Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

След смяна на батерията на дъното при стартиране на компа не ми излиза POST теста.Как да го активирам от BIOS или от другаде става това?

Само да добавя че като отворя биоса и са активни само настройките на часа и датата.Другите за процесора и памета не са активни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на дъното?

Снимки от биос-а?

Ти какво искаш да променяш там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пробвай при стартиране на компютъра да натиснеш Tab
И дай модел на дънната платка.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е асрок п-55 екстреме.Само да попитам кой е бутона таб.

• Тъжен 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, rumen1963 написа:

След смяна на батерията на дъното при стартиране на компа не ми излиза POST теста.Как да го активирам от BIOS или от другаде става това?

Само да добавя че като отворя биоса и са активни само настройките на часа и датата.Другите за процесора и памета не са активни.

това за проца и паметта е само за инфо,нищо не можеш да променяш там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е но преди си правеше визуално за секунди теста а сега не го прави.Това има ли значение в смисъл дали е фатално иначе зарежда дори по бързо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж някъде да пише "summary screen" или нещо подобно и го активирай, както и ако има опция да се показва логото я изключи и пробвай пак. Дай и снимки от BIOS най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, rumen1963 написа:

кой е бутона таб.

Клавиш - най-ляво на клавиатурата
Tab-Key.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам с таба просто не е надписан на клавиатурата ми.Благодаря ви за предложението!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, rumen1963 написа:

Така е но преди си правеше визуално за секунди теста а сега не го прави.Това има ли значение в смисъл дали е фатално иначе зарежда дори по бързо?

виж тук http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Manual/P55 Extreme.pdf  на 70-та стр. пробвай с включване и изключване на някои от настройките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Меню "старт", "система", "свойства", "Стартиране и възстановяване" и там премахваш всички тикчета или правиш времевите стойности на "0" Това малко  - стрелба на посоки, но.....

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като натисна при стартиране таба и теста си минава нормално.В биоса гледах но няма никъде настройки за логото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли и флашни последния биос: http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/BIOS/1156/P55 Extreme(2.70)WIN.zip

След флаша изключи компютъра(извади и кабела на захранването) и върни фабричните настройки с джъмпера:

00989a5aad3d81c2.jpg

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам първо автоеа да даде снимка от BIOS, ако трябва може и да го занули, обновяване трябва да е последен вариант, освен това не се знае и коя версия му е BIOS, може да е последната. После да няма тема "дъното не работи" и да търси програматор за BIOS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да са активни само полетата за датата и часа. В опциите за BOOT трябва да се забранят Fast Boot и Show Logo at startup и всичко ще си дойде на мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.05.2018 г. в 12:22, rumen1963 написа:

Да ти имам проблема. Защо ти липсва? Нали всичко друго си работи нормално?

Иначе съвети бяха дадени предостатъчно, но ти си знаеш.

П.П. Уфффф. Подбрал съм стара тема. Извинете!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.