Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, за съжаление ми е хакнат gmaila, както и facebook-a...И моля за вашата помощ, опитах всичко и накрая нищо, ако някой може да ми помогне...склонен съм и да платя, моля Ви, help me...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са ти хакнали Facebook или Gmail, ами са ти налучкали паролата. Кое е "всичко"? Резервен mail, телефон?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, killchain написа:

Не са ти хакнали Facebook или Gmail, ами са ти налучкали паролата. Кое е "всичко"? Резервен mail, телефон?

Да, даже когато се пробвам да вляза в мейла, пише, че е изтрит и да го възстановя ама и от там нищо, а номер не съм слагал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, heatonxx animes написа:

Да, даже когато се пробвам да вляза в мейла, пише, че е изтрит и да го възстановя ама и от там нищо, а номер не съм слагал

Както се казва пиеш една студена вода. Никой не може да ти помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Както се казва пиеш една студена вода. Никой не може да ти помогне.

Няма ли някакъв начин..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, heatonxx animes написа:

Няма ли някакъв начин..?

За съжаление не. Пренебрегнал си политиката за защита както на FB така и на Gmail. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

За съжаление не. Пренебрегнаl си политиката за защита както на FB така и на Gmail. 

А аз да хакна профила си и или неща от тоя сорт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, heatonxx animes написа:

Няма ли някакъв начин..?

То ако имаше друг начин, освен осигурените защити, всеки щеше да да взема акаунта на когото си поиска. Точно затова и има защити, ама нали българина си знае едно - аз телефон, имена и пощи не давам.  После реве. 

преди 1 минута, heatonxx animes написа:

Хе, може, ако откраднеш паролата си от фейсбук. Разбира се, тоя дето ти е откраднал профила или пощата, веднага ще смени и резервна поща и телефон, щом не си давал такива. И да си хакнеш профила, после другия си го връща на момента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BG-Team-DRIFT написа:

То ако имаше друг начин, освен осигурените защити, всеки щеше да да взема акаунта на когото си поиска. Точно затова и има защити, ама нали българина си знае едно - аз телефон, имена и пощи не давам.  После реве. 

Ясно...благодаря все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, heatonxx animes написа:

Нищо не може да хакнеш. Не вярвай на филмите, които гледаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Нищо не може да хакнеш. Не вярвай на филмите, които гледаш. 

По принцип може, ако някой открадне базата данни или ако собственика на сайта  е недобросъвестен и продаде пароли и каквото се сетиш.  Лично на мен ми откраднаха профила с игри в Origin  и 3 дена се опитвах да си го върна, дори на поддръжката се опитах да пиша. Накрая ми помагна само факта, че паролата на пощата ми бе различна, аз влязох в нея и намерих изпратеното от ЕА писмо, където ми казват, че някой влязал в профила ми и ако не съм аз да цъкна на линка. Така си върнах профила с игри, за които бях дал доста пари. После веднага смених и пароли и пощи и въведох телефонен номер.  Иначе тоя, дето ми бе взел профила, сменил пощата без да отчита факта, че има начин да се върне профила. Ако паролата на пощата бе същата, бях загубен и вероятно само някакви фактури за покупка биха помогнали, но пак си зависи от поддръжката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, BG-Team-DRIFT написа:

По принцип може, ако някой открадне базата данни или ако собственика на сайта  е недобросъвестен и продаде пароли и каквото се сетиш.  Лично на мен ми откраднаха профила с игри в Origin  и 3 дена се опитвах да си го върна, дори на поддръжката се опитах да пиша. Накрая ми помагна само факта, че паролата на пощата ми бе различна, аз влязох в нея и намерих изпратеното от ЕА писмо, където ми казват, че някой влязал в профила ми и ако не съм аз да цъкна на линка. Така си върнах профила с игри, за които бях дал доста пари. После веднага смених и пароли и пощи и въведох телефонен номер. 

