Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , имам телевизор LG 43UJ670V 4K ULTRA HD 3840 x 2160 Ultra HD LED, тегля филми от замунда с 4К резолюция, обаче компютърът ми явно е слаб и ми забива като пусна такъв филм. Купих си флашка 64ГБ на sandisk, защото някой от тях са около 50ГБ, обаче странното поне за мен е че ми смалява размера на екрана отгоре и от долу то не е малко, тоест е с друга резулюция. Дали това е от флашката, защото от настройките на телевизора не е пробвах всичко и не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не просто филмите са с различна резолюция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4K означава, че 4K е широк, а вече колко е висок... много от кино форматите са доста по-широки от 16:9, т.е. или на телевизора ще останат черни ивици горе и долу, или трябва да изрежеш страните и да не виждаш целия филм. Не е виновна флашката.

Какъв е компютърът? Всеки що-годе съвременен такъв би трябвало да може да пусне 4K филм с хардуерно ускорение. На процесор може и да му дойде тегаво. Това зависи от плеъра и настройките му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. В инфото на последният филм който ще гледам пише RESOLUTION......: 3840 x 2160 @ 16:9 какво трябва да гледам в инфото ако изобщо може за да бъде на цял екран филма. А за компютъра с potplayer и KM а компютъра 3ГБ RAM двуядрен 2,40 GHz видеокарта е допълнителна ATI Radeon HD 5400 1GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плеъра би трябвало да има опция да увеличи картината до цял екран, като изреже малко от ляво и дясно. Трудно ще намериш филми, които да са с оригинално 4К, те си пишат, че "уж" е реалната резолюция, но включват и черните линии.

https://www.lifewire.com/4k-resolution-overview-and-perspective-1846842

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай си надписите . .  .. То ако всичко, на етикета на което пише "гроздова" е направено от грозде .   . . .

Нито парите му пари, нито LVDS интерфейсът към панела може да ги прекара,  нито има какво да ги обработи, само интерполации, нито флашката може да ги пусне . Истински 4K филм е към 200GB,  до 50 е FHD - за BR. 

Цитат

LG's 4K Resolution Upscaler, even standard FHD signals can be upscaled to near 4K

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ги видя тези 4К 200 ГБ??? Нормален bluray филм на 2160p е около 40-60 ГБ, може и малко повече, а като се компресира около 20 GB+-.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.