Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dcfv

Мнения за линукс Манджаро

Препоръчан отговор

преди 4 часа, nick_dimitrov написа:

В момента хард дисковете са организиран по следния начин.
първи хард /dev/sda1 ssd флаг boot
втори хард с три основни дяла /dev/sdb1,/dev/sdb2,/dev/sdb3 и extended дял /dev/sdb4 вътре в него логически дялове /dev/sdb5,/dev/sdb6,/dev/sdb7,/dev/sdb8,/dev/sdb9,/dev/sdb10
Върху /dev/sda1 инсталирам основната си Linux система.При финализиране на инсталацията решавам grub да се инсталира по подразбиране в master boot record.

Аха, схванах за какво било цялото упражнение с инсталации на grub в дялове, а не на целият диск. Аз не съм правел такова нещо, винаги слагам grub в MBR. Всъщност аз ползвам само uefi boot и там не е точно така, bios си управлява редът на стартиране, само трябва един стартов fat32 дял. Но аз слагам само едно основно дистро и dual boot с бозата, а други дистрибуции тествам на виртуалка, или резервен харддиск. За това и не можах да схвана дилемата. Може и наистина да има такива проблеми с Manjaro, извинявам се за офтопика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте имам проблем с manjaro cinnamon не ми се изобразява флага на клавиатурата. Някой решавал ли е този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с audicious. Някои песни от дадена папка, отказва да ги чете и плюе грешка "error reading metadata" Ползвам XFCE, последна версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Някои песни от дадена папка

Тази папка да не е на диск, който не е монтиран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.02.2020 г. в 20:30, vasilevsa написа:

здравейте имам проблем с manjaro cinnamon не ми се изобразява флага на клавиатурата. Някой решавал ли е този проблем?

Settings > Applets > и слагаш +, за да добавиш Keyboard.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.03.2020 г. в 20:04, jojopara написа:

Settings > Applets > и слагаш +, за да добавиш Keyboard.

Просто в папката няма флагове и трябва да се сложат първо в папката. Реших проблема свалих флаговете поместих ги в папката и после от аплетите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...