Да може, но това е равно на уникални умения, знания, купуване на информация, противозаконно е, трябва да си маниак на тема "компютри"......................... Описанието е дълго. ДА не говорим, че ще се изправиш срещу хора, които са добри, а може би и по-добри от теб. Нещата са сериозни, за да тръгнеш да хакваш, гъташ или крадеш информация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Да може, но това е равно на уникални умения, знания, купуване на информация, противозаконно е, трябва да си маниак на тема "компютри"......................... Описанието е дълго. ДА не говорим, че ще се изправиш срещу хора, които са добри, а може би и по-добри от теб. Нещата са сериозни, за да тръгнеш да хакваш, гъташ или крадеш информация. 

Естествено, че Сульо няма да тръгне да хаква. Те тия неща могат да станат примерно чрез друг сайт със слаба защита или недобросъвестен собственик, където знаеш, че тоя дето искаш да хакнеш има профил. Давам ти пример. Сайта Калдата продава личните ми данни. Те виждат паролата ми и пробват с нея в сайтове като STEAM  или Origin. Нацелват ми профила и ако паролата ми е същата, го открадват. После веднага го продават на друг. Точно така е станало и с профила ми в Origin. Периодично се появява инфо за откраднати пароли от къде ли не, включително от ФБ. Не казвам, че паролата ми е открадната от тоя сайт,  но давам пример. Търси се съвпадение и се краде профил. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз затова не давам примери, че после някой да не си изпати или да не вярва в дядо Коледа. Невъзможни неща няма, но за всяко едно нещо си трябва определена цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, BG-Team-DRIFT написа:

По принцип може, ако някой открадне базата данни или ако собственика на сайта  е недобросъвестен и продаде пароли и каквото се сетиш.  Лично на мен ми откраднаха профила с игри в Origin  и 3 дена се опитвах да си го върна, дори на поддръжката се опитах да пиша. Накрая ми помагна само факта, че паролата на пощата ми бе различна, аз влязох в нея и намерих изпратеното от ЕА писмо, където ми казват, че някой влязал в профила ми и ако не съм аз да цъкна на линка. Така си върнах профила с игри, за които бях дал доста пари. После веднага смених и пароли и пощи и въведох телефонен номер.  Иначе тоя, дето ми бе взел профила, сменил пощата без да отчита факта, че има начин да се върне профила. Ако паролата на пощата бе същата, бях загубен и вероятно само някакви фактури за покупка биха помогнали, но пак си зависи от поддръжката.

Изключително лоша практика е да имаш достъп до пароли на потребители.

Добрата практика диктува следното:

При регистрация хващаш паролата на потребителя, и не записваш в база данни директно нея, а резултат от тази парола, прекарана през някаква функция. Същият този резултат можеш да видиш само ако напишеш същата парола втори път, но не можеш от резултата да извлечеш паролата (все пак функцията работи еднопосочно). При повторен опит за влизане взимаш паролата, прекарваш я през същата функция, и сравняваш резултата с този в базата. Ако съвпада, знаеш, че имаш съвпадение, но все още не знаеш паролата. Ключови думи, ако ти е интересно да четеш: hashing, salting.

Да ти пратят мейл след регистрация, в който можеш да си прочетеш паролата, е голяма удивителна да бягаш далеч.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, heatonxx animes написа:

Значи нищо не мога да направя?

Нищо!!! Казах ти го още в началото. И не защото аз го казвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, heatonxx animes написа:

Добре де, някой не може ли да ми помогне? Наистина се нуждая от помощ!

...

Ако не можеш да докажеш пред Google и Facebook, че акаунтите са твои, дори те не могат да ти помогнат. В противен случай какво се получава? Че всеки може да претендира за собственост на чужд акаунт, и цялата история се обезсмисля.

Това, което можеш да направиш, е пиеш една студена вода, после да си регистрираш нови акаунти, но този път да си настроиш резервни начини за вход - телефон, двустъпкова верификация, алтернативна поща. Опитай да се сетиш дали да ползваш същите пароли ;)

Пак казвам - най-вероятно не става въпрос за хакване, каквото виждаш по филмите, ами просто за налучкани пароли. В противен случай компании от мащаба на Facebook и Google щяха да имат сериозни проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.