Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Преди малко както си цъках War Thunder изведнъж получих черен екран и рестнах компа. Той не желае и не желае да буутва, ами вместо това ми дава споменатия в заглавието син екран. Машината е следната: 

Ryzen 1600

GTX 680

8GB HYPERX RAM

MSI TOMAHAWK MB

Доколкото разбирам проблема е в драйверите. Аз у нас имам една 460ка, която все още диша и се чудя дали е възможно да преинсталирам драйвера като я сложа на мястото на сегашната карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, като върна обратно 680ката системата буутва и машината работи нормално. Резолюцията е най-малката възможно като по принцип това се оправя от само себе си след около минутка. Само че в случая, точно в момента на смяна на резолюцията екрана изгасва и се виждат пикселизирани петна-артефакти като че ли.

Вчера инсталирах апликацийката, смених първия тайминг от 2 на 5 секунди, рестартирах компа и след това сложих 680ката. Случва се горе-долу същото, само, че като рестна компа резолюцията се оправи и всичко изглеждаше ОК.... докато не отворих geforece experience. Екрана фрийзна, образа се "счупи" и до там.

Преди малко сложих по-стара версия на Nvidia драйвъра и деинсталирах geforce experience. Смятам пак да повторя гимнастиката със смяната на картите и ако сега не стане не знам.

П. С. Видях, че вече май има карти на човешки цени: 

https://plasico.bg/видео-карта-powercolor-red-devil-radeon-rx-580-4gb-gddr5-powerc-axrx580-4gbd5-3dhdv2-oc-43628.html

П.С 2.0 пак нищо не стана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Задай TDRDelay 8

Пробвай:
https://www.geforce.com/drivers/results/130633
390.77 

без да инсталираш geforce experience
Освен това - им,аш ли инсталиран Daemon Tools - има данни, че драйвърът му не се разбира нещо с nvidia драйвърите. Може да пробваш временно да забраниш зареждането на драйвъра и да видиш как е ситуацията.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А възможност да се пробва картата  на друг компютър има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С TDRdelay 8 даже не пожела да влезе в windows, въпреки че дава loading screen. Понякога пуска и съобщение с две опции: рестарт и разширени настройки откъдето да мога да ресторна уиндоус и т.н. Мисля да помоля някого да я тествам на неговия комп. Ако отида в сервиз примерно, дали ще ми помогнат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.