Премини към съдържанието
Евгени22

Монитора "мижи", когато го свържа чрез hdmi кабел към телевизора.

Препоръчан отговор

Когато ги свържа чрез кабелът, монитора премигва непрекъснато и се притеснявам да не изгори нещо или ддз. Кажете проблем ли е това преминаване, и ако да как да го реша. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичките устройства в един контакт ли са?

Кое с кое свързваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В отделни контакти са и компютъра към телевизора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я ги сложи на един и виж как е, ако няма разлика пробвай да изключиш от телевизора кабела за получаване на телевизионен сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е възможно да се сложат в един и телевизора е с карта за телевизионен сигнал. Същото е нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак невъзможно ... колко да е дълъг този HDMI кабел?

Какво точно представлява тази карта за телевизионен сигнал? В антенния вход коаксиален кабел имаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има значение ще кажа, че преди съм свързвал лаптоп с хдми, но различен и не е имало проблеми. 

Картата е ca модул квото и да значи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди лаптопа и телевизора в различни контакти ли бяха?

В телевизора да има два кабела - за ток и HDMI, всякакви други кабели да са изключени от него, но предполагам че просто ако компютъра или лаптопа + монитора + телевизора ако са включени в един контакт проблема няма да го има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не разбирам какво точно имаш в предвид под контакт хд. Имаш в предвид електрически контакт или какво? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да!

В един такъв слагаш разклонител и в него включваш всичката техника - компютър, монитор и телевизор. Ако телевизора е твърде далеч включваш удължител в този същия контакт и тогава телевизора.

Свързването между устройствата да става според описаната методика в ръководствата на техниката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Значи, преди лаптопа и телевизора са били в отделни контакти и до колкото разбрах ако бъдат в един контакт, няма да има този проблем? 

По принцип това мижене не ми пречи, защото гледам филми и не обръщам внимание на монитора, но опасно ли е за нещо? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как свързваш монитора с телевизора през HDMI, каква е идеята?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Raze написа:

Как свързваш монитора с телевизора през HDMI, каква е идеята?!?

Вкарвам hdmi кабела в компютъра и след това в телевизора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не виждам описание на проблема или аз не разбирам за какво премигване става въпрос
щото премигване може да се получи от честотата на опресняване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е от честотата на опресняване, защото само като са свързани започва да премигва или греша? Ако греша на колко Hz да променя честотата и как? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам телевизора каква честота поддържа, но си мисля, че с 60 ще работи нормално
честотата на опресняване се променя от свойства на графичната карта на компа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Описанието на проблема е като за бисерите!

Опиши първо техниката:

1. Лаптоп - модел, видео изходи, параметри - най-вече видео карта. Ако е настолна машина съответно нейните параметри.

2. Монитор - модел, видео входове, резолюция, честота, с какъв кабел е свързан към лаптопа

3. Телевизор - модел, видео входове, резолюция, честота, с какъв кабел е свързан към лаптопа

Пробва ли ги на един токов кръг най-после?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настолен компютър: nvidia gt 710 2gb; Intel pentium g3260 3.3ghz  vga hdmi изходи

Монитор: asus vw2025L vga изход

Телевизор: Panasonic tx-42as650e

Нямам раьклонител, за да ги включа! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ползвай два кабела
от компа към телевизора  HDMI
от компа към монитора VGA

преди 19 минути, Евгени22 написа:

Монитор: asus vw2025L vga изход

това не е ли вход, защото не зная за монитори с такива изходи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То самото заглавие си е бисер, как се свързва монитор към телевизор?!?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

карай ве, шоу да става
:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, дръндю написа:

ползвай два кабела
от компа към телевизора  HDMI
от компа към монитора VGA

Това съм направил

преди 28 минути, дръндю написа:

това не е ли вход

Моя грешка хд

преди 26 минути, Raze написа:

Не монитор, компютър. Аз съм ги свързал, но когато компютъра е свързан с vga кабел към монитора и hdmi кабел към телевизора, монитора почва да "мижи" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам в какъв смисъл е това "мижи", но се разбра вече че има някакъв проблем и си мисля, че ако не е от честотата на опресняване и си включил всичко в един разклонител, вероятно е проблем на графичната карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То стана ясно, но пак си виж заглавието как си го написал. Не стана ясно и какво имаш предвид с този "термин" "мижи"?!?! Може да прекъсва картината, да трепти да кажем 5-10 пъти в секунда (повече или по-малко) и т.н. Аз също имам свързан монитор и телевизор към десктоп машината в подписа, но нямам проблеми, свързвал съм и с преходник HDMI/VGA монитора, на друг компютър съм закачал вградено видео към VGA и отделното към HDMI на телевизора, пак всичко си е било нормално. Прегледай си настройки на видеокартата, честоти на опресняване, пробвай да смениш / преинсталираш драйверите за видеото с последните. Смени VGA кабела. Ако включиш само монитора без телевизора има ли го пак проблема? Провери си и ел. инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно тва е думата трепти. Ок ще опитам

преди 8 часа, Raze написа:

То стана ясно, но пак си виж заглавието как си го написал. Не стана ясно и какво имаш предвид с този "термин" "мижи"?!?! Може да прекъсва картината, да трепти да кажем 5-10 пъти в секунда (повече или по-малко) и т.н. Аз също имам свързан монитор и телевизор към десктоп машината в подписа, но нямам проблеми, свързвал съм и с преходник HDMI/VGA монитора, на друг компютър съм закачал вградено видео към VGA и отделното към HDMI на телевизора, пак всичко си е било нормално. Прегледай си настройки на видеокартата, честоти на опресняване, пробвай да смениш / преинсталираш драйверите за видеото с последните. Смени VGA кабела. Ако включиш само монитора без телевизора има ли го пак проблема? Провери си и ел. инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.