Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, проблема е със SSD, HDD и с флашка. От флашката се изгубиха 2G, от HDD 30G, от SSD - 8. С HDD и флашката ги оправих под DOS, но вече не ги пазя командите. SSD не се оправи, беше 128G сега е 119. Моля за помощ. Мисля, че стана от вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Да вземем за пример SSD-то, понеже само неговия капацитет го знаем. Раздели 128 000 000 000 на 1024. Направи го 3 пъти.

image.png.d29bb3c73cde0c8aec1b244086da3619.png

Същото важи и за твърдия диск и флашката. Също и за CD/DVD дискове.

Не е нито вирус, нито "загуба" на памет. Просто производителят смята по друга бройна система.

https://en.wikipedia.org/wiki/Byte

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка от "Disk management" ако ползваш windows. Също кажи марка и модел на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Raze написа:

Дай снимка от "Disk management" ако ползваш windows. Също кажи марка и модел на диска.

Всичко му е наред.  Нищо не се е изгубило. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Всичко му е наред.  Нищо не се е изгубило. 

слагах уиндоус нафлашката, и в един момент след   формат ми изписа недостатъчно пространство... а ссд-то   го пишеше 126

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Венцислав Георгиев написа:

слагах уиндоус нафлашката, и в един момент след   формат ми изписа недостатъчно пространство... а ссд-то   го пишеше 126

Какъв windows, на коя флашка, какво си форматирал точно? Направи ли това, което ти казах?

преди 50 минути, Raze написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Венцислав Георгиев написа:

С флашката може да си имаш проблем. Тя по принцип се се разваля. Иначе SSD и HDD са ти нормални. Това са и реалните гигабайти. Hudyr ти е дал формулата и защо има това разминаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той автора нито е наясно какво прави, нито какво пита. Зададох му елементарни въпроси, даже съм показал кое как да направи, но отговор няма....

преди 1 час, Венцислав Георгиев написа:

Здравейте, проблема е със SSD, HDD и с флашка. От флашката се изгубиха 2G, от HDD 30G, от SSD - 8. С HDD и флашката ги оправих под DOS, но вече не ги пазя командите. SSD не се оправи, беше 128G сега е 119. Моля за помощ. Мисля, че стана от вирус.

Доколкото виждам, има проблем със SSD диска? И как знаете, че това са " реалните гигабайти", като не е ясно нито за какъв диск марка/модел става въпрос, нито какво е правил. Може да има скрити дялове или неформатирани. Той самия не е наясно какво е правил и какво прави, освен някой да отиде при него и да му оправи нещата, с информацията, която дава, нищо не можем да помогнем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.lifewire.com/how-to-clean-install-windows-7-2624917

Същото е и при windows 8 и 10. Изтрий излишните дялове през инсталатора, както е показано, като преди това, ако имаш важна информация, си я прехвърли на друг дял или USB или където искаш. Направил си излишни дялове по диска и затова ти се губи капацитета, предполагам и сам го виждаш това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като имаш 100 OEM дяла, които не си изтрил, как да са ти на разположение всичките 119GB на SSD-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.