Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, qrtddt написа:

Живея на 30 км от София, и за съжаление на работното ми място стават все по -лоши условията за работа.Т.е колкото и да не искам най- вероятно трябва да се връщам пак в гадната столица.

A - щом е такъв случая, според мен си струва. Живял съм в София, та се досещам за какво говориш. Може би просто е по- разумно да преосмилиш, какви пари да похарчиш за кола - в този бангладешки трафик, толкоз често стават "паркинг" удари и щети, че нема опазване. Вземай някой работен бръмбар там, колкото да си у нормите и да не харчи, като бясно и си карай нещата без да го мислиш много - определено си струва да живееш извън столицата!!! разхода според мен в случая е оправдан.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, respekt86 написа:

но тук не говорим за дизели, нито пък за коли 2004г. VW имат и с повече от 3 цилиндъра. 

Ок, ти какво предлагаш?Аз гледах обяви  с по-  старото поколение двигатели, основно 1.4 86 кс.Малко са  + това просто ми писна  да обикалям из София да оглеждам "перфектни"  такива таралясници.BTW от  VW това ми хвана окото :D

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515682653278734&slink=72fx33 

https://www.youtube.com/watch?v=IWzAEPZ760k

Чудно  дали тук лесно ще е се намират части за тази кола.sound май си прав.Все повече ми липсва 106цата която карах преди 11 години.Кола тип "последна грижа".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, qrtddt написа:

Ок, ти какво предлагаш?Аз гледах обяви  с по-  старото поколение двигатели, основно 1.4 86 кс.Малко са  + това просто ми писна  да обикалям из София да оглеждам "перфектни"  такива таралясници.BTW от  VW това ми хвана окото :D

Чудно  дали тук лесно ще е се намират части за тази кола.

Намират се, разбира се, но да знаете, че вагаджийките изобщо не са здравите коли, които бяха едно време. 

преди 53 минути, sound написа:

A - щом е такъв случая, според мен си струва. Живял съм в София, та се досещам за какво говориш. Може би просто е по- разумно да преосмилиш, какви пари да похарчиш за кола - в този бангладешки трафик, толкоз често стават "паркинг" удари и щети, че нема опазване. Вземай някой работен бръмбар там, колкото да си у нормите и да не харчи, като бясно и си карай нещата без да го мислиш много - определено си струва да живееш извън столицата!!! разхода според мен в случая е оправдан.

И аз съм кореняк софиянец, цял живот живея в София, но и години на ред карах BMW 7-ма серия без никакъв проблем. София е голям град, но далеч не всеки квартал е натоварен. Не изпитвам никакъв проблем с това, че ползвам масивни автомобили. Проблем имам, като по разбитите пътища се лашкам с некомфортна малолитражка и по местата, дето през 200м. има светофар, да карам с ръчни скорости. Последно пробвах Алфа 156 2008 година, ако не се лъжа беше. 1,9jtd с ръчни скорости, само от любопитство, че мой приятел си я взе и много я хвали. Ами не бих си взел такъв автомобил, вярно на външен вид е добра, но салона не ми харесва и вози много дървено. Не бих желал всеки ден да се придвижвам с такъв автомобил. 3-та серия на БМВ е същата работа, а и двата автомобила са доволно по-масивни от "Фиеста". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, sound написа:

После - 15 годишен батал, сдухан от каране за десет бона се подразбира, че говориш за S- класи, седмици и А8. Значи, ако не е фиеста, ще е S класа - нещо логиката ми се губи, сякаш няма никакви други модели м/у двете крайности, които да си струват десетте бона.

Гледам тука 2 годишни фиести на по 70 000км са по 7500 евро, в Германия сигурно с малко повече търсене и пазарлък ще се намери за 5000 евро.Но извинявай дори за 7500 евро,незнам каква S класа или А8 ще си купиш...?Говирим за коли, които има още някакъв живот в тях, а не за гробища...За 7500 евро може да си купиш малко по-комфортен клас автомобил, но със сигурност не по-висок от среден клас.Примерно ауди а4,само че с почти 10 години по-дърто и на 3 пъти повече километри.Което вече плаче за доста неща да му се сменят, те са я пъти по-скъпи от на фиеста.Колкото до това колко е некомфортно в малка кола.Със всичко се свиква, и в даден момент спира да ти прави впечатление,когато разбира се си бил собственик и на малка и на голяма кола.И имаш достатъчно навъртяни километри на тях.Естествено, че голямата кола с многото екстри е за предпочитане,но ако е предмно градско и имаш възможност да си купиш за същите пари нова или някоя 2-3 годишна по-малка с по-малко екстри,не знам защо трябва да си купуваш нещо ,което вече е на доизживяване., и поне на 3 собственика до сега децата му са драйфали и насирали по седалките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, qrtddt написа:

Чудно  дали тук лесно ще е се намират части за тази кола.sound май си прав.Все повече ми липсва 106цата която карах преди 11 години.Кола тип "последна грижа".

Казваш, че търсиш малка кола с малък мотор, а сега ми показваш голяма кола с голям мотор :DПоследно на такава ли си се спрял? 

преди 19 часа, Soviet Soldier написа:

Намират се, разбира се, но да знаете, че вагаджийките изобщо не са здравите коли, които бяха едно време.

Колега, това се отнася за всички марки, а и не само при автомобилите е така ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Soviet Soldier написа:

София е голям град, но далеч не всеки квартал е натоварен.

Oставам с впечатлението, че при него случая не е такъв - предвид и неопределеното работно време, като свари час пик, сещаш се. Както го разбирам, човека си търси кола наистина само за работа и нищо друго - и тъй като не един път съм бил в това положение, то споделям как съм постъпвал аз: вземам най- евтиния вървящ и все още по законите таралясник, който и да ми го откраднат ми е все тая, и си карам работата. Пък вече за пътуване, за кеф, за семейство и т.н. се купува или втори, или друг, но по- висок клас модел.

преди 19 часа, franchesko написа:

...... някоя 2-3 годишна по-малка с по-малко екстри,не знам защо трябва да си купуваш нещо ,което вече е на доизживяване., и поне на 3 собственика до сега децата му са драйфали и насирали по седалките.

Защото, както е на доизживяване, така си ги и надживява - това едното. Нали се сещаш със натрупването на десетилетията, кои класове отпадат най- последни. Според нуждите и възможностите - така купувам аз кола. Десет бона, ако ще ги сбирам с години, то пак казвам - абсурд да ги дам за Фиеста, за такава максимум 5000лв броя и нито стотинка повече .... съответно ще е по- стара генерация. 

А второто - защото сметката, която направи, пак излезе над десет хиляди кешовица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джетата ми харесва. Виж и тези:

https://m.mobile.bg/details/11513261589689737

https://m.cars.bg/offer/c2561602

Ако търсеше дизел директо щях да ти предложа Голф Плюс.

Това което ще кажа противоречи малко на предишния ми коментар, но виж и моделите на Тойота. Мисля че гният по малко от разни мазди, митсубишита и т.н. японски. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.