Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Понеже старият ми кабел от компютъра към рутера беше прекъснат на места и скоростта по него беше 10мбита, а по принцип е 50, купих си нов кабел-скоростта се оправи интернета беше доста бърз, но от вчера например като пусна компютъра след 3-4 мин ми излиза долу триъгълник и няма нет, нещо с DNS-а пробвах разни неща там с ipconfig и netsh и след рестарт се оправи, след това пак мине 10 мин пак триъгълник, после пък ми показва изключен лан кабел и само се оправя след 10 мин и така, до сега си нямаше проблем кбела не е огънат някъде или затиснат, и се чудя от него ли е? Показвам изключен кабел уж, а на рутера свети, че има сигнал към компютъра, от врме на врме си показва триъгълник? От какво може да е? На моменти ства...или изключен кабел или си губи днс-а

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите може да са много.

Пробвай с друго устройство което ползва интернет (телефон , таблет , лаптоп и т.н.) като ползваш приложение което ползва интернет постоянно , примерно онлайн игра. Виж когато прекъсва на PC-то прекъсва ли на другото устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, gig93 написа:

Понеже старият ми кабел от компютъра към рутера беше прекъснат на места и скоростта по него беше 10мбита, а по принцип е 50, купих си нов кабел-скоростта се оправи интернета беше доста бърз, но от вчера например като пусна компютъра след 3-4 мин ми излиза долу триъгълник и няма нет, нещо с DNS-а пробвах разни неща там с ipconfig и netsh и след рестарт се оправи, след това пак мине 10 мин пак триъгълник, после пък ми показва изключен лан кабел и само се оправя след 10 мин и така, до сега си нямаше проблем кбела не е огънат някъде или затиснат, и се чудя от него ли е? Показвам изключен кабел уж, а на рутера свети, че има сигнал към компютъра, от врме на врме си показва триъгълник? От какво може да е? На моменти ства...или изключен кабел или си губи днс-а

И в друг порт на рутера ли прави същия проблем?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е операционната система, коя е мрежовата карта и какъв драйвър (производител/версия) е инсталиран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно кофти кримп, и/или кабел. При кримпване идеята е пиновете да пробият изолацията на кабела и да стигнат до метала. Нарочно казвам метала, защото вече наличието на мед в кабелите е доста малко. Евтин кабел се постига с алуминиева сърцевина и малко мед по повърхността. Та когато контакта между буксата и медта в кабела се влоши се получава подобен ефект. Трупане на грешки и рестартиране на връзката да решава проблема. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.