Премини към съдържанието
mirosiva

Windows 7-проблем с езика на Sprint Layout 6.0

Препоръчан отговор

Windows 7 professional SP 1. Да, на тази програма и на други програми вместо на английски или на друг език бутоните излизат  само на ?????????????. На някои уорд файлове излизат  неразбираемо. Четох, опитвах но без резултат. За да не объркам тотално нещата реших да попитам по запознатите. Мисля, че не е нужно да давам скрийншот.

Благодаря предварително на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е откакто минах на ВИН 7 и на нов комп. Програмата е била на ВИН ХР. Свалих наново програмата на руски език, проблема остава същия.

Езиковите настройки са са дошли с Уиндовса, заедно с компа  Делл. Аз само активирах ключа на седмицата. Добавих и фонетиката.

Ако е нужно ше дам скрийншот. Мисля, че уиндовса е легитимен, защото се ъпдейтва нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв windows е инсталиран и откъде е изтеглен? Проблема само при тази програма ли го има, при други програми, които са на кирилица, всичко нормално ли е? Какви са настройките за "Region"  - в "control panel" - "region" - отваря се нов прозорец - "formats" - избира се "bulgarian (bulgaria)", в "location" - "bulgaria", както и на последния таб - "administrative" - "change system locale..." - ако не е на "Bulgarian" трябва да се смени. Може да се наложи рестарт на системата (ако трябва ще излезе съобщение), след това всичко трябва да е както трябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-конкретно, регионалните трябва да изглеждат така:

image.png.27cd96b62d849171f2a5ff04ca657b82.pngimage.png.e0be06d6aff748de85497d78f4424596.pngimage.png.ccc25723c079b921c946c6dfd1306881.png

Не знам каква фонетика си "добавял". Windows 7 разполага с две различни фонетични подредби:

image.png.16aa016b65f75857086038e9b5e4baa1.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ураааа, всичко е о кей. Всичко си дойде на местото.

Благодаря на всички, отзовали се да ми помогнат.:wors:

Специални благодарности на hudyr, :yanim:

който така ясно и разбрано е обяснил как да постъпя, че заспал да бях, пак щях да ce оправя. :wors:

На стария комп съм правил тези настройки, но тук на седмицата блокирах.:cantbelieve:

Цитат

Не знам каква фонетика си "добавял". Windows 7 разполага с две различни фонетични подредби:

Оказа се, че съм добавил и двете БГ фонетични, дали е грешка?

Сега ще се постарая да открия как да изключвам Caps Lock от самия него. Сега не знам защо  Caps Lock се налага да го изключвам от бутона  Shift.

Аз се оправям, но жена ми все забравя...

Ако някой има идея ще съм му благодарен за помощта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натискаш Caps Lock - пишеш само с главни букви. Натискаш го втори път - пишеш с малки.

Caps Lock на практика е Shift, който няма нужда да задържаш с пръст.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, hudyr написа:

Натискаш Caps Lock - пишеш само с главни букви. Натискаш го втори път - пишеш с малки.

Caps Lock на практика е Shift, който няма нужда да задържаш с пръст.

Да, ама при мене не е така. За да изключа Caps Lock и да започна да пиша с малки букви трябва да натисна Shift. Те това е проблема на жена ми.

Колкото и да натискам Caps Lock, продължавам да пиша на главни букви докато на натисна бутона Shift, сори но е така. Досега винаги е било нормално изключването на Caps Lock да става от самия бутон Caps Lock, сега на седмицата е така както го описвам, недоумявам....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали пък тази особеност за изключване на Caps Lock не се дължи на самата клавиатура? Нямам под ръка друга с УСБ за да пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да има индикация за включен CapsLock (на някои компактни клавиатури няма). Когато е активен той се пише САМО с ГЛАВНИ букви. И при активен CAPS натискането на Shift временно(само когато е натиснат Shift) деактивира CAPS и се пише с малки букви.
По отношение на двете фонетики - не си пречат, могат да се превключват, но е леко безмислено това.. И не, не влияят на кодовите таблици. Влияе тази настройка (non-Unicode трябва да е зададена на Bulgarian):

image.png.ccc25723c079b921c946c6dfd1306881.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Би трябвало да има индикация за включен CapsLock (на някои компактни клавиатури няма). Когато е активен той се пише САМО с ГЛАВНИ букви. И при активен CAPS натискането на Shift временно(само когато е натиснат Shift) деактивира CAPS и се пише с малки букви.
По отношение на двете фонетики - не си пречат, могат да се превключват, но е леко безмислено това.. И не, не влияят на кодовите таблици. Влияе тази настройка (non-Unicode трябва да е зададена на Bulgarian):

Текста, който съм почервенил при мене засега не е така. При индикация за включен CapsLock светят двата светодиода и се пише само с главни букви  ( както е нормално ) и натискайки еднократно Shift остава да свети само единия светодиод и се пише с малки букви. Противно на правилата, натискането на CapsLock не изключва активацията му и продължава да се пише  само с главни букви. Мистерия някаква....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да деинсталираш клавиатурата от диспечера на устройства и да рестартираш машината

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, DarkEdge написа:

Пробвай да деинсталираш клавиатурата от диспечера на устройства и да рестартираш машината

Device manager > Keyboards > Uninstall > Restart,  sorry  и това не помогна. Сега забелязвам, че бутона Uninstall там вече липсва. Отначало се притесних, но виждам, че всичко  е ОК, засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.