Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. 
Имам си чудесно телефонче, което вече 2 години и 5 месеца ми служи вярно. 
Обаче от около 2 седмици насам започна да се държи много странно. Първо ми изписваше че температурата му е прекалено висока за да работи и се изключваше. Реших че може да е пипнал настинка, така де вирус някакъв, и му качих McAfee /дано не се счита за реклама/. Претърсих го за вируси, нищо не показа и реших че се е случило нещо с охлаждането на процесора му. Обаче днес телефончето пак ме изненада. Тоя път започна да казва че температурата му е прекалено ниска за да работи, но поне спря да се изключва сам. 
Какъв може да е случая с телефона ми? Вирус или му мина гаранцията и е решил да се разваля?
Ще бъда много мерси за някакви идеи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как реши, че процесора има охлаждане? Това не е настолен компютър/лаптоп.  Има си програмки и безплатни за диагностика, вкл. за температури на различните компоненти. Когато загрее телефона, значи някоя програма го товари. Отделно високите температури на въздуха също влияят на телефоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. 
Знам ли как го реших? Просто реших че нещо трябва да охлажда там вътре, както е при компютъра.
А сега обратно, казва че му е прекалено ниска температурата а все пак не е чак толкова студено. А и самия телефон си е доста топъл, за да има някаква логика да е вярно. 
Забравих да кажа че откакто се чуди какви са му температурите спря да иска да зарежда. Трябва да го рестартирам 1-2 пъти, явно му помага да си събере акъла и чак тогава започва да зарежда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и батерията да му прави проблеми, щом е и над 2 годишен.Телефоните нямат активно охлаждане, охаждат се през корпуса. Най-добре го закарай в някой сервиз да го видят.

https://drfone.wondershare.com/android/huawei-battery-problems.html

Сигурен ли си, че ти дава температурата на процесора, а не на батерията? Батерията също би трябвало да има температурен сензор. Инсталирай си Aida64 и виж какви са стойностите на батерията и процесора. Но щом и прави проблеми при зареждане, най-вероятно батерията ти е за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не е от батерията. Имам телефони над 2 години и нямат такъв проблем. Най-добре инсталирай CPU-Z там ти показва всичко по-подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Aida64 щото не показва всичко? Точно и тези проблеми със зареждането на там отиват работите, а от телефон до телефон има огромна разлика! Същия телефон ли имаш? Да не говорим, че е и от батерия до батерия, как се ползва, както и от бройката, всичко може да е станало. Аз пък съм виждал телефони и батерии на под година, които са се повреждали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лоша бройка са уцелвали. Иначе да- възможно е. Винаги съм си ползвал CPU-Z и всичко ми е на едно място. Aida64 не ми харесва лично. И двама човека да са с един и същ телефон другия ще има проблеми, който пък другия няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.