Премини към съдържанието
sad trash

Windows 7 преинсталация (драйвър-проблем)

Препоръчан отговор

Здравейте!

Реших да преинстарирам мой стар лаптоп със W7 чрез буутваща флашка (USB носител).

Всичко точно до момента в ,който не кликна бутона за начало на инсталацията (веднага след стъпката с избирането на език на инсталатора,часово време и език за писане)

Появява се прозорец, който ме подканва да насоча инсталатора към DVD/CD/USB носител със драйвъри....

За първи път се сблъскам с нещо подобно.... не трябва ли всичко нужно за преинсталацията(инсталацията) на операционната система да се намира в инсталатора?

Защо трябва да оказвам път до някакъв драйвър ,чието име дори не се споменава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на дъното като за начало!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абсолютно никаква идея... знам само модела на машината "Asus x301a"

а доколкото се разрових в "чичко Гугъл" открих ,че трябва да сменя USB версията от 3.0 до 2.0 

интересното беше ,че в биоса не открих подобна опция....!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боотни от 2.0 USB порт, не от 3.0. До колкото виждам, имаш един 2 и един 3!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, street racer написа:

Искаш да кажеш ,че трябва да включа буутващата флашка в USB 2.0 ,а не в 3.0 ????

Не знаех ,че машината разполага с по 1 и от двата вида ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nihil написа:

Искаш да кажеш ,че трябва да включа буутващата флашка в USB 2.0 ,а не в 3.0 ????

Не знаех ,че машината разполага с по 1 и от двата вида ?!

За втори път марка и модел на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

За втори път марка и модел на дъното.

вече отговирх ,че не зная.... марката на машината е Asus x301a

преди 14 минути, street racer написа:

Пробвах да сменя USB-тата .... без успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е лаптоп значи. В сайта на производителя има и драйвери за 7. С каква програма правиш флашката. Колко гигабайта е самата флаша? Windows 7 който инсталираш да не е някаква орязана версия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

флашката е буутната с Windows USB/DVD Download Tool

4GB

операционната система е взета от торент сайт (възможно най-теглената и със най-голям положителен отзвук)

Флашката е ползвана и преди за преинсталация, но никога не съм срещал този проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега, трябва да е ясно че АСУС често слагат по подразбиране настройката за "СЕКЮРИТИ БУУТ". Често това създава проблеми с инсталирането - поне на мен ми създаваше, но видях доста други "подобни" усложнения сред виртуала. Влиза се в биос и се променя настройката, като се деактивира горната опция. Проблемът е че това често не е достатъчно. Добър опит е да се сложи по-висока версия на УИНДОУС, ако проблемът остане.

Сред подадените оригинални драйвери от сайта, може да се направи известна проверка за "особен драйвър" - кой е той. Да - много е възможно да е именно липса на УСБ 3. От друга страна - ако е така, възможно е да е един контролер, осигуряващ двете поколения УСБ и да се буутва от който и да е от двата слота, това не променя конфликта. Това се проверява чрез инсталация от от оптичен носител.

По-горни версии на УИН съдържат "проблемни" входно-изходни драйвери като добавки в кернела си и не се появяват проблеми. Но стари уиндоуси се налага да се "приставят" допълнително чрез различни трикове - в самите инсталационни образи. Така беше и ХП, който години след като го оставиха от МС, ентусиасти му прибавяха изкуствено всякакви допълнителни драйвъри, за да функционира в по-съвременни машини. Всичко това го пиша, защото от сайта на АСУС за този лаптоп е налично описание само УИНДОУС 8 (8.1), а не е за 7... От друга страна съм срещал и готови подготвени сборки на УИНДОУС 7, с инжектирани драйвъри за УСБ3. Все пак да се има предвид че драйверите за УСБ3 от ИНТЕЛ са проблемни ако не се знае точния хардуер... се греши с избора на драйвър...

Друг тип решение е - да се стартира ЛАЙФ версия на УИН - от многото направени такива сборки УИНДОУС-ПЕ - чрез него се проверява кой драйвър отговаря за контролера на дисковото устройство или на УСБ, защото предположително щом се появява такъв проблем, на такъв етап от инсталацията - клони към такава диагноза.

Разбира се това са само най-общи съждения и догадки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, _ramus_ написа:

сега, трябва да е ясно че АСУС често слагат по подразбиране настройката за "СЕКЮРИТИ БУУТ". Често това създава проблеми с инсталирането - поне на мен ми създаваше, но видях доста други "подобни" усложнения сред виртуала. Влиза се в биос и се променя настройката, като се деактивира горната опция. Проблемът е че това често не е достатъчно. Добър опит е да се сложи по-висока версия на УИНДОУС, ако проблемът остане.

Сред подадените оригинални драйвери от сайта, може да се направи известна проверка за "особен драйвър" - кой е той. Да - много е възможно да е именно липса на УСБ 3. От друга страна - ако е така, възможно е да е един контролер, осигуряващ двете поколения УСБ и да се буутва от който и да е от двата слота, това не променя конфликта. Това се проверява чрез инсталация от от оптичен носител.

По-горни версии на УИН съдържат "проблемни" входно-изходни драйвери като добавки в кернела си и не се появяват проблеми. Но стари уиндоуси се налага да се "приставят" допълнително чрез различни трикове - в самите инсталационни образи. Така беше и ХП, който години след като го оставиха от МС, ентусиасти му прибавяха изкуствено всякакви допълнителни драйвъри, за да функционира в по-съвременни машини. Всичко това го пиша, защото от сайта на АСУС за този лаптоп е налично описание само УИНДОУС 8 (8.1), а не е за 7... От друга страна съм срещал и готови подготвени сборки на УИНДОУС 7, с инжектирани драйвъри за УСБ3. Все пак да се има предвид че драйверите за УСБ3 от ИНТЕЛ са проблемни ако не се знае точния хардуер... се греши с избора на драйвър...

Друг тип решение е - да се стартира ЛАЙФ версия на УИН - от многото направени такива сборки УИНДОУС-ПЕ - чрез него се проверява кой драйвър отговаря за контролера на дисковото устройство или на УСБ, защото предположително щом се появява такъв проблем, на такъв етап от инсталацията - клони към такава диагноза.

Разбира се това са само най-общи съждения и догадки.

откъде мога да се сдобия с тези USB 3.0 драйвъри ... и как да ги "инжектирам" ???

инсталирват ли се или се записват на флашката при windows.iso файлът ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не става пробвайте с диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записвай диск и мир глава в краен случай минавай на Windows 8.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Боже, колко мъка с тия USB 3.0:
1 Метод 1:
https://www.asus.com/us/support/FAQ/1015837/
2. Метод 2
В подписа ми има няколко метода за инсталиране без да се ползва зареждащ инсталатор и не се плашат от инсталиране от USB 3.0

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 15 часа, nihil написа:

Реших да преинстарирам

А старият Windows работи ли. Можеш ли да заредиш до десктоп? Ако да - направо си стартирай USB:\sources\setup.exe и избери upgrade...
Забележка: Трябва да има поне 12GB свободно място на С:

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.