Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Става въпрос за лаптопа ми. Като му вкарам кабела с интернет, нищо не се случва. Монитора ми долу е с Х. По принцип не са нужни настройки, самичко си правело всичко. Имаше един токов удар и от тогава, така. По принцип минава през рутер първо, рутера си работи без проблем. Мога и през Wifi. Как мога да проверя дали картата ми е наред или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробваш да включиш лаптопа в друг порт на рутера, тестваш и с друг UTP кабел. Ако и тогава имаш Х на ЛАН картата значи е изгоряла.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах и с други портове. Като следя в центъра, като вкарам кабела се появява Local Area Connection, като го махна, изчезва, но всичко е Unidentified. 

http://prntscr.com/jh0uc7

http://prntscr.com/jh0v6f

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи/деактивирай безжичната мрежа. Виж в "device manager" всичко ли е наред с LAN драйверите и устройството. Провери в BIOS да не е деактивирано. Като включиш кабела, отзад на буксата има индикации - работят ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в БИОС изключи лан картата стартирай системата. Рестартирай, отново влез в БИОС и включи лан картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, plmen88 написа:

Влез в БИОС изключи лан картата стартирай системата. Рестартирай, отново влез в БИОС и включи лан картата.

преди 1 час, qnkov написа:

Пробвах и с други портове. Като следя в центъра, като вкарам кабела се появява Local Area Connection, като го махна, изчезва, но всичко е Unidentified. 

http://prntscr.com/jh0uc7

http://prntscr.com/jh0v6f

Въпроса ми беше като включиш лан кабела в друг порт на рутера светва ли този порт? Тествай с друг ЛАН кабел. Ако след тези 2 процедури има X на лан просто е изгоряла. На предишния ми лаптоп се случи същото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една лан карта е 10 лв щом след токовият удар не върви значи е гушнала букета .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, adersa написа:

Една лан карта е 10 лв щом след токовият удар не върви значи е гушнала букета .

Не! Не е! Гигабитова през USB отива на 40 лева. Имам такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, qnkov написа:

Става въпрос за лаптопа ми. Като му вкарам кабела с интернет, нищо не се случва. Монитора ми долу е с Х. По принцип не са нужни настройки, самичко си правело всичко. Имаше един токов удар и от тогава, така. По принцип минава през рутер първо, рутера си работи без проблем. Мога и през Wifi. Как мога да проверя дали картата ми е наред или не?

Имате лаптоп с безжична мрежова карта, а Вие ползвате обикновената LAN мрежова карта.

Според мен това е безумие за един лаптоп. Ще си имате едно наум за напред.

П.П. На настолния от години ползвам безжичен с цел защита от подобни неща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Емил Костов написа:

Не! Не е! Гигабитова през USB отива на 40 лева. Имам такава.

Поне в хиляди теми тук за лан карти всеки казва , че вървят между 10 15 20 лв /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, adersa написа:

Поне в хиляди теми тук за лан карти всеки казва , че вървят между 10 15 20 лв /

Ето цени. Не искам да споря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е за десктоп, може, но това е лаптоп и освен през USB друг вариант общо взето няма. Но автора най-вероятно не е активирал правилно/инсталирал мрежовото устройство и затова не му работи, без допълнителната информация, която чакаме да даде, нищо не може да се каже повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.