Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Препоръчайте ми конфигурация за игри до 1200 лв (без ssd), по възможност да я сглобяват. Отделно монитор до 250лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/59238p1r60248p1r58190p1r56947p2r60657p1r54541p1r60465p1r59693p1rf.html

п.с. Монитора е доста добър избор за парите си - http://www.lg.com/bg/monitori/lg-24MP59G

Ако трябва махни едната плочка рам но не режи монитора.

Винаги може като имаш пари да добавиш още рам монитор обаче едва ли ще сменяш скоро купиш ли го веднъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Roujin Z написа:

http://nikem-bg.net/cart/59238p1r60248p1r58190p1r56947p2r60657p1r54541p1r60465p1r59693p1rf.html

п.с. Монитора е доста добър избор за парите си - http://www.lg.com/bg/monitori/lg-24MP59G

Ако трябва махни едната плочка рам но не режи монитора.

Винаги може като имаш пари да добавиш още рам монитор обаче едва ли ще сменяш скоро купиш ли го веднъж.

Не знам дали си забелязал, но картата е ''refurbished'', тоест е ползвана карта и върната, заради проблеми/дефект, най-вероятно на Sapphire или друг оторизиран сервиз. След поправката се продава вече като ''refurbished'' със намалена гаранция, в случая 5 месеца.

Не знам каква е историята със тази карта и кой я е ремонтирал, може би е карта купувана от страната, но не знам дали Sapphire предлагат ремонт на картите си тук, което ме съмнява, може би никем може да дадат отговор на въпроса, но аз лично бих купил втора ръка 970-ка пред такава 380X.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая плюса е че я взимаш от фирма с гаранция при това от същото място от където се купуват и останалите части.

GTX970 очевидно е по-добрата карта но е сериозен риск да се купува нещо без гаранция от частно лице.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно обмислям да направя предложение/запитване към администратора за промяна на името на този раздел. Едни предлагат компоненти втора употреба, други предлагат компоненти с осакатена гаранция(нямаща нищо общо със законовите норми), а най-жалкото са предлаганите компоненти с възможно най-ниско качество(пример: MAKKI-0636BB-U3). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, XECUTIONER написа:

Сериозно обмислям да направя предложение/запитване към администратора за промяна на името на този раздел. Едни предлагат компоненти втора употреба, други предлагат компоненти с осакатена гаранция(нямаща нищо общо със законовите норми), а най-жалкото са предлаганите компоненти с възможно най-ниско качество(пример: MAKKI-0636BB-U3). 

Аз не знаех че дори има модератори във този форум, виж поне има изявени VRM/System Build специалисти. Никъде не виждам да пише да не се предлагат компоненти втора употреба, а дори и да съм предложил (знам, че под ''някой'' визираш мен) не е било със идеята да метна някой, а точно обратното. Сигурен ли си че особеностите със гаранцията на въпросната 380X са във разрез със българското законодателство или го пишеш просто за между другото ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше някакъв закон за минималната гаранция...  Иначе refurbished си е международна практика лошото е когато не го пише.

По-закон мога да върна картата без обяснение в срок от 2 седмици. Например заради драскотина която ме дразни...

Тази карта автоматично става "втора ръка" и автоматично се намаля цената дори да е символично с левче важното е да го пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да прецениш това си задай следните въпроси:

- 1200 + 250 ли ти е максималния бюджет или може да се увеличи и до колко?

- скоро ще се добавя ли нещо по системата? Какво и за какви пари? Ако няма да е скоро то тогава кога най-рано ще се прави ъпгрейд?

- какви игри ще се играят?

- на каква резолюция, честота и настройки?

- имаш ли някакви наличности на стар хардуер, ако да какви?

- компоненти втора ръка би ли взел, ако да какъв компонент?

- за какво друго ще се ползва системата?

и такива подобни, които само ти знаеш и можеш да си прецениш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре да заложа на по хубава видео карта а по натам ако се наложи да сменя CPU. Скоро може само рам да добавя. Тия честоти много не ги разбирам, приоритет ми е графиката. Предполагам че ще си взема монитор 21 инча

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Продукт Описание Количество Цена
x ZT-P10610A-10L-2_small.jpg

Zotac GeForce GTX 1060 3GB Mini ZT-P10610A-10L

-1+
472.00
x AX4U266638G16-SBG_small.jpg

ADATA XPG Gammix D10 DIMM 8GB AX4U266638G16-SBG

-1+
150.00
x BX80684I38100_small.jpg

Intel Core i3-8100 BX80684I38100

-1+
223.00
      Доставка:

0.00лв.

Обща сума с ДДС:

845.00лв.

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
Gigabyte B360M H LGA1151 1 129.08 лв. 129.08 лв.
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 1 80.31 лв. 80.31 лв.
Case ATX DUKASE v2 USB3.0 DP-ATX-DUKBK2BF 1 74.40 лв. 74.40 лв.
Arctic F12 AFACO-12000-GBA01 1 6.84 лв. 6.84 лв.
Corsair CX450 450W Bronze CP-9020120-EU 1 99.94 лв. 99.94 лв.
Междинна стойност: 390.57 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 4.21 лв.
Доставка: по тарифа на куриерската фирма
Обща стойност: 386.36 лв. с ДДС

ОБЩО: 1230лв.

Монитор бих взел само 21:9 UltraWide затова нямам предложение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+ За това на Can Oa, само да се има предвид, че CX450 за разлика от CX450M и примерно  be quiet! System Power 9 500 има само един 6+2 пин за видео - не че трябва повече в случая, но принципно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията идва само с 1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.