Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mcm

Откраднаха тайната на Кока Кола

Препоръчан отговор

Американското правосъдие повдигна обвинения срещу три лица за това, че са откраднали тайната рецепта на най-популярната напитка "Кока Кола", за да я продадат на нейния съперник "Пепси", съобщи компанията "Кока Кола".

Министерството на правосъдието е възбудило съдебно преследване срещу Едмънд Дюхейни на 43 г., Джон Уйлямс - 41 години и Ибрахим Димсън - 30г. за измама, кражба и опит за продажба на производствени тайни на компанията "Кока Кола", се съобщава в комюнике. Обвиняемите са арестувани и трябва да се явят пред съда.

Разследването е започнато след като компанията "Пепсико" информира през май своя конкурент "Кока Кола", че е получила писмо, подписано от някой си "Дърк". Анонимният автор на писмото обявява, че заема висока позиция в "Кока Кола" и може да предостави "детайлна и конфиденциална информация", се казва в съобщение на министерството на правосъдието. "Кока Кола" веднага информира ФБР. Разследването води до арестуването на тримата заподозрени.

Говорител на "Пепсико" потвърди, че компанията е уведомила ФБР. "Направихме това, което всяка отговорна компания трябва да направи", заяви Марк Долинс. "Конкуренцията може да бъде тежка, но трябва винаги да остава справедлива и законна", добави той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като са я откраднали да я пуснат в Интеренет и ще пиеме после евтина Чайна-Кола biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей, че са честни тия от "Пепси" :) Аз затова само такова пия :) Иначе като се замисля може Пепси отдавна да са я научили по други канали. И сега като им са се обадили тия, ето ти и сгодна възможност за рекламка biggrin.gif Шегичка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така да е-от Пепси да са знаели още от преди това.Може пък парите,които са искали да са се видяли много.А може би става въпрос на PR-кампания sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко се знае, въпроса е да се шуми, че продажбите падат.

При съвременната наука всички съставки са отдавна известни. И рецептите са променяни многократно, в зависимост от отделните страни. Не виждам какъв проблем има след като защитата не е патент, а know-how всеки да може да произвежда. Търговската марка е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Така е, дори поевтиняха колата, фантата и другите безалкохолни напитки от серията. Аз лично не харесвам тези напитки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм.. а страното е че навремето още 1вите години ка Кока Кола , в напитката место кофеин са слагали листа от Кока.И от там предполагам идва самото наиминование.А и сега има хора в южна Америка дет си хапват листа от кока или ги дъвчат.Та още по забавно е да пуснат тази рецепта с коката де :huh::P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Знам, че с кока-кола се смазват и пантите на вратите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да колата разяжда ръждата и то доста качествено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да колата разяжда ръждата и то доста качествено

Представям си какво причинява на стомаха ми. sad.gif

Добре , че не пия газирани напитки и като цяло Кока-Кола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, какво сте се притеснили за стомахчетата си

Кока колата съдържа фосфорна киселина - доста по-слаба от произвежданата от стомаха солна киселина :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На "Разбивачи на митове" гледах именно за тия митове с колата. Те бяха много (двуцифрено число), но само ЕДИН се оказа верен, но не го помня кой беше. Всичко останало беше развенчано. :rolleyes:

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаете ли, че основателят на Пепси и на Кока Кола е един и същ?

Правете си изводите... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз със Кока Кола си почистих радиатора на колата.Така беше задрастен че майстора ми каза да пробвам със кола да го отпуша или да си купя нов радиатор. Да живее Колата доста ми спести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

А пък водката - за чистачките :--) По възможност Селект!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе не знам каква е тая рецепта, обаче е донесла доста пари на Кока Кола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тримата обвиняеми за кражба на рецепта на напитка на Coca-Cola и опит да я продадат на основния конкурент на компанията PepsiCo са били признати за виновни, съобщи АФП, позовавайки се на източник от съда.

"Обвиняемите са заговорничили с цел кражба на много важни търговски тайни, принадлежащи на Coca-Cola, за да извлекат лична облага", се казва в съобщението на съда.

Тримата рискуват максимална присъда от 10 години затвор и глоба до 250 хил. долара.

Самата PepsiCo е подала сигнал за опита за промишлен шпионаж, изпращайки копие от писмото на тримата заговорници на Coca-Cola. В него подателят се е представял за служител на Coca-Cola и предлагал "подробна и поверителна" информация.

Джоя Уилямс, тогава наистина служителка в Coca-Cola, Едмънд Духейни и Ибрахим Димсън предложили първоначално на агент под прикритие от ФБР да му продадат рецептата срещу 10 хил. долара. Сумата по-късно била вдигната на 1,5 млн. долара, а заедно с нея вървяла и проба от тестваната от Coca-Cola напитка срещу 75 хил. долара.

Камера за наблюдение, поставена в офис на Coca-Cola, заснела Джоя Уилямс, докато взимала документите и пробата, а на името на Духейни била открита банкова сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казват,че и двете компании са с един и същ собственик :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...