичното ти IP се вижда от всяка страница, която посещаваш, нали така се идентифицираш, няма как да го скриеш без VPN и WebRTC няма отношение към това. Иначе uBlock Origin наистина имаше филтър и за WebRTC.

Ами оказва се че не само админ може да го види, не помня но някой обясняваше - например ти се изпраща някаква анкета за попълване и след това се преглеждат IP-tata  които са влизали там, да кажем че всички са от бг, и едно от канада- аха- значи човека е в канада. Но как става технически не обясни тогава този човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, сам си си отговорил - ти се изпраща някаква анкета, съответно ти, връщаш попълнен формуляр. Този, на който връщаш, ти вижда IP-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